Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha rajtatok (vagyis a szülőkön...

Ha rajtatok (vagyis a szülőkön) kívül szinte senki másnak nem tetszik a családban az a név, amit a születendő gyereknek választottatok, az mennyiben befolyásolja a döntéseteket?

Figyelt kérdés

Már ha befolyásolja egyáltalán? :)


Mennyire számít nálatok a család véleménye? A párodon és rajtad kívül van még valakinek beleszólása a baba nevébe? Mondjuk a tesóitoknak, szüleiteknek, nagyszülőknek esetleg?


Van köztetek olyan, akinél a család nagyon ellenezte a választott nevet, és csak nektek (neked és a párodnak) tetszett (nektek viszont nagyon)? :)

Mi lett végül? Azt a nevet kapta a gyerek, amit választottatok neki, vagy engedtetek a nyomásnak?



2015. nov. 28. 10:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A döntés a szülök dolga, másnak nincs beleszólása.


A legokosabb megoldás, hogy a szülök ketten eldöntik, hogy mit akarnak a gyereknek nevet adni és a döntést megtartják maguknka, nem beszélik meg senkivel. (Mert bármilyen envet válaztanak, legalább egy valakinek kifogása lesz ellene a családban). Így nincs vita, nincs nyomás, és nincs probléma sem.


Ha a gyerek megszületett, akkor az lesz a neve és a többeik rövidesen úgyis megszokják.

2015. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg hogy neked és a párodnak tetszen,más nem számít. A nagyszülők majd megszokják. Ne hagyd magatok befolyásolni,ez a ti döntésetek legyen.
2015. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt akartam irni mint az első, úgyh nem irom le újra, de egyet ertek vele!
2015. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyszülők nem rajongtak a kitalált nevekért, de nem érdekelt minket, ez a mi dolgunk. Nekik is volt lehetőségük nevet adni.
2015. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

A fiam neve nem tetszett senkinek rajtunk kívül. Ja de, nagymamámnak, de neki elég fura az ízlése... :D

Most mondanám, hogy megszokták, de anyámék hülye beceneveket adnak neki, apósom szimplán Kisgyereknek szólítja, pedig a többi unokának van neve is. Sebaj, nekem azóta is bejön. :)

Mikor a Mami fátyolos hangon belerebegte nekem a telefonba még terhesen, hogy neki a Dávid név ANNYIRA tetszik, akkor kicsit megsajnáltam, de akkor sem az lett a neve. 3:)

2015. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a szitu, elkezdték mindenféle-máshogy hívni, de a lányunk semmire nem hallgatott. Mikor meg elég nagy lett, kikérte magának, hogy van rendes neve... nagy volt a sértődés a nagyszülőknél, mert úgy gondolták, hogy ők majd mindenbe beleszólnak -próbálkoztak más téren is. Nem hagyjuk magunkat...
2015. nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%

Sokszor gondolok arra, hogy majd igyekszem jó fej nagymama lenni a névadás terén is, de mit fogok csinálni, ha 20 év múlva jön egy divathullám, és az unokáim Jolán meg Rezső lesznek? o.O

Majd jobb híján én is Kisdrágámnak fogom őket szólítani inkább? :D

2015. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyszülőknek nem tetszik, hívják Kisunokámnak aztán kész, nem kell átnevezni.

Család többi tagja meg törődjön bele.

Amúgy anyósom olyan helyen dolgozik ahol sokszor hallja milyen neveket kapnak mostanában az újszülöttek, és amíg nem voltam terhes, mesélt 1-2-t amitől kiborult, de azok nekem se tetszettek, úgyhogy végül nem lett vita mikor terhes lettem.

Én a családi köztudatba amúgy bedobtam 4-5 klasszikus nevet h ezekből fogunk választani, de amit tutira akartunk, azt megtartottam magamnak és végül az lett:)

2015. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem befolyásolja. A férjem szüleinek pl. nem tetszik, hogy mindkettőnk vezetéknevét kapja a gyerek (régimódiak), a választott keresztnevünket pedig túl újhullámosnak tartják. Minket ez nem érdekel.


A férjem nővérének 3 gyereke ősmagyar nevet kapott, halálra cikizték a sógornőmet emiatt, dehát mit tehettek volna, elfogadták.:)


A szüleimnek minden ötlet tetszik, nekik első és egyetlen unoka lesz, szóval nekik minden mindegy, imádják már most.:)


24hkm

2015. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem fog tetszeni a szüleimnek sem a választott nevünk, pedig nem fura, vagy különleges, simán csak nem volt ezelőtt 20-30 évvel. Nekik csak az ilyen klasszikus Dávid, Kristóf, Ádám tipusu nevet tetszenek, nálam meg az ilyenek startból ki vannak lőve.
2015. nov. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!