Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy éli meg az aki szintén...

Hogy éli meg az aki szintén több műszakban, rengeteg túlórával kell összeegyesse az anyai létet?

Figyelt kérdés

Ráadásul a férjem sokat betegeskedik, ezért én vagyok a "családfentartó " .

Rossz, felelőtlen anyának érzem magam, de muszály ennyit dolgoznom.


2015. dec. 1. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Volt egy kb 2 éves ilyen időszakunk, nagyon rossz volt. Én nagyon rosszul éltem meg; a gyerekek és a férjem kevésbé. Ők együtt voltak, a férjem nagyon jó apa, sokat játszott és foglalkozott velük.

Pincérnőként dolgoztam, minden alkalmat megragadtam túlórára, helyettesítésre, mert nagyon kellett a pénz.


Amint kicsit fellélegeztünk, elkezdtem tanulni. Elvégeztem egy könyvelői és egy HR-es OKJ-s tanfolyamot és megtanultam olaszul (az angol mellé). Ez sem volt éppen könnyű, de azóta irodában dolgozok fix munkaidővel, a nyelvtudásom miatt van néha egy kis mellékes is.


Az, hogy a férjed sokat betegeskedik, mit jelent? Kap valami kezelést? Ez meddig tart?

2015. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ápolóként dolgozom. Vagyis meg itthon vagyok. Februárban megyek vissza vagyis remelem nem. Ha addig összejön a varva vart kisteso. Bennem akkor fogalmazódtak meg igazan a kételyek amikor kozolte a főnököm hogy nem vesz vissza 8 órában csak 12 ben. En ezt nem tudom es nem is akakarom osszaegyeztezni a családdal. Ugyhogy elkezdtem tanulni teljesen mast. Pénzügyi es számviteli ügyintézőnek. Bocsi az Off-ert. Első válaszoló neked nem volt nagyon nehez mas szakmát tanulni? Mert én egy kicsit raparaztam.

Visszatérve nem tudom mast ajanlani csak azt hogy tanulj valami olyat amivel el tudsz majd helyezkedni jobb munkahelyen is. Tudom rohadt nehez. Mert én is a főiskolát két munkahely melett csinaltam. Most meg lehet a kukába mert nem abban akarok dolgozni. De nincs mas lehetosegem. Pluszbmeg akakrok csinalni egy nyelvvizsgát is hogy meh konnyebb legyen elhelyezkedni.

2015. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: csak az volt a fontos, hogy fix munkaidős munkát találjak vele. De engem érdekelt amit tanultam, ráadásul a magánéletben is hasznát vettem. A pénzügyi ügyintéző szak is ilyen, jól jársz vele :-)
2015. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Köszi :). Nekem is ez a fontos. Fix munkaidő, szabad hétvége és szabad ünnepnapok. Nekem is tetszik csak nagyon fura most más tanulni.
2015. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szülésznő vagyok, imádom csinálni.

Nem hiszem, hogy váltani fogok, de nehéz együttélni az állandó lelkiismeretfurdalással.

A férjem sajnos nem a legjobb egészségi állapotban van, köszönhető ez annak, hogy világ életébe túlhajtotta magát a családjáért, ezért lettem én mára a fő kenyérkereső.

2015. dec. 1. 16:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor hasonlo szakma. En is imádom a munkám de sajnos kell áldozatokat hozzni. Nem tudom hany eves vagy de nekem a ferjed lenne az into pelda. Ugy érzem ez a szakma nem a gyerekeseknek való. A 12 orazas, nincs ünnep, nics hétvége. Szoval átérzem a helyzeted de akkor is csak azt tudom mondani hogy tanulj. Ha csinálsz egy masik piacképes végzettséget tobbet lehetsz otthon ne adj isten tobbet is kereshetsz. Kesobb meg batmikor ujra kezdheted. Vagy ha mar nagyobb a gyerek, es a ferjed is jibban lesz akkor csinálhatod hobbikent mondjuk felállásban.
2015. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most szólt a férjem, hogy kirugták :'( .

Pocsékul érzem magam!

2015. dec. 1. 17:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne erezd magad pocsekuk. Legyen ez az elettol az a pofon ami miatt valtassz. Hidd el nem mondanam ezt ha latnek mas megoldast, de sajnos nincs. Mi lesz veletek ha te is a ferjed sorsara jutsz mert kikeszited magad. Nem a sok munkabval van a hanem azzal hogy nem fizetik meg. Meggebedhetsz de nincs elore lepesi lehetoseg. Sajnalom ami veletek tortent, de fel a fejjel!!
2015. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szoval: nem a sok munkaval van a baj hanem azzal hogy nem fizetik meg.
2015. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

41 évesen már nem hiszem, hogy váltani fogok.

Itt legalább biztos az állásom.

2015. dec. 1. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!