Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom szeretne gyereket, de...

A párom szeretne gyereket, de én nem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Saját álláspontom szerint, én biztosan nem lennék jó anya, nem tudnék feltétel nélkül szeretni egy gyereket, ez nagyrészt a családi hátteremre vezethető vissza, nem kaptam szeretet a szüleimtől és nem értem, hogy tudnék én átadni valamit amit én sosem kaptam meg... A párom megértő azt mondta nem erőlteti ha nem szeretném, de gondolkodjak el rajta, nem tudom mit mondhatnék neki
2015. dec. 1. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

A párodat szereted nem???


A szülői szeretet nem ezen múlik.

Nekem 2 éves koromban meghalt apukám, anyám meg nem felnevelt, hanem felnőttem mellette. Kb olyan volt a viszonyunk, hogy tiniként amikor nagy ritkán megölelt, megkérdeztem, mennyi pénz kell...

17 évesen elköltöztem, azóta nem beszéltem vele.

Most 31 vagyok, van egy 2,5 éves fiam, és eszméletlenül szeretem. Előtte el nem tudtam képzelni, hogy lehet ennyire szeretni (de azt tudtam, hogy lesz gyerekem).

Fogd fel úgy, hogy olyan példa van előtted, amit mindenképpen kerülnöd kell, neked teljesen máshogy kell gyereket felnevelned, mert amit kaptál, az nem jó. Valami sokkal jobbat kell adnod.


Szóval azt is megértem, ha nem szeretnél gyereket, de akkor ne erre fogd.

2015. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én is így vagyok vele
2015. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nem erre fogom, egyszerűen ez az, amit érzek, ódzkodom egy gyerektől nem tudom szeretni őket és, hogy a családom miatt van, nem én mondtam, hanem a pszihológusom. A páromat szeretem, de a szeretetnek különféle módjai vannak és a szülői szeretet más nem pótolhatja... Minek szüljek gyereket? Hogy aztán pokol legyen az élete miattam, mert én képtelen vagyok odaadó szívvel fordulni felé? Én gondolkodom rajta, de egyszerűen nem tudok más álláspontra jutni
2015. dec. 1. 11:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha így érzel, azzal sincs gond, de akkor nagy eséllyel tönkre fog menni a kapcsolatod. Ez nem olyan dolog, amiben kompromisszumot lehet kötni. Ha a párod szeretne gyereket, akkor most lehet, hogy azt mondja nem erőlteti, de idővel keresni fog olyat, aki szül neki és ez érthető is. Keress te is olyat, aki szintén nem akar gyereket, mert nektek így nincs jövőtök.
2015. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

hány éves vagy?


Szerintem amint a kezedben tartanád (vagy a pocakodban) mindez meg változna benned. De ha szereted a párod, és nem szeretnél gyereket, azt határozottan mond meg neki, mert ez esetben neki választania kell hogy lemond az álmáról vagy keres egy olyan nőt, akivel ebben partnerek tudnak lenni.

2015. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4-nél a pont.

Én sem szeretnék, mert nem lennék odaadó anyja (plusz örököltem édesanyám betegségét, amit tovább is adnék), viszont ezt a kapcsolataimban tisztázom. Ha a másik fél gyerek centrikus, akkor fájó szívvel bár, de elválok tőle, mert hosszú távon nem egyeznek a terveink.


Nehéz, de olyasvalakit keresek, akinek szintén nem lételeme a szülőség... ha pedig nem jön össze, akkor élvezem a kapcsolatomat, ameddig tart.

2015. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, az emberben van kétely gyerekvállalás előtt. De ha valaki azt érzi, hogy nem akar, akkor ott nem szabad erőltetni. Ha a párod szeretne, akkor neki kell eldöntenie, hogy tovább tudja e így vállalni a kapcsolatot.
2015. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezért kellett volna ezt már az elején tisztázni. Én sose rejtettem véka alá, (még 20 évesen se, mikor párommal összejöttünk) hogy én gyerekeket, családot szeretnék majd egyszer. Ő is elmondta, hogy ugyanezt szeretné. Ha azt mondta volna, hogy ő sose akar gyereket (tehát őszinte) akkor már az elején láttam volna, hogy ez nem működik köztünk, mert nem ugyanazt akarjuk.


Mióta vagytok együtt? Szerintem még ha késve is, de ideje tisztázni, hogy mik a jövőbeli terveitek.

2015. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem indult komolynak ez a kapcsolat, menet közben lett az, de ő mindvégig tisztában volt vele, hogy az én életembe egy gyerek nem fér bele, szerintem reménykedett, hogy idővel majd meggondolom magam, 10 éve vagyunk együtt, ő 30 én 29
2015. dec. 1. 15:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha együtt akartok maradni, és a párod mindenképpen szeretne később gyereket (jó, most azt mondta, hogy csak gondolkodj rajta, de ez idővel felerősödhet nála), akkor nagyon egyszerű a megoldás, vagy engedd el, hogy találhasson valakit, aki szintén szeretne gyereket, vagy menj el pszichológushoz/kineziológushoz/családállításra/egéb terápiára (már annyiféle van), ahol az ezzel kapcsolatos elképzeléseidet felülírhatod. Egyébként jó anyává a gyerek tesz, nem az eredeti családi környezet.
2015. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!