Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alkalmazzák ma még a kukoricán...

Alkalmazzák ma még a kukoricán térdepeltetés mint büntetést?

Figyelt kérdés
Kutatást végzek a gyereknevelés változásairól? Tapasztalataim szerint ma már kevésbé jellemző a testi fenyítés. Legalábbis a köztudatban kevésbé elfogadott. Azt persze nehéz kideríteni, hogy 4 fal között mi folyik. Arra lennék kíváncsi hogy manapság még szokás így megbüntetni a gyereket, vagy milyen módokon szoktak testi fenyítést alkalmazni, ha alkalmaznak egyáltalán?

#büntetés #kukorica #fenyítés #megverés #térdelés #térdepel #kukoricán térdel
2015. dec. 6. 09:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de ez a kérdés több sebből vérzik. Azt írod, ma alkalmazzák-e ezt a módszert, utána meg, hogy az "áldozatok" beszámolójára vagy kíváncsi, de egy mai óvodás nem fog neked a gyk-n válaszolni. Esetleg azt tudhatod meg, hogy pár évtizeddel ezelőtt mennyire volt ez elterjedt. Erre azt tudom felelni, hogy az én köreimben semennyire, és olyanról sem tudok, aki ma így büntetné a gyerekét, de a nagy számok törvénye alapján biztos előfordul.

Viszont olyanról sem tudok, aki még soha ne csapott volna a gyereke kezére vagy popsijára. Viszont ezt bevallani nyilvánosan, akár még egy névtelen fórumon sem igazán szokás.

2015. dec. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
#6 vagyok. A hangsúlyomból.
2015. dec. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Utoljára a nagymamám fenyegetett ezzel, amikor még ovis/kisiskolás voltam, de igazából ő sem mondta komolyan, mivel sosem váltotta be ezt a fenyegetést. Még a porolóval való kifenekelés volt az, amit mindig kilátásba helyezett, ha unokatesómmal rosszak voltunk, azt néha a kezébe is vette, de ennyi bőven elég volt ahhoz, hogy abbahagyjuk, amit csinálunk. Igazából sosem bántott minket, ma meg már jókat röhögünk ezeken :)

Én még csak fenyegetőzni sem szoktam ilyesmivel, bár a fiamnak párszor megemlítettem, hogy régen szokás volt ilyen büntetést adni, és ha esetleg úgy érzi, hogy a szép szó nem használ, akkor szóljon, és kipróbálhatunk egy-két régi klasszikust, de tudja, hogy ez csak vicc :D Egyébként nem szoktam testi fenyítést alkalmazni. Talán pici korában, olyan 3 évesen lehetett utoljára olyan, hogy rácsaptam a kezére vagy a popsijára (nem nagyon), mert valamit sokszori tiltás ellenére is megcsinált, olyat, ami veszélyes. Mondjuk nála a popsira csapás még totálisan feleslegesnek is bizonyult, mert azon csak röhögött. De amúgy inkább a más jellegű büntetés működött nálunk, ha nem hallgatott a szép szóra (sarokbaállás, nincs édesség, nagyobb korában tévémegvonás, ilyesmik).

2015. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%
Iskolában ma már semmilyen testi fenyítés nincs. (Apukámék korosztályának a kukoricán térdelés az iskolában volt büntetés.) Otthon nem hiszem, hogy sokan alkalmazzák. Vagy nem fenyítik egyáltalán testileg a gyereket, vagy egyszerűen nincs otthon kukoricacső. (Ahogy az első is írta, de mért ilyen stílusban kellett?) Sokan alkalmaznak ma is testi fenyítést, de a nagy verések ma már nem elfogadottak (tul.képp az már bántalmazás), de néha egy fenékcsapás vagy egy kisebb pofon NEVELÉSI célzattal szerintem elfogadott.
2015. dec. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%
Minden testi fenyítés törvénytelen, és aki ilyet tesz, kiteszi magát egy szép kis feljelentésnek, bírósági ügynek.
2016. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%
Kedves utolsó, tudom, hogy a törvény betűje szerint igazad van, de mivel gyakorlatilag nem létezik olyan szülő, aki soha az életben nem csapott még rá minimum a gyereke kezére, az egész országot perelni kellene.
2016. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos már nem, pedig jópár kezelhetetlen gyerek viselkedési problémáját megoldaná. Ha nincs kukorica, a 8-as anya is megteszi :).
2020. jún. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
35%
A gyermek bántalmazás, legyen az akár csak egy pofon, már egy jó ideje bünteti a törvény. Vagyis ha kiderűl, már pedig ki fog, akkor az elkövető börtönbe kerül, kiskorú bántalmazásáért. Bár szerintem aki olyan primitív, hogy a problémákat erőszakkal próbálja kezelni, annak fogalma sincs a jogról, erkölcsről, emberségről stb. De mindegy is, hiszen mint tudjuk, a törvény nem ismerete nem mentesít a büntetés alól.
2020. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!