Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van, aki szülés után...

Anyukák! Van, aki szülés után ezzel a módszerrel védekezik?

Figyelt kérdés
[link]
2015. dec. 8. 06:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezen belül is a hormonális fogamzásgátlóra gondolok!
2015. dec. 8. 06:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, három gyerek után most hormonális spirálom van (IUS).
2015. dec. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is 2 gyerek után ezt használom.
2015. dec. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És meg vagy vele elégedve? Valóban nincs vérzés? Híztál tőle?
2015. dec. 8. 07:45
 5/7 anonim ***** válasza:

En a masodik gyerek utan rakattam fel Mirenat, ami szinten IUS. A felhelyezes kicsit kellemetlen, de siman kibirhato. Kb 3 honapig sokszor volt pecseteloverzesem, ami mar picit zavaro volt. De azutan elmult es gyakorlatilag szinte mensim sem votl (neha pecseteloverzes kb 1-2 napig).

Terhes sem lettem, harom evig volt fent, szoval az alapfunkciojat betoltotte.

Nem hiztam tole.

Nekem egy bajom volt, amit sokaig masra fogtam: a libidom eltunt. Eleinte csak csokkent, a masodik evben mar igen gyenge volt, harmadik evben pedig mar kifejezetten fajt a szex, olyan szaraz voltam. Vagynak meg csak a csiraja sem volt bennem.

Igy en utolso esely cimszoval levetettem a Mirenat es kovetkezo ciklusban (ahogy visszatert a peteeresem) a szex is rendben volt.

Most babat tervezunk, de jelenleg azt mondom, hogy nem rakatom fel ujra kesobb sem.

2015. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, nem pont ugyanez...ugyanis a hormonmentes spirált használom. Pont nem akartam hormonosat, ahogy az előző válaszoló írja, az ebben található hormon is okozhat libidóproblémát.

Rézspirálom van, már 3 hónapja. 6 hónapja szültem, vérzésem még nem tért vissza, így nem tudom, mennyire lesznek görcseim. Én meg vagyok elégedve.

2015. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekem fél éve van hormonos spirálom. Kb. 3 hónapig nálam is volt pecsételő vérzés, azóta a menstruációm jelképesen jelentkezik egy-két napos enyhe barnázással. A libidóm változatlan, meg vagyok vele elégedve. Az orvosom ezt a fajta spirált ajánlotta, a hormonmenteset nem igazán, mert az valamivel növeli a fertőzés veszélyét (mivel helyi gyulladást okozva fejti ki hatását), ami nálam eleve viszonylag gyakran fordul elő.
2015. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!