Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted elég ez a bevétel...

Szerinted elég ez a bevétel egy, illetve két gyerek neveléséhez?

Figyelt kérdés

Szeretnénk babát vállalni, de a családunkban szinte csak ikrek vannak (férjemében és az enyémben is), szóval nagy az esélye az ikerterhességnek. Nem tudom, hogy anyagilag hogy jönnénk ki a havi bevételből, van megtakarításunk is, de amíg nem muszáj, nem nyúlnánk hozzá.


Amit tudni kell rólunk:

Saját házban élünk, ami hitelmentes és nagyon jó állapotú (új tető, szép szobák, szigetelt és teljesen felújított, tehát nem igazán kell rá költeni). Van egy saját autónk, szintén hitelmentes.


A havi költéseink (2 főre):

rezsi 45 ezer Ft körül (télen, nyáron 35 körül)

kaja 60-80 ezer Ft (éttermezéstől függően)

autó, tömegközlekedés: 30 ezer Ft/hó (ebben a javítási, biztosítási költségek is benne vannak)

A többit szórakozásra, hobbira költjük, illetve félre is szoktunk tenni.


Nos, ha egy gyerekünk lesz, akkor havi kb. 215-225 ezerből kell megélnünk, még otthon leszek vele, ha visszamentem dolgozni, akkor 250 ezerből.


Ha két ikerbabák lesznek, akkor 250 ezerből kell kijönnünk még otthon leszek, és 270-ből, ha visszamentem dolgozni.


Ennyiből ki lehet jönni?


2015. dec. 10. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem igen,adott minden a gyerekvállaláshoz.

max ha nagyon megszorultok ,akkor lehet mèg visszafaragni a kiadásokból(ètterem ès kocsi) de sztem így is kijöhettek

2015. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

A 215-225 ezer-ből le van vonva a havi költség vagy még ebből jön le? Ha ennyi marad èlni az elég 3-4 embernek. Mondjuk 45 ezer nem sok rezsi nekünk van,hogy a duplája szokott lenni! Pedig saját családi házban lakunk,hitelmentes!

De ugye azt tudod hogy a gyed hiába ikrek nem dupla jár! Csak a gyes dupla!

Az, hogy a családotokban sok az iker,nem biztos,hogy nálatok is ikrek születnek!

2015. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Ki lehet jönni belőle!

Nagymamám 3terhességéből kettő iker volt,nekem nem születtek ikreim, sokat olvasta és az orvost is kérdeztem, az lényegtelen,hogy az apa családjában mennyi az ikerterhesség,mert az anyán múlik csak,illetve a petesesjteken.

2015. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Elég. Valaki úgy nevel több gyereket, hogy nincs annyi összbevétele. Persze igények függvénye is ez...
2015. dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
szerintem igen, a rezsitek nem magas a minék sokkal több, kosztpénzre sem költötök sokat így nem szórjátok odafigyeltek gondolom, emellett félre is teszegettek nem hiszem hogy gond lenne :-)
2015. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%

Nekem nehezen lenne elég, ez éppen a határa...A rezsi nagyon alacsony (nem értem hogyan) Autó plusz bkv hogyan jön ki havi harmincból??? Egy tank benzin kb 20 ezer ft (persz autó függő) Javítási költség nem minden hónapban van, de valamikor 100 ezreket rúgja.

Kajához hozzájön majd a tápszer, ha nincsen elég tejed, a gyógyszerek, a pelenka, a ruhák. Necces lesz 2 gyereknél..

2015. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!