Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 gyetmekes családok:mennyi...

4 gyetmekes családok:mennyi egy havi bevételetek és kiadásaitok?

Figyelt kérdés
Besikerült egy 4. baba viszont nem bírtuk volna nyugodt szívvel elvetetni.Azonban anyagilag instabilnak gondoljuk hozzá magunkat és érdekelne , hogy más családosok mennyi pénzből mit tudnak kihozni havi szinten (lakásfenntartás, élelmiszer , ruházkodás , kényelem ) stb.

2015. márc. 6. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon elfognak oszlani a vélemények.Függ attól is,hol él vidék,vagy város.Hiteles,vagy hitelmentes,esetleg albérlet.Nekünk csak 2 van, kb 350 ezer a bevételünk,szerintem + 2 gyereknél kellene még minimum 150 ezer plussz.És ahogy nőnek a kiadás is egyre több,sajnos
2015. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

egyetértek az elsővel. már ovikorban megugrik a kiadás, míg kicsik kevesebbe kerülnek, suliban- középsuliban meg már... pfff. tragédia.

mindkétszer ikreink lettek, de én már a második várandósságot nem mertem volna bevállalni, ha nincs meg a stabil anyagi hátterünk. én is dolgozom itthonról egyébként délelőttönként mióta a kisebbek is ovisok, mert nekem az az elvem, hogy végszükség esetén együl is el kell tudnom tartani őket. Na nem mintha erre apellálnék, hanem csak szeretem biztonságban tudni őket. A férjem egyébként hazai viszonylatban nagyon jól keres, a 4 gyerek és a fizetnivalók mellett még félretenni is tudunk. Kényelmes, de ésszerű életszínvonalon élünk, nem nagy lábon. Most írhatok összeget, de szerintem nem mérvadó mert a lehetőségek nagyon különbözőek az ország különböző pontjain ( kb 600 ezer ft a havi kiadásunk, ebben benne vannak a megtakarítási kiadások, rezsi, kaja, programok-kirándulások, sportok, benzin, telefon-net minden minden)

Nekünk a különfoglakozások kerülnek szerintem a legtöbbe velük kapcsolatban, meg hát a 4 gyerekre másik kocsi is kellett.

2015. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kocsi megvan (7 személyes) , lakás apósé , csak rezsit fizetünk , én sajnos még nem tudok dolgozni a legkisebb 5 hós a legnagyobb nem sokára 3 éves lesz , szeptembertől megy bölcsibe , most kb. 400.000 a bevételünk.Spirál mellett sikerült be.:SNem szeretnénk elvetetni , nem bírnánk elviselni a bűntudatot.Tudjuk , hogy felelőtlenség , de végülis annyira nem a mi hibánkból.Kb. 3 év múlva tudnénk normálisan menni dolgozni.Havi kb 200.000-ért , nem tudom , hogy addig valahogy kibírjuk-e ennyivel , de rezsi kaja mindig megvan , minden hónapban megyünk fizetős helyekre kapnak új ruhákat új játékokat stb.Csak a pénz félretétel nem nagyon jön össze.Ma lett volna az abortusz , de mikor elővettem a telefont , hogy felhívjam a férjen tényleg elvetessük-e láttam , hogy ő már próbált hívni , gyorsan visszahívtam , aztán szinte egyszerre mondtuk , hogy nem akarjuk végigcsinálni az abortuszt.Nagyon nehéz 3 ilyen picivel , de abortusz után szerintem nagyon dúrva mély depresszióba zuhantam volna , amit nem engedhetek meg magamnak.Próbálkozok valami itthoni munkát találni , de nem igazán jön össze , azon is gondolkoztam már , hogy leteszek egy piacképes könyvelőit , hátha...tudom , hogy tényleg bolondok vagyunk , hogy bevállaljuk a 4. babát , de a mi felelősségünk , még ha spirál védekezés mellett is jött össze.És persze örülünk neki nagyon , csak valahogy kicsit dobni kéne az anyagi dolgainkon.
2015. márc. 6. 15:14
 4/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem bölcsibe , oviba megy.:)
2015. márc. 6. 15:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne aggódj! Ha a szivetekre hallgattok akkor az jó döntés kell hogy legyen. Ti vedekeztetek. Ha összejött a baba nyilvánvalóan sajnallja egy felnőtt ember és nem tudná elvetetni gyerekek után. Ha eddig megvoltatok ezután is meglesztek. Senki nem mondja hogy olcsó egy gyerek, nyilvan nem. De mire oviba megy már tudsz dolgozni, a kiadások Úgyis akkor emelkednek jelentősen. Nyilván vmennyire addig is no a kiadás de tudjátok hogy átmeneti, még ha kicsit vissza is kell fogni a megszokott életszínvonalat, megoldódik ha visszamesz dolgozni.
2015. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szívesen dolgoznék esténként mikor alszanak a gyerekek , akár wc puculást is végeznék kis plussz pénzért tényleg bevállalnék mindent a tisztességes munkakörön belül , de sajnos nem nagyon találok rá lehetőséget arra is gondoltam egy gyors körmös szakmát leteszek

, de azt sem lehet itthon végezni , nem tudom azt lehet-e esetleg csak hétvégenként csinálni bérelt szalonban..:S van esetleg vkinek vmi ötlete esti vagy hétvégei munka téren , ami nem fekete és nem büntetnek?

2015. márc. 6. 16:26
 7/15 anonim ***** válasza:
Fodrászkodás? Lehet nem túl olcsó az okj meg minden eszközt megvenni stb de azzal tudsz otthon is akár kialakítani vmi kis helyet és fodrászkodni, megtérül mire kell sztem.
2015. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam , de szerintem ahhoz túl béna lennék már csak abból kiindulva , h egyszer én vágtam le a kislányom haját...szörnyű lett.Viszont nem rég találtam egY 5 hét alatt elvégwzhető okj-s műköröm tanfolyamot.Na most azt nem tudom , hogy ha itthon hobbyból pár ezer forintért megcsinálnám ismerősöknek illetve , az ő ismerettségi körüknek , akkor azért megbüntethwtnek-e.
2015. márc. 6. 18:04
 9/15 anonim ***** válasza:
a körmözés nem olyan egyszerű azért.ŰEgy rakás pénz a tanfolyam meg a felszerelések,aztán ülhetsz vagy egy évet egy szalonban állandóan,hogy kialakuljon a vendégköröd.Aztán ha szülsz,a vendégek elmennek,majd kezdheted előről.
2015. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Eddig a könyvelés a legjobb ötlet, szerintem hajrá.
2015. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!