Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hármasikreknek hogy tetszenek...

Hármasikreknek hogy tetszenek ezek a nevek?

Figyelt kérdés

A vezetéknév két szótagos, i-re végződik.

Mia Virág

Zalán Balázs

Csongor Miron

Valami egyéb ötlet? Hogy tetszenek? Milyen tulajdonságú ember jut a nevekről az eszetekbe? Ha hármasikreitek lennének ti hogy neveznétek el őket?



2015. dec. 13. 19:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Mi a vezetéknév másik magánhangzója? Magas vagy mély hangrendű?
2015. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem tetszik, ha valakinek két neve van. És sok bonyodalmat is okozhat. Volt egy osztálytársam, aki mindig ezzel küzdött. Teljesen felesleges.

Tetszik a Virág, a Zalán.

A Mia olyan semmilyen. A csongor és a Miron nem tetszik. Balázs nem rossz, csak nekem azok a Balázsok jutnak eszembe, akiket ismerek és nem szívesen nevezném el utánuk a gyerekem :)

Egyéb:

Áron, Mirabella

2015. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
á és i, és mindenképpen két keresztnevet szeretnénk, mert rövid a vezetéknév, és ha nem szereti, akkor tudja a másik névét használni
2015. dec. 13. 19:16
 4/25 anonim ***** válasza:
40%

3: Na igen, pont ebből lesz a kavarodás. :)

Egy osztálytársamat a szülei x-nek hívnak, barátai y-nak, korábbi osztálytársai x-nek, mi y-nak. Most szegény már kicsit össze van zavarodva a nevével kapcsolatban :D Sokszor már azt sem tudja, hogyan mutatkozzon be.

2015. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Nekem tetszik, hogy egyáltalán nem hasonlítanak egymásra a nevek, más kezdőbetűjük van stb. Szerintem borzasztó, amikor az ikrek hasonló nevet kapnak, könnyű összekeverni és őket is idegesítheti.
2015. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%

A két keresztnév ugyan mostanában divat, de csak bajt okoz a gyereknek, attól, hogy rövid a vezetékneve még fölölseg szegény gyereket két keresztnévvel büntetni.


A nevekhez: az nagyon pozitív, hoyg nem "ikerneveket" akarok adni, azaz nem hasonló hangzásuakat. Ikreknél különösen fontos a teljesen más név, még így is rengetegszer összekeverik öket.


A Mia nem tetszik, nem illik a magyar beszédbe, nekem macskanyávogás jut elsöre eszembe (és biztos nem én leszek az egyetlen).

A Virág szép név, és nemcsak gyereknek, felnöttnek is jól hangzik.

A Zalán nekem az "eröltetetten magyar" kategória, nem tetszik, és a hagzása sem szép szerintem.

A Balázs nem rossz, kicsit régies hangzású, cserébe nem gyakori és mégsem idegenes.

A Csongor az éppen hogy elmegy kategória, de én inkább keresnék mást.

A Miron egyáltalán nem illik a többi névhez sem, meg túl idegesen, eröltetett hangzása van.

2015. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%
A Mia-Virág, és a Csongor-Miron páros jó, de a Zalán-Balázs nekem kicsit túl rímes. Talán a Zalán-Ádám, vagy Zalán-Milán jobban hangzik, ha persze mindenképp dupla nevet szeretnél Nekik.
2015. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a Mia Virágról azonnal ez jutott eszembe:


Mi a virág? A virág az egy színes növény, jó illatú, stb. stb.


Nem sértésnek szánom, de szerintem ez így nem szerencsés, hogy a Mia mellé egy valamit jelentő név kerülne. Külön amúgy szép mindkettő.

2015. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

A Mia és a Virág külön-külön tetszik, de egybe nem adnám, az előző válaszoló által említett "Mi a virág?" miatt.

A Zalán Balázs nekem is túl "rímes", külön-külön tetszenek, a Csongor is szép, a Miron pedig egyáltalán nem illik a többihez.

Én nem adnék második nevet, nekem ugyan 2 nevem van, de a másodikat nem is használom.

Második név nélkül tetszenek!

Mia, Zalán, Csongor :)

2015. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
És még ötletek? Két keresztneves ötlet valakinek?
2015. dec. 13. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!