Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem hülyeség...

Csak szerintem hülyeség gyereket vállalni cdak azért mert?

Figyelt kérdés

Mindenki sír, hogy nincs pénz de azért ott van az a 2-3 gyerek akit elkéne tartani.

Szegény családban születtem..és inkább mentek volna moziba anyámék. Tele vagyunk hitellel (jelzálog a házon), március óta nincs netünk, alig van ruhám,(4 nadrágom van kb), nincs fűtésünk (hősugárzóval fűtünk, de nem egész nap, kb 10fok az átlag), kr.va kicsi a ház és full penész.


Egyik ismerősömnek most fog születni a gyereke és krv.vara nem támogatom őket mert ők is csórók és előre látom szegény gyerek életét. Emiatt én vagyok a szr.

De most komolyan, miért kell gyereket vállalni úgy hogy előtte nincs biztos anyagi háttér?


Beszéltem pár gazdag emberrel is, hogy ők akarnak vagy 200 gyereket meg minden, én meg inkább 200m €-t és utána talán 1 vagy 2 gyereket. Itt is én vagyok a szr mert a pénz nem boldogít (nem tudom ők mit kezdenének az én helyemben, a pénz igenis boldogít)


2015. dec. 14. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Sokan le fognak hurrogni itt, a véleményed miatt. Én viszont támogatom nagyon is a nézetedet, sose értettem meg hogy csoroságra minek több gyerek bevállalni. 30 évesen szültem, mikor már megvolt minden ahhoz,hogy nyugodtan bele merjek vágni. Imádom mikor azt taglalják hogy havi 15 vagy 50 ezer plusz egy újszülött. Az a gyerek fel fog nőni és csak egyre többe fog kerül, ezt miért nem gondolja végig senki?
2015. dec. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Ez azért nem egyszerű,nem tudom hány éves vagy,de azt hiszem még nagyon gyerek.

Igen igaz ha valakinek nincs pénze bevállalni sok gyereket a gyerekek szempontjából sem megfelelő. Viszont elég sokszor előfordul,hogy átlagon aluli a bevétel de Ők még is szeretnének egy gyereket. Ez mindenkinek egyéni döntése. Szép álom a 200millió euro,de azért célszerű a földön járni.. Szerintem sem kell 3-4-5-6 gyereket vállalni,ha amúgy is alig élnek meg. De most komolyan azt kívánod,hogy inkább ölt volna meg az anyád? Tessék jól tanulni,és kitűzni célnak,hogy jól fizető állást szeretnél,saját szép otthon stb és elérni,nem sírni egy anonim oldalon és alpári stílusban szidni a szüleidet,meg más embereket.

2015. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És hogy tanuljak jól cigifüstben, éhesen, fázva?
2015. dec. 14. 17:22
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Old meg,keress egy család gondozót aki segíthet,a megoldást kell keresni nem a kifogást..vegyél fel több ruhát,takarózz be..menj el koliba..diákmunkával kereshetsz pénzt
2015. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igazad van.Cigire meg van pénz.
2015. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Pár kérdéssel arrébb olvastam, az egyik válaszadó leírja, hogy ők évek óta mennyire szegények, sem karácsonyra, sem szülinapra nem ajándékoznak egymásnak, de azért van egy három éves kislányuk. Épphogy nem büszke arra, hogy a havi ezer forintnyi óvodapénzt vagy mit nem tudja kifizetni egyáltalán...

Most erre mit mondjak? Hogy milyen anya az ilyen, aki direkt szegénységbe képes gyereket vállalni? Hogy ez a nő előre gyűlöli a gyerekét, amiért ilyen körülmények közé viszi haza? Vagy úgy egyáltalán... Borzasztóan elszomorít, hogy milyen emberek vannak, de mégjobban idegesít az a tény, hogy ezek az emberek itt picsognak karácsonykor, iskolakezdéskor, nyár közepén, hogy nincs pénz erre, nincs pénz arra. Nem tudom milyen szintű degeneráltság kell ahhoz , hogy valaki ennyit ne gondoljon végig, hogy azt a gyereket nem elég kitolnia magából, valakinek fel is kell nevelnie, ami pénzbe kerül, nem kevésbe. És tényleg az háborít fel, mikor leírja, hogy ők évek óta ilyen meg olyan szegények, de azért van egy pár éves gyereke... Annyira sajnalom ilyenkor ezeket az ártatlanokat, hogy nem tudom elmondani :(

2015. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs gyerekem, de akinek mertem említeni, hogy egyet szeretnék, megkaptam az olyan bölcsességeket, hogy egy gyerek nem gyerek, meg hogy majd meglátom, 3 éri meg (???).


Pl. kétgyerekes kolléganőm, akik egyébként állandó plusz melók mellett is hónapról-hónapra élnek egy lyuknyi szolgálati lakásban két kamasszal, hogy de kár, hogy nem lett harmadik gyerek. Mert komolyan azt hiszi, az adómentesség és a plusz családi annyit jelent, hogy abból már tök jól lehet élni.


Nekem magyarázhatják. Hárman vagyunk testvérek, a nagyon szükségesen túl (kínai cipő és ruha) nem telt semmi egyébre. Igaz, mindkét szülőm ráadásul láncdohányos volt, szóval ami pluszban jöhetett volna, azt inkább elszívták. Kolléganőmnél szintén, ahol a férj iszik és cigizik, de rengeteget.

Sógornőm férje megint betegre dolgozza magát, el kell tartani három gyereket. Nagy öröme lehet a 3 gyerekében, ha közben nem is látja őket...


Fel nem fogom, miért vállalják túl magukat az emberek. Pedig mindig ugyanaz van: a szülők, de általában az apa kénytelen látástól-vakulásig dolgozni, persze ez sok stresszel jár, így kellenek a pótlékok (pia, cigi). Aztán a végén ott tart, amit pluszban megkeres, abból nem jönnek ki a pótlékai sem...


Én meg úgy vagyok vele, se én, se a férjem ne kényszerüljön mellékállásba, hanem rendezkedjünk be egy gyerekre, de neki minden fontosat meg tudjunk adni, és majd az életbe nem pucér fenékkel eresszük ki, mint tették azt velünk a mi szüleink.

2015. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
szerintem fordulj pszichológushoz, komolyan.
2015. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy de vannaklehetőségek annak aki tényleg akarja

Például az Arany János Tehetséggondozo Program ha még általánosba jársz nézz utána több Gimiben is indul

Lehetőségük van nagyon sok mindenre térítésmentesen ecdl vizsga nylevizsga jogosítvany...

2015. dec. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyafogás helyett,menj a családgondozoba,vöröskereszt ,caritativ helyek,stb,ha elég idős vagy menj dolgozni,és lesz pénzed amit ruhára költhetsz .tanulj jol és akkor lehet jobb életed vagy jobb állásod .de honét netezel irsz ha nincs neted ?
2015. dec. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!