Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az egyik barátnőm 13 éves, és...

Az egyik barátnőm 13 éves, és szeretné a haját festeni, meg piercinget akar a szájába. Próbálom meggyőzni, hogy ez hülyeség, de nem hallgat rám. Szerintem ez nem normális. Szerintetek igen, és inkább hagyjam?

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 22:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Hát.. nem túl "normális" dolog, de sztem a szülei majd megtiltják neki. Ezért vannak a szülők, neveljék ők. De azért szép tőled, h próbálod lebeszélni.
2010. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hajfestéssel nem látok gondot igazán, ha neki az tetszik miért ne? A piercingről viszont próbáld meg lebeszélni. Nem higiénikus, berakás kellemetlen, viselés úgyszintén és kiszedéskor nyomot hagyhat.
2010. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
a hajfestés még rendben is lenne (bár még ez is necces ennyi idősen), de a piercing az már túlzás... a szülei hogyan vélekednek? engednék neki? (mert akkor ők sem normálisak)
2010. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

A piercingről próbáld meg lebeszélni!A hajfestéssel nincs gond(nekem is lila a fél hajam:D).


13/L

2010. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

A hajfestés még talán oké de a piercing.

Mond neki hogy, még kicsi hozzá.12/L

2010. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális dolog. Az én időmben 13 évesen még a körmünket se volt szabad lakkozni. :S Nemhogy hajat festeni, meg piercinget rakatni. Pedig nem vagyok öreg. 22 éves vagyok. Háááát változik a világ. :(
2010. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
de most meg kitalálta az egyik közös barátnőnk,hogy ő is befesteti a haját szőkére... komolyan nem tudom mit csináljak velük.ő 12 éves....
2010. febr. 22. 18:05
 8/19 anonim ***** válasza:

14 éves vagyook.

Hajam ugyan nincs festve,de orrpiercingem az van és a legjobb barátnőmnek is (neki a haja is bevan festve).

Mégis kitünő tanuló vagyok és egyáltalán nem taszitó a külsőnk (legalábbis remélem :).ugyan ugy segitek itthon ugyan ugy szoktam olvasni ugn ugy ember vagyok.Nem tudom miért baj a piercing?Fiatal?Lehet sőt az is,de 30 évesen ugyse fog csináltni,és hidd el gyorsan megfogja unni és még ha piszkálják is kifogja venni.Most az ha azt mondod (olvastam itt egy 12 éves lánytól),hogy még kicsi ehez akkor azért is megfogja csinálni.Ha a szülei megengedi akkor ne te beszéld le róla..szerintem,kedves tőled,hogy igy "aggódsz" érte,de nem fogsz tudni mit tenni ellene.Talán kérdezd meg miért szeretne?És ird l,hogy mit válaszolt :)

2010. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha a hajfestésről nem is, de a piercingről minden képpen próbáld lebeszélni. Ez olyan, mintha tetkót akarna. 13 évesen nem lehet eldönteni, h na nekem a piercing még 60 évesen is tetszeni fog. Ha még 16-17 évesen is akar, akkor rajta,azt már úgyse lehet megakadályozni, de azt meg kéne gondolni, h az a luk ott marad a száján, ha 80 éves lesz, akkor is. Ráadásul nem higiénikus, és ha súrlódik a fogaihoz, azokat is koptatja, ami nem tesz jót.Egyébként a szülei mit szóltak hozzá?
2010. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
hát a szüleivel még nagyon nem beszélt...de nagyon engedékenyek...
2010. febr. 22. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!