Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány van a gyeremekeitek...

Hány van a gyeremekeitek között? 8-10 év már túl sok?

Figyelt kérdés
2015. dec. 25. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt nezd te szeretnel e meg gyermeket. A testvernek a nagy orulni fog. 8-10 evvel latok tobb felnott testverpart. Altalaban a korkulonbsegre azt mondjak olyan mintha az idosebb testver a legjobb baratno es egyfajta nagyneni/nagybacsi is lenne egyben, a kisebb tesora a nagy meg azt mondja, hogy olyan mintha kicsit a gyereke is lenne.

Nyilvan egyuttjatszani nem fognak, de szeretni fogjak egymast es sokat fognak egymasnak jelenteni ekkora korkulonbseggel is.

Tehat csak te tudhatod szeretnel e meg gyermeket.

2015. dec. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiam 6 éves, most várom a második gyerekünket. 7 lesz, mire megszületik a tesója. Nagyon régóta vágyik testvérre, úgyhogy szerintem nem lesz gond.
2015. dec. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos ilyen korkülönbséggel soha nem alakul ki igazán testvéri kapcsolat.


Nem késő, és nem "túl sok", de nyilván nem lesz olyan, mintha 2-3 év különbség lenne, mert soha az életükben nem lesznek hasonló életszakaszban, nem nagyon lesznek közös élményeik.


A férjeméknél, édesanyáméknál és az unokatestvéreméknél is ilyen különbség van. Általánosságban elmondható, hogy szeretik egymást, de nem igazán tudnak miről beszélni, nem keresik egymás társaságát felnőttként, amit nagyon szomorúnak tartok testvérek között.

2015. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
8 évvel fiatalabb a tesóm. Meg kell cáfoljam előzőt, nagyon jó kapcsolat van közöttünk, általában 1x találkozunk egy héten, van hogy 1 mailt, máskot 50-et váltunk hetente. Mindkettőnknek teljesen más az élethelyzete, de tudom, hogy bármikor számíthatok rá, ugrana ha kérném. És én is neki :) Anyukámék között 1,5-2 év volt a tesóival, háát, nem a korkülönbségtől függ a jó testvérkapcsolat.
2015. dec. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kerek 3 év van koztuk. Imádják egymást.

Az én hugom és köztem 23 év van. Nagyon szeretem, ő még nagyon kicsi hogy azt mondjam hogy jó a kapcsolatunk. De igyekszem azzá tenni. Szerintem a nevelésen függ mennyire lesznek jó tesók e vagy sem. Nincs ideális korkulonbség.

2015. dec. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9 év van köztük, rengeteget játszanak együtt. Gyerekfüggő, hogy mit kezdenek egymással.
2015. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van az 1-2 között 16 hónap van mégsem értik meg egymást nagyon ,2-3 között 6,5 év van de jol el tudnak játszani együtt is 1-3 között 8 év van de ha kell eltud játszini egymásal ,ja és a 2 idősebb fiu mig kicsi lány ,lányal mind kettö kijön és szeretik mig 2 fiu egymásal nehezen jön ki .ugy hogy nem feltétlen kor számit .
2015. dec. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 8 év lesz, és nem gondolom, hogy ez sok lenne. Ősszel töltötte a nagyfiam a 8-at, és jövő év elején érkezik az öccse. Nálunk megoldhatatlan lett volna a kicsi korkülönbség. Amikor a nagy született, volt munkaviszonyom, el tudtam menni gyed-re, de anyagilag éppen belefért egy gyerek, kettő már akkor is gondot okozott volna. Utána elmentem "főállásban" tanulni, diplomát szereztem, mellette csak alkalmi munkáim voltak, erre nem vállaltam volna gyereket. Akkor még nem volt diplomás gyed, meg ilyesmi, csak munkaviszonyra járt. Hatéves volt a fiam, amikor ismét teljes állásban kezdtem el dolgozni. Nyilván azt is ki kellett várni, hogy meglegyen a jogosultságom a gyed-re, máshogy nem szerettem volna babát vállalni. Ráadásul a kistesó sem akart rögtön sikerülni, kellett hozzá egy év, meg orvosi segítség is, úgyhogy ez mind közrejátszott abban, hogy ekkora korkülönbség legyen. De nem bánom. Van egy önálló, nagy gyerekem, aki borzasztóan várja a kistesóját, és akinek nem kell folyamatosan a sarkában lenni, mert lefoglalja magát, ha arról van szó, és nagyon sok dolgot megcsinál már magának: megfürdik, átöltözik, szendvicset csinál magának, inni tölt, ha szomjas, rendben tartja a saját szobáját, sőt, megvannak a saját itthoni feladatai is, például teregetni már egy éve az ő dolga. Természetesen neki is kell a testi kontaktus, de nem olyan szinten, mint egy néhány éves kisgyereknek, úgyhogy attól sem tartok, hogy emiatt nagyobb mértékű féltékenykedés lenne, mert a fiam már inkább azt igényli, hogy beszélgessünk, meghallgassam, elmesélhesse a napját, vagy közösen mesét találjunk ki, meg ehhez hasonlók. Az meg úgy is megy, hogy a baba a kezemben van :) És amúgy is, most már igénye van arra is, hogy ő egyedül foglalatoskodjon a saját hobbijával, és ilyenkor ne nyüzsögjön körülötte apa-anya. Ettől függetlenül, nyolcéves létére nagyon szeret hozzánk bújni is, de ez úgy alakult ki nálunk, hogy este meg reggel összebújunk kollektíven, ráadásul nagyon várja már, hogy ebben majd a kistestvére is részt vegyen :)
2015. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!