Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít a "testvé...

Titeket nem idegesít a "testvérben az erő" plakát meg tv reklám?

Figyelt kérdés

Egy fiunk van, és nem lesz testvére. Akkor mi nem is vagyunk család? És egy önző disznó lesz a fiam? Csak mert nincs testvére?

Titeket ez nem idegesít?

Azért nem vagyunk család, mert felelősségteljesen vállaltam gyereket? És nem ész nélkül szülök, mert "kell a testvér" (meg a 10 millió)?


Ne értsetek félre, nem bántom a sokgyerekes családokat, akik el is tudják tartani a gyerekeket, de miért kell megkülönböztetni valakit, aki úgy döntött egyet vállal, mert annyit bír?


2015. dec. 31. 18:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem idegesít, mondjuk csak rádióban hallottam eddig, úgy látszik kő alatt élek :-) Attól még az egy gyerekes család is család, hogy a kormány próbálja népszerűsíteni a több gyerek vállalását a demográfiai problémák miatt.
2015. dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
72%
De, idegesítENE, ha már nem lennék immúnis a kormány tahó stílusára.
2015. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

De, idegesít, pedig nálunk másfél hónap múlva érkezik a tesó. De attól még rühellem ezt a szájbarágós, majd-mi-megmondjuk-mi-a-dolgod stílust, amit a kormány nyomat.

Egyébként is, szerintem gáz CSAK azért szülni, mert "kell a testvér". Minden gyerek megérdemli, hogy azért szülessen meg, mert a szülei ŐT akarták, mert vágytak rá.

2015. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
75%

Engem nem idegesít mert nem foglalkozom vele. Aki akar szüljön.. Mit bánom én, hogy 30 gyereket szül valaki vagy csak egyet. Nem érdekel.

Nem is veszem ezért magamra a dolgot, hogy miért nincs sok gyerekem, mert hidegen hagy..

Jó tanács: vegyél be egy "leszarom tablettát" és mindjárt nem fog téged sem irritálni..Az életben sokkal jobb dolgok is vannak, hogy ilyen hülyeségek miatt tönkre tegyük az idegeinket.

2015. dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

Olvastad D. Tóth Kriszta cikkét erről a kampányról? Szerintem szívszaggató, én zokogtam rajta (egyke vagyok, és a gyermekem is az lesz)


ajánlom mindenkinek, akinek van tesója, vagy nincs, aki hisz a szocpolban, vagy nem, mindenkinek: [link]


29hkm, 28N

2015. dec. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem idegesít. Tudod miért nem? Mert nincs benne sok igazság. Önzetlenség? Segítőkészség? Ha-ha-ha. Ha szétnézek a környezetemben borzalmas felnőtt testvéri kapcsolatokat látok. Sokan 5 forintért megfojtanák egymást.

Jelenleg egy gyerekünk van, lehet hogy lesz még több, de nem biztos. Ha egyke marad akkor is ugyanolyan esélye lesz, hogy önzetlen, segítőkész legyen és jól teljesítsen versenyhelyzetben, mintha lenne testvére.

2015. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

5-ös, köszönöm a cikket. Néhány résznél jót nevettem. És nagyon--nagyon IGAZA van Krisztának.

Nem a testvér a legtöbb amit adhatok a fiamnak.

2015. dec. 31. 19:39
 8/34 anonim ***** válasza:
41%

Jaj mennyien hisztiznek ezen. Engem pl jobban zavar amikor bankok hiteleit plakàtozzàk ki,meg megy a reklàm attòl lesz boldog a karàcsony ha sok pènzt költesz..vagy az ha azt hangoztatjàk mindent meg kell adni a gyereknek attòl lesz boldog ha elborìtod dràgàbnàl dràgàbb dolgokkal..

A sajàt boldogsàgod,èleted te alakìtod ha a körülmènyekkel foglalkozol a zavarò dolgokkal azzal csak azt èred el hogy besavanyodsz ès elègedetlenkedsz mint a magyarok többsège..

2015. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy nővérem és egy húgom 3-3-3 év korkülönbség van köztünk. Mindhárman közel vagyunk a 40 évünkhöz. A világ legboldogabb embere vagyok mert van 2 olyan testvérem akikkel igaz testvéri kapcsolatban vagyunk. Mindig számíthatunk egymásra, sosem csalódtunk még a másikban, és bármelyikünk egy szóra ugrik ha segítség kell vagy csak "látni, dumálni akarok veled" eset van. Jó érzés tudni, hogy öregségünkre is ott vannak majd mellettem (ha csak a sors közbe nem szól). Ennek ellenére mindhármunknak egyke gyermeke van. Egyikünk sem tervezett több gyermeket. Pedig a testvéri szeretet a mi esetünkben nagyon szoros, bensőséges. Bevallom, nyugtat az a tudat, hogy ha egyszer meghalok, a fiam ha mondjuk nem nősülne meg, nem lenne gyermeke akkor sem marad egyedül, mert az unokatestvérei hasonlóképpen szoros "testvéri" kapcsolatban vannak vele. Unokatestvérek de ugyanolyan kapcsolat van köztük mintha testvérek lennének.
2015. dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
26%
Làtom fàj az igazsàg..
2015. dec. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!