Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabó Olívia név szerintetek...

Szabó Olívia név szerintetek se jó?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik az Olívia név, de félek, hogy ezzel a vezetéknévvel sokszor félreértenék, és Líviának hinnék. :( Szerintetek?

2016. jan. 2. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, jogos a félelmed, túlságosan torlódik a két o (ráadásul gyakorlatilag olyan, mintha három "o" hang kerülne egymás mellé). Így vagy nagyon hosszan kellene ejtened ("szabóóólívia"), vagy egy fura nagy szünettel ("szabó ... olívia"), hogy elsőre megértsék.
2016. jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem se túl előnyös párosítás. Mindig jól kihangsúlyozottan kéne mondani, hogy ne értsék félre.

A Lívia nem tetszik? :)

2016. jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem a legjobb, mert az o betuk torlidasa miatt nehez kiejteni. Az viszont kimondottan jo otlet, h egy ilyen gyakori vezeteknevhez kicsit kulonlegesebb, ritkabb keresztnevet probalsz valasztani es nem az 500. Szabo Eszter lesz a kislanyod
2016. jan. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az Olíviánál az O-n van a hangsúly, szerintem nem olvad vészesen egybe kimondva.
2016. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem se folyik össze vészesen. Az én vezetéknevem s-re végződik, a keresztnevem pedig Zsvel kezdődik, megvan a módja, ahogy "kilehet" mondani, kis szünettel. Már hozzászoktam :)
2016. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem nem vészes, add ezt a nevet nyugodtan ha tetszik:-) végre egy normális név.
2016. jan. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem fel sem tűnt a torlódás, teljesen rendben van ez a név így.
2016. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szabó gyakori név, elbír két keresztnevet akár.
2016. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Annyira nem vészes. Ha ez tetszik, akkor emiatt ne keressetek mást. Egy kicsit meg kell nyomni a hosszú ó-t, ennyi.
2016. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Második névnek valami jó ötlet? :)
2016. jan. 2. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!