Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy 9 évest erről...

Hogy lehet egy 9 évest erről a szokásról leszoktatni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Hogy lehet arról egy 9 éves fiút (öcsémet) leszoktatni, hogy ne utolsó pillanatig halogassa a pisilést?

A tanár is szólt már anyuéknak Ünnepek előtt, hogy nagyon sokszor órán megy ki, mert szünetben nem hajlandó elintézni. Amikor néha rászól szünet elején, akkor legyint, hogy nem kell neki, aztán első 10 perc után könyörög, hogy engedje ki, mert szünetben nem tudta elintézni.

Amikor érte megyünk iskolába, nem megy el WC-re, itthon meg kiabál, hogy igyekezzünk, mert bepisil.

Sokszor játék közben is látszik rajta, hogy nagyon kell neki, de nem megy el, csak amikor már négykézláb bír kikúszni.

Mindig kérjük, menjen el WC-re, mindig azt hazudja, volt vagy mondja hogy oké, de nem megy el. Egyszer bevallotta, ha elmegy WC-re, azzal félbe kell szakítani az izgit, amit csinál és pisilni unalmas.

Legtöbbször nem tudjuk leellenőrizni, tényleg pisil e, amikor megkérjük szigorúan és bemegy a fürdőbe, ezt sokszor kihasználja, de sztem amúgy már túlkoros ahhoz, hogy ellenőrizgessük.

Ma is reggel kértük, hogy pisiljen indulás előtt, el és ment wc-re, annyi dolgunk volt, hogy nem tudtuk leellenőrizni, tényleg pisil e. Majd elindultunk és kb 1,5 órával rá elkezdett nyafogni, hogy álljunk meg, mert nem bírja tovább, amikor meg a szüleim azt hitték, még van idő amíg pihenőhöz érünk, elmondta, hogy tegnap este volt utoljára pisilni na akkor sürgősen félreálltunk és utána a további úton a szidalmak és a további kérdésekre mondta, hogy reggel akart menni, aztán eszébe jutott, hogy valamit nem rakott el, aztán meg már menni akart úgyhogy nem akarta húzni az időt, azt hitte odáig kibírja, de nem.


Én is ilyen voltam kicsinek (és ugyanez volt az indokom),de én oviban és sulira kinőttem belőle. Szerintem ez még oviban elfogadható, de egy 9 évestől nem annyira.


A szüleimnek többször szóltam, tenni kéne valamit, de annyit tesznek, amit szoktak, rászólnak szigorúan, menjen wc-re, ha meg utolsó pillanatban megy wc-re, leszídják. Néha meg mondják, hogy majd kinövi...


Mi lehetne a megoldás? Ennyi idősen már könnyebben kerülhet cikis helyzetbe, ha pl az osztály szeme láttára pisil be, mert nem jut el időben a WC-re.


2016. jan. 2. 23:00
 1/10 A kérdező kommentje:
És mielőtt jön a sok pszicho maszlag; semmilyen tragédia nem érte, mindenkivel jól kijön bent, a tanár is látja, jól el van, mosolygós, játékos... És be nem áll a szája. De ezt is imádom benne :D <3
2016. jan. 2. 23:05
 2/10 anonim ***** válasza:
és ha "ráijesztenétek", hogy pl.: utközben nem álltok meg, csak 1x ( ha nagyon hosszú az út) vagy hogy azért menjen el, mert ha a suliban 1x nem engedi ki a tanár, akkor nagyon ciki lesz neki, hogy bepisil?
2016. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt mondd el neki, hogy mennyire ciki, ha mások előtt bepisil, utána nyolcadik végéig ezt fogja hallgatni.

Nálunk is ilyenek voltak a srácok, én szigorúan elzavartam őket WC-re indulás előtt, úg, hogy lássam, tényleg bemennek az ajtón. Ha már úgyis ott van, akkor azért pisil is.:-) Vagy ragasszatok a kagyló belsejébe egy színes műanyagdarabot, és játszhat célbalövőset, mindjárt izgibb lesz a pisilés.:-) Ahogy közeledik a kamaszkor, amúgy is le fog szokni a halogatásról, a megszégyenüléstől tartva.

2016. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

én olyasmit olvastam már igaz, szobatisztaságról kicsi gyerekeknél, hogy amikor tudja már jelezni, hogy kell neki, akkor nem szabad már indig ellenőrizgetni, meg kérdzeni, hogy kell e, hogy saját maga figyeljen a teste jelzéseire.

én ismerek 9 évest, akinek az anyukája mindig elmondja fürdés előtt, hogy menjen wc-re és utána fürdés, alvás, és akkor megy csak nagywc-ni..


szóval anno lett elcseszve valami, szülői hiba.

innen már csak a megoldásra kell neten rákeresni.

2016. jan. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
*szóval gyerekkorban kell volna hagyni, hogy kialakuljon , hogy figyel a saját teste jelzéseire, szóval anno valszeg sokszor ellenőrizgették, meg kérdezgették, kell e pisilni.
2016. jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fish1 válasza:
Szerintem ne mondogassátok neki folyton, mert kényszerként éli meg és juszt se fogja csinálni.
2016. jan. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hat én egyszer amikor otthon van kijatszanám hogy bepisiljen.
2016. jan. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nagyon veszélyes sokáig szorongatni, és semmi értelme, főleg ha van wc a közelben.
2016. jan. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez a másik, hogy sokáig visszatartani egészségtelen.


Igen, mindig elzavarjuk őt WC-re, ha vele vagyunk, bemegy és, sokszor vettük észre, hogy semmit sem csinált, miután bement, akkor rákiabáltuk, csinálta is unott arccal. De ha nem vesszük észre, ezt ki is használja.


Autóval is mondjuk, hogy csak x idő múlva állunk meg vagy nem állunk meg, de ugyanúgy addig nyafog, hogy bepisil, hogy szüleimnek nincs szíve kínozni és megalázni őt.


Tanár is folyton kieengedi, pedig, gonosz vagyok, de egyszer mondana nemet és meglenne a hatása. De ő is mondja, nincs szíve nem kiengedni.

2016. jan. 3. 07:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig azt kellene, hogy nem álltok meg, és a tanár se engedje ki. Az lenne az utolsó alkalom, hogy nem megy el időben pisilni...
2016. jan. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!