Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új Csoknál számít ha párom...

Ajisa kérdése:

Új Csoknál számít ha párom khr listás ha csak a támogatást szeretnénk hitel nélkül?

Figyelt kérdés
Sajnos párom khr listán szerepel de hanarosan letelik a törlesztö és szeretnénk épitkezni önerönk is lenne és csak a támogatást szeretnénk igénybe venni minden más feltételnek megfelelnénk szerintetek magkapnánk vagy meg kell várni legalább 6hónap passzív státuszt?!

2016. jan. 3. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Én úgy gondolom nem fognak adni hitel nélkül csak úgy 10 milliót, de ne így legyen. Ezt itt nem fogják nektek megmondani. Be kell menni a bankba és ott érdeklődni.
2016. jan. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha a hitelt nem kéritek,akkor elvileg nem gond.
2016. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bella169 ***** válasza:
65%

A khr lista csak akkor számít ha hitelt is akartok felvenni.

Ha csak az alap támogatást hitel nélkül akkor nem vizsgálják, hogy rajta vagytok e a khr listán.

Viszont van olyan bank sajnos amelyik elutasítja a csok intézését ha nem veszel fel hitelt mellé. Ezt elvileg nem tehetné meg de megteszik.

Mi erstesek vagyunk ott kérdeztem meg ők intézik akkor is ha nem kérünk hitelt.

Az otp-ről viszont sok helyől hallottam hogy nem akarják intézni ha nem akarsz hitelt.

2016. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget, ezt jo tudni hogy van olyan bank amelyik igy is elfogadja.
2016. jan. 3. 10:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A.10 milliós támogatás nem.jár, Kiszamolo.hu-ról másolok be, ő körül járta a témát.

"A feleségem fenn van a KHR listán (a rossz adósok listáján, régebbi néven BAR-listás). Én azért kérhetem még a 10 milliós támogatást?


Sajnos nem. Egyikőtök sem lehet rajta, ha együtt veszitek igénybe:


(7) A 4. § (1) bekezdés c) pontja szerinti összeg akkor igényelhető, ha az igénylő és házastársa vonatkozásában a családok otthonteremtési kedvezménye igénylésének időpontjában a központi hitelinformációs rendszerről szóló 2011. évi CXXII. törvény 11. § (1) bekezdése szerinti tartozás a központi hitelinformációs rendszerben (a továbbiakban: KHR) nincs nyilvántartva vagy az igénylő a KHR-ben szereplő tartozását már legalább egy éve teljesítette.


De a támogatott hitel nem kell, csak a 10 millió ajándék. Azt sem kapom meg, ha BAR listás vagyok?


Azt se.


Fent vagyunk a KHR listán, de nekünk nem a 10 millió kell, hanem egy-két gyerekre szeretnénk megkapni az új lakáshoz járó támogatást vagy használt lakást szeretnénk venni. Mi se kapunk semmit?


Akkor megkapjátok a támogatást, a KHR listás kitétel csak a 10 milliós támogatásra van.


Mennyi időnek kell eltelnie azután, hogy rendeztem a tartozásom, ami miatt KHR listás lettem vagy lett a feleségem?


A visszafizetés után (vagy ha a bank leírta veszteségbe a tartozást és nem tart rá tovább igényt) még egy évnek kell eltelnie.

2016. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen olvastam már én is ilyet is meg olyat is,de miért néznék ha a gyerek számohoz és a munkaviszonyhoz kötik a házastársaknak.Tapasztalatokat szeretnék kérni mert nekem még 1 hét mire eljutok a bankokig.
2016. jan. 3. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalat? Hiszen most született meg a törvény, februáról lehet igényelni, mert még idő kell a bankoknak, amíg értelmezik a jogszabályt, az új eljárásrendet kidolgozzák. Egyébként a törvény egyértelműen fogalmaz, nézd meg és látni fogod. Azért kötik ehhez, mert így tartja kedvük. A 10 milliós.támogatás nagyon sok szabálya eltér a többi csok-os támogatástól, nem véletlenül.
2016. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 10 milliós támogatásnál számít, ott nem lehet khr-listás. (Előre beígért gyerekeknél pedig házasnak is kell lenni.)

Így van, ahogy írják, február 1-től lehet menni a bankokhoz.

További kérdésekhez ajánlom a kiszamolo.hu oldalt, ott nagyon sok kérdést tisztáz, és jól összefoglal az oldal szerkesztője.

2016. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én a közfoglalkoztatottak elutasítását nem értem. Nem pont hogy nekik kéne a támogatás, akik a szakmájukban nem tudnak elhelyezkedni???? Minden pályakezdő közfogis. Ráadásul már a rendőrségen, önkormányzatnál, hivatalokban, könyvtárakban, múzeumokban is közfogisok dolgoznak.... Ha van közfogis munkalehetőség és pályázható, akkor miért vennék fel őket állandóra??
2016. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, a közfoglalkoztatottak kérhetik, nem? Csak a közmunkások nem.
2016. jan. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!