Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bálint, Kornél vagy Richárd?...

Bálint, Kornél vagy Richárd? Ezek körül melyik tetszik nektek a legjobban? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

2016. jan. 5. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Ha muszáj választani(bár én egyiket sem adnám)a Kornél lenne a befutó.
2016. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Kornél, Bálint nekem nagyon tetszik. Richárd egyáltalán nem.
2016. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik hangzik jól a veztéknévvel. Mi a vezetéknév?
2016. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Fekete, ami sajnos elég gyakori vezetéknév és sok nekünk tetsző név ki is esik miatta (pl. a Péter, mert az könnyen csúfolható, illetve a Bence, a Zente és a Levente is felejtős sajnos, mert azokkal meg nagyon eszperente lenne), szóval nem könnyű olyan nevet választani hozzá, ami jó is, szép is, csúfolni se könnyű, nincs még belőle a családban, és azért nekünk is tetszik. Így ez a három név maradt a végére a listánkon. :)
2016. jan. 5. 11:23
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Fekete Bálint vagy Fekete Kornél. Én személy szerint ebből a két névből választanék egyet. :) Mindkettő nagyon szép és kifejezetten jól hangzik a vezetéknévvel együtt. A Richárd se rossz, de az talán már egy picit túl kemény.
2016. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Fekete Bálint tetszik a legjobban :)

Aztán a Fekete Kornél is jó.

2016. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Richárd semmiképp.

A Bálint és a Kornél szerintem jók, illenek a családnévhez is. A Kornél kevésbé becézhető, nemtom ez mennyire szempont nektek.

(Nekem szinte egybe esik a karácsony, a névnapom meg a szülinapom és gyerekkoromban nagyon utáltam, mert a rokonsággal találkoztunk karácsonykor, kaptam 1 zoknit vagy könyvet boldogkarácsonytszülinapotnévnapot felkiáltással és le voltam tudva egész évre, míg a tesóim mindig kaptak külön név, meg szülinapra is valamit, képeslapot, felhívták őket hogy boldogat kívánjanak stb. Így a névválasztáskor direkt figyeltem arra, hogy ne essen túl közel a szülinaphoz, illetve tarthassuk máskor a névnapját. Nem feltétlenül az ajándék miatt, hanem hogy legyen már két külön nap amit kicsit fontosabbnak/különlegesebbnek érezhet mint a többit...

2016. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Richárd.


A csúfolódás ne legyen szempont, mert amelyik gyereket csúfolni akarják, azt fogják is. Mert szeplős, mert bamba, mert vézna, mert kövér, mert szemüveges... bárhol lehet fogást találni rajta.

Egy szintén Fekete vezetéknevű ismerősöm (aki amúgy Fekete Laci néven fut és nem tűnik gondterheltnek a neve miatt) a fiának a Boldizsár nevet adta.

2016. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Fekete Bálint
2016. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Bálint. Nekem még a Balázs is illene a vezetéknevetekhez.
2016. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!