Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzitek úgy, hogy...

Miért érzitek úgy, hogy fiúnevet nehezebb választani, mint lánynevet?

Figyelt kérdés

Pedig olyan sok szép fiúnév van szerintem!

Nekem sok tetszik: Péter, Bence, Miklós, Kornél, Vince, Csongor, András, Ádám, Bertalan, Cecil, Pelbárt

Egy dolog nehéz csak: egyet kiválasztani ezek közül :-)


Csak fiúnevet ér írni! :-)



2016. jan. 6. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a fiúnevekben, ha megnézed, sokkal kisebb a szórás. Vagy egy csomó rettenet gyakori, és egy csomó vállalhatatlanul fura. A kettő közötti "szürke zóna" lánynevekből sokkal szélesebb. ;)
2016. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Hát én pont fordítva vagyok, sokkal kevesebb lány név tetszik, mint fiú! Szerencsére 2 fiam van!😊 az egyikük Bence, szóval én arra szavazok!
2016. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hunor, Csongor, Vencel, Gellért, Mór
2016. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan az általad felsoroltak közül csak 1 tetszik,a Péter(de annyira az sem,hogy adnám).Van 2 fiam és egy kislányom.Hát,ha a 3. baba is fiúnak születik gondban lettünk volna,mivel sok olyan van,ami nekem tetszik,sok olyan,ami a Férjemnek,de olyat,ami mindkettőnknek tetszik hirtelenjében nem is tudok írni.

Lánynévből kapásból tudnék legalább 10-et,ami mindkettőnknek tetszik,és adnánk is.

2016. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Amiket írtál azok közül a kornél. Egy lányom és egy fiam van akit úgy hívnak Kevin. Lánynéven.nem is agyaltunk mert a férjem már rég eldöntötte ha lesz egy lánya akkor a Ketrin nevet fogja kapni és az nekem is tetszik.
2016. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személyesen azért, mert mikor elképzeltem kb. gyerekkorom óta, hogy majd egyszer családom lesz, akkor azt képzeltem, hogy lányom lesz. Mindig a lányneveket tartottam szem előtt. De fiunk lesz.


Igazából nekünk voltak szempontjaink (pl. mivel mindkettőnk vezetéknevét kapja, ezért legyen rövid név, legyen nemzetközi név, stb.) és ezek alapján kiválogattuk azokat, amik tetszettek az mta-s hivatalos névlistát átnézve. :)


Nekem az általad felsoroltak közül a Bence tetszik, én az lettem volna, ha fiú leszek.


30hkm

2016. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Én pont hogy lány nevek közül nem tudnék dönteni. A fiam Ádám. Ezek tetszenek még: Bence, Balázs, Áron, Barnabás, Ákos
2016. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is kislányt szerettem volna. Teherbeestem és már meg is volt a fiú nevem ha fiam született volna. De kislányom lett aminek nagyon-nagyon örülök:-) Tehát nekünk pont,h könnyebb volt fiú nevet találnunk mint lány nevet.


Amik nekem tetszenek; Levente (ez lett volna ha fiú)

Milán, Hunor, Norton, Benedek, Benjamin, Szebásztián, Áron, Noel, Dominik, Marcell,Márton, Zalán. Kb ennyi ;-)

2016. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
8. válaszoló,az első vagyok:eléggé egyezik az ízlésünk,az egyik fiunk Áron Benjamin,a másik Milán....
2016. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a véleményem, hogy azért van ez, mert kevés "normális" fiú név van, így az mind gyakori.

A felsoroltak közül csak a Csongor és az Ádám tetszik, de csak a Csongort adnám.

A mi példánk egyébként: mikor a párommal összevetettük a listáinkat, a fiú nevek közül egyetlen egy volt rajta mindkettőnkén - így végülis azt volt könnyebb kiválasztani-, a lány listánkon pedig 5 is egyezett.

Végül egy olyanban egyeztünk meg, amiről előtte sose tudtuk, hogy a másiknak is tetszik :)

2016. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!