Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házasság nélkül gyerek? Miért...

Házasság nélkül gyerek? Miért jobb házasnak lenni? Kinek a nevén van a gyerek, ha nem házasok a szülők?

Figyelt kérdés
2016. jan. 7. 08:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

A gyerek nem egy autó vagy lakás, hogy valakinek a "nevén legyen".


Házasság vagy nem házasság: azt a nevet viseli mindkét esetben, amiről a szülők megegyeztek!

Házasság esetén nem kell apasági nyilatkozatot tenni, automatikusan a férj az apa.

2016. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyerek miatt kell házasodni...

Ha nem házasok a szülők, akkor apának kell apasági nyilatkozatot tennie a jegyzőnél. Ha ez nincs, akkor az anya vezetéknevét kapja a gyerek.

2016. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%

Nem vagyunk házasok, mert nem különösebben számít nekünk a papír és anélkül is felelősséget vállalunk egymás iránt, közösen építjük az életünket. A gyermekünk az édesapja vezetéknevét viseli, amihez csupán egy apasági nyilatkozatot kellett készíttetnünk.

Ott lehet igazán fontos a házassági papír (természetesen az érzelmi és erkölcsi oldalán kívül), ahol valamilyen állami támogatáshoz szükség van rá.

2016. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%

nem a gyerek miatt kell így van.

de ha házasok vagytok az igen is összetartó erő...szokták mondani hogy nem a papír miatt maradnak együtt az emberek. valóban nem közvetlenül amiatt..

de ha én ne adj isten egyszer mérlegelési helyzetbe kerülnék, nálam számítana az, hogy össze adtak minket Isten színe előtt. Én vallásos vagyok. És őszintén meg megmondom, hogy az ismerősök előtt is szégyellném, hogy nem tudtam helyre hozni a házasságom.

Ha nincs papír, kisebb a felelősség, könnyebb lelépni a gyerekkel. emiatt fontos a papír...hogy rábírja az embert hogy igen is, mentse meg a házasságot, ha meglehet...sok olyan példát ismerek, akinek megmentette hogy nem adták fel, és most boldogok (pl anyósomék)

2016. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerek miatt házasodtunk össze, a gyerek évekkel később született, hanem mert össze akartunk házasodni. Ha nem akarsz, nem kell. Akár van gyereked, akár nincs.
2016. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha az egyik szülő meghal, akkor mi lesz házasság esetén és mi mikor nem házasok?
2016. jan. 7. 09:55
 7/24 A kérdező kommentje:
1-es, persze, egy keresztnévvel is elvan...
2016. jan. 7. 09:57
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es gondolom nem a keresztnévről, hanem a vezetéknévről írt. Házasság esetén sem kell automatikusan az apa vezetéknevét kapnia a gyereknek.

Mi lenne halál esetén? Vannak életbiztosításaink és egymás kedvezményezettjei vagyunk, illetve a gyerekünk örökölne.

#3

2016. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenki maga érzi. Van aki vágyik a házasságra és van aki nem.

Nekem férjem van, szerettem volna házasságot, mert úgy gondoltam "ez az élet rendje", ha már találtam olyan férfit akivel komoly kapcsolatom van, akkor az a következő lépés, amivel megpecsételhetjük a kapcsolatunkat, hogy összeházasodunk, hiszen már nem vagyunk gyerekek. Engem zavarna, ha nem lennénk házasok, és úgy kéne beszélnem a páromról hogy az élettársam meg a párom, nem mondhatnám azt, hogy a férjem. Egy házasság valahogy mégis erősebb összetartozást sugároz számomra.

Aki nem házas ott az apa nyilatkozik hogy övé a gyerek.

2016. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

"Házasság esetén sem kell automatikusan az apa vezetéknevét kapnia a gyereknek".

De sajnos igen.

Szomszédom válik a férjétől, már régóta külön élnek. Együtt él az új párjával, akitől gyereket várt. A gyereket a férj nevére anyakönyvezték, és 1 évbe telt, mire sikerült a biológiai apa nevét íratni az anyakönyvi kivonatba. Addig a férj nevét viselte, akihez köze nem volt a picinek, csak az anya még papíron nem vált el...

Szóval de. Bár ez alapján nem értem, akkor nekem minek kellett friss házassági anyakönyvi kivonatot vinnem a kórházba szüléskor...


Ne a vagyonmegosztás, meg a "kinek a nevén lesz a gyerek" miatt házasodj.

Ha neked a házasság "csak egy papír", akkor valóban maradjatok élettársi kapcsolatban.

2016. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!