Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon nehéz 3 gyerekkel?

Tényleg nagyon nehéz 3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ki lehet bírni egyáltalán? Olyan sokan írják ezen az oldalon, hogy biztos nem vállalna. Teljesen elbozonytalanodik az ember. Azon is gondolkodtam, hogy egyáltalán olyan ír véleményt akinek megvan a 3 gyermeke vagy csak így képzeli el.
2016. jan. 8. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miután eggyel se fáklyás menet, így nem nehéz elképzelnem, hogy (nekünk) hogy menne hárommal.
2016. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 van, a környéken viszont sok a 3 vagy többgyerekes család. Ezek az anyák főállású anyaként vannak otthon, ameddig csak lehet. Szerintem így nem gáz, de munka mellett én nem tudom bevállalni. Sokszor a 2 gyereknél sem tudom, hogy szervezzek, nem mindig egyszerű.

Maga a 3 gyerek kérdése sok dologtól függ: anya és a gyerekek személyisége, van-e segítség, körülmények...én szívesen vállalnék még egyet, de nem engedhetjük meg magunknak anyagilag. Nem gondolom, hogy kibírhatatlan lenne egy harmadik gyerekkel. :)

2016. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerkőcöm van, dolgozom mellettük, nem lehetetlen. De tény, hogy van, volt sok segítségem.
2016. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kettő van eddig, de én pont abba estem bele, hogy sokkal könnyebb velük, mint amiket összeolvastam előre.

vagy szerencse, vagy egyszerűen csak jól működnek a dolgok így, de alszanak, leköthetőek, el vannak egyedül is és csak 1,5 év van köztük - a nagy sincs még 2 éves. NEm mondom, hogy sarokba teszem, ott marad tipusú gyerekek, a nagyobb gyakorlatilag csavarhúzóval született szerintem, csak nem láttam akkor még, de melléjük simán válallnám a 3. gyerekünket is.

Sokan egy után is évek, mire aludni tudnak és összerakni magukat, mert nem mennek simán a dolgok. Szóval attól függ, kiket olvastál, kérdeztél eddig.

2016. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3 van dolgozom mellettük főállásban, segítségünk nem sok van, de nem kibírhatatlan sőt.... néha nehéz összehozni de ahogy nőnek egyre könnyebb....
2016. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is 3 van 10,8,5 evesek.Dolgozok,tanulok,nem veszes ez csak akarni kell! Van egy segitsegem anyukam reggel inditja oket.
2016. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ki hogy van beállítva... úgy értem, mi eleve hármat terveztünk a férjemmel, ehhez mérten készültünk erővel, energiával.

Most, hogy megvannak, nincs helye panasznak, hisz mi akartuk így. Hálásak vagyunk, hogy összejöttek.


Ami nehéz:

- kezdetektől rendkívül kevés volt a segítségem, a férjem késő estig dolgozik.

- testvérféltékenység, veszekedés, verekedés köztük

- amíg kicsi a legkisebb és szopik, a két nagyobbnak tutira akkor kell valami, főleg ha amúgy ők is kicsik még

- séta az utcán gyalog vagy babakocsival, netán bevásárlás... képzelheted :D


Ami még nehezebb lehet: ha valaki nem bírja az otthonlétet. Nekem ez a hatodik évem itthon, ősszel tervezek visszaállni a munkába. Most már érzem, hogy sok volt, de eddig jól bírtam. Viszont ismerek olyat, aki egy év anyaság és otthonlét után befonja a haját kínjában, nem bírja, hogy nincs felnőtt társasága.

2016. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyban fugg a szulok foleg az anya mentalitasatol. Nekunk 3 van. Az a lelohetetlen mindig pörgő 1000 fordulaton elo no nagyok. A gyerekeink is ilyenek (a 2 nagyobb tuti 6 es 2 evesek a kicsit meh nem tudni nics feleves). Nincs segítségem mert kalandvagybol világgá indultunk fiatalon es itt ragadtunk. En inkabb nem alszom csak 4orakat de ejjel tu-tu két gyartok beoltozos bulira sutit sütök hajnali 3kor csak mindenki legyen vidám es boldog. Ebből meritek erot. Van aki 5elis elbir esvan akinek egy sem való. Nekem itt a határ tobbel nem menne (vagy csak jo par ev múlva). Lenyeg hogy senki ne vállaljon tobbent mint amennyit idegileg fizikailag anyagilag elbir 😊
2016. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat! Mi mindig is három gyerekre vágytunk, már van kettő és most jön a harmadik. Lehet a hormonok miatt de nagyon megijedtem. Remélem elmúlik, mert mielőtt terhes lettem volna teljesen meg voltam győződve, hogy simán menne az egész, hiszen kettővel sem megterhelő nekem, valaki meg panaszkodik. Én is ezerrel pörgök, de mégis most pánikolok. Nagyon rossz érzés.
2016. jan. 8. 22:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem kettő van, szeretnénk még egy harmadikat... De nagyon nehéz velük. Mondjuk mostanában már egyre könnyebb. A nagyobb 5 es fél éves, a kicsi 1,5. Én mondjuk tipikusan az a nő vagyok, akit valaki itt említett, hogy nem bírja felnőtt társaság nélkül. Szóval nem tudnám elképzelni, hogy évekig otthon legyek. Azért is ekkora a korkulonbseg közöttük. Szakaszosan jobban bírom, hogy nem megyek dolgozni mint egyhuzamban. Segítségem itthon van, viszont ha vinni kell őket bölcsibe, oviba azt nekem kell megoldanom, mert férjem 24/48ban dolgozik. Ha lenne olyan nagyszülő aki nem dolgozik, sokkal könnyebb lenne. Szóval én is aggódom egy kicsit, hogy mi lesz a harmadikkal ha megszuletik. De úgy vagyok vele, hogy csak megoldjuk valahogy :D
2016. jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!