Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok az anyukák, akik szerint...

Azok az anyukák, akik szerint a háztartás vezetése, amikor otthon vannak a gyerekkel, és a gyereknevelés olyan nehéz munka, minek vállaltak gyereket?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azzal a mentalitással találkozom itt, hogy gyereket nevelni és kitakarítani mellette kegyetlenül nehéz munka, bele kell szakadni.


Most kifejezetten nem az újszülött babák melletti teendőkről beszélek, hanem mondjuk 1-3 éves gyerekek mellett, akik azért már átalusszák az éjszakát ha éppen nem fáj valamijük és nem betegek.


2014. aug. 17. 11:14
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, mindenkinek mas a nehez munka. Ráadásul sokan csak a rózsaszin felhős reszet ismerik a gyereknevelés nem, mielott megszületik a sajatjuk. Eleg keves no ismeri be nyíltan, hogy bizony vannak olyan pillanatok, amikre nem számított, amiről sose hallott.

Itt, névtelenül lehet panaszkodni minden következmény nelkul.

2014. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
61%

Miért akarod összeugrasztani a 2 tábort?

1.nek tökéltesen igaza van.

2014. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Erre még nem gondoltam, hogy valóban gyerekfejjel vagy naivan vállaltak gyereket, úgy, hogy előtte tényleg csak a rózsaszín részére gondoltak a dolognak, aztán rájuk szakadtak a teendők. Igazad lehet ebben sok esetben.
2014. aug. 17. 11:28
 4/54 A kérdező kommentje:

Nem akarok senkit sem összeugrasztani, nem tudom miért kell ilyen ellenségesen állni minden kérdéshez (kamu, hazudsz, hülyeség, provokatív).


Egyszerűen sokat olvasom itt ezt, és nem értem, hogy aki szerint ez sok munka, miért vállalta, illetve mit hitt, mennyi teendő van egy gyermekkel.


Erre keresek választ.

2014. aug. 17. 11:29
 5/54 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert valami nehéz, vagy fárasztó, még nem jelenti azt, hogy nem vállalja valaki a cél érdekében.

Gyereket szülni is igen nagy fájdalommal jár, de mert ezt valaki elmondja, a gyermekét még szereti és örömmel vállalta.

2014. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
55%
Van gyereked? Mert szerintem nincs. Majd ha lesz akkor rájösz a saját kérdésedre.
2014. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
44%

Akiket en latok magam korul, hogy panaszkodnak, mennyi munka es elfoglaltsag gyerekeket nevelni es haztartast vezetni, azok valojaban nem akarnak visszamenni dolgozni es onigazolast keresnek, hogy anyanak lenni is milyen kemeny munka, nem csak labat logatnak otthon.

En is ket kisgyerek anyukaja vagyok es valoban van tennivalo veluk es a haztartassal, de nem annyi, hogy megszakadjak. Sot, nagyon unatkozom sokszor es szivesen mennek dolgozni - de itt ahol lakunk nincs hova...

2014. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 tetro ***** válasza:
49%

11.28

akkor azért túl sok aspektusát nem sikerült a kérdésnek megvizsgálnod mielőtt hömbölögni kezdtél, ugye? :)

2014. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim válasza:
47%
Én sem értem ezt. Olyan panasz megy a téma körül de általában olyanoknál látom ezt akik elülik a napot a játszótéren utána meg nyávognak hogy semmire nincs idő.
2014. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

"Van gyereked? Mert szerintem nincs. Majd ha lesz akkor rájösz a saját kérdésedre."


Akinek nem megterhelő a házimunka és a gyereknevelés, úgy hogy mellette nem dolgozik, annak nincs gyereke nyilván, ugye?


Ma már gépesített minden, az egész nap szinte a gyerekeké.

2014. aug. 17. 11:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!