Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam az orvosnak?

Hogy mondjam az orvosnak?

Figyelt kérdés

Röviden: Hamarosan kisbabát szeretnénk a párommal, felköltöztünk Pestre, a papírok ügyintézése még folyamatban van ) lakcímkártya, háziorvos átjelentkezés.


Vidéken magán orvoshoz jártam, és vérvételre (hormonvizsgálat) a helyi kórházba utalt be, így csak a magánrendelésen fizettem a vizsgálatért és az ultrahangért.


Szeretnék elmenni egy kivizsgálásra (rákszűrés, hormonvizsgálat, teljes vérkép), de nem tudom, hogy mondjam SZTK-ás orvosnak. Abban sem vagyok biztos, hogy kérhetek-e vizsgálatot. Félek, hogy elküldenek ha előállok a kívánságaimmal.


Vagy magánorvos (pesten) is küldhet kórházba szűrővizsgálatokra?



Jelenleg nem szeretnék magánorvoshozhoz menni, próbálok minél többet spórolni.


Ui.: területileg A X.kerületi Bajcsy Zsilinszky kórházhoz tartok.



2016. jan. 8. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Sztk-s normál rendelésen nem fognak neked ilyen indokkal hormonvizsgálatot, vérképet rendelni.

Rákszűrést elvégzik és csókolom.


Sztk-s meddőségi rendelésen lenne lehetőséged ilyenre, de nem a próbálkozás előtt, hanem ha már X ideje nem megy, és általában hosszú a várólista oda is.

2016. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


A magánorvosom rendszertelen ciklus miatt csináltatott, mert 35-55 nap közötti a menstruációm.

Magas prolaktin szintre életmódváltást, mozgást javasolt.

Két évig nem volt probléma, de most szintén volt egy 55 napos késésem, ezért szeretném a hormonvizsgálatot.


Ha elmondom az előzményeket, akkor elvégeznék a vizsgálatot?

2016. jan. 8. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:

A háziorvosom engem Bp-en (Lipótváros) beutalt teljes vérképre, az SZTK-ba kellett mennem a laborba. Az SZTK-ban megcsinálják neked a rákszűrést a nőgyógyászaton, szintén ingyen.


A hormonsort viszont nem csinálták ingyen, hanem nekem kellett érte fizetnem (Centrumlab) és utána az eredménnyel endokrinológushoz menni. Ebből lehet államit és magánt is választani.


A kerülettől is függ persze, mi a Péterfyhez tartozunk, de sosem küldenek oda semmiért.

2016. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Megpróbálom a háziorvossal, és a nőgyógyásszal megbeszélni, és írok majd a fejleményekről :)

2016. jan. 8. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:

sztk-s orvosom van ...

és eddig nem volt gond ha kértem bármilyen vizsgálatot


a korelőzmény igazolja h kell a hormonvizsgálat ...

2016. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!