Baj lehet a babánkkal?

Figyelt kérdés

29+3 hetesen voltunk terhesgondozáson. Az orvosunk csinált genetikai uh-ot. Azt mondta minden rendben.

De én aggódom a kicsi miatt, hogy baj van vele, mert a mérettáblázat szerint a feje kisebb a korához képest a combcsontja pedig hosszabb.


A méretei:

29+3hetesen

BDP: 63

AC: 263

FL: 70

1690gramm


21+4hetesen:

BDP: 53

AC: 158

FL: 36


Amúgy koponyafekvésű és nagyon lent fekszik. Mozogni rendszeresen mozog. Az időváltozást nagyon megérzi, olyankor lusta. De másnap ugyanolyan aktív, mint szokott lenni.

3hét múlva kell mennünk. Remélem minden rendben lesz, de félek, hogy gond van.

Tudom nem vagytok orvosok, csak vkinél előfordult ilyen?

Köszönöm a válaszokat.


2016. jan. 9. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha mindig ugyanannál az orvosnál vagy, akkor ha ő ismeri a korábbi eredményeket, észrevette volna és szólt volna, ha baj van. (Legalábbis remélem.)

Tudom, minden eset más, de a lányomnak mindig nagyobb volt a feje és kisebb a combcsontja, mint a valós kora. Egészséges lett.

Egy-két mm elmérés is kihozhat pár nap eltérést.

Az eredményeidet, amit leírtál viszont nem tudom értékelni, szóval konkrétumot nem tudok mondani.

2016. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A leleten rajta van esetleg, hogy ezek alapján az adatok alapján hány hetesnek és naposnak mért? vagy mondta? nem egyezik körülbelülre?


Az, hogy egyes adatok eltérnek, semmit sem jelentenek. Nekem mindig 2 nappal idősebb volt a menzeszi időpontnál, aztán most, hogy már válnak el a magzatok az átlagtól, már "le van maradva" 2 nappal, genetika itt már közrejátszik, kisebbek vagy nagyobbak lehetnek.


31hkm

2016. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Első: igen, mindig ugyanahhoz jártam.

Második: 29. hetet írt, de nem mondott semmit, hogy baj lenne. Azt mondta minden rendben van.

Csak neten néztem utána a magzati méreteknek, mert kíváncsi voltam rá, hogy fejlődésileg hol tart.

2016. jan. 9. 21:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyedül azon volt meglepődve, hogy nagyon lent fekszik.
2016. jan. 9. 21:23
 5/5 anonim ***** válasza:
A kislányom BPD-je végig az alsó határt súrolta. A comb csontja pedig 2 héttel nagyobb volt a koránál. Kétségbe voltam esve. A 37 . héten született, 34 centiméteres fejkörfogattal,57:cm, és 3500 g. Most már egy tökéletes, négyéves, továbbra is hosszú lábakkal, ami ugye lányoknak nem hátrány.
2016. jan. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!