Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te hogyan véded meg a gyereked...

Te hogyan véded meg a gyerekedet, ha látod, hogy rossz hatással vannak rá?

Figyelt kérdés
Mert engem az anyukám soha nem védett meg, mert mindig a tanítónéninek volt igaza, mega többieknek volt igaza, kivéve egyszer, amikor kicsit beteg voltam és úgy kaptam karót a suliba, de soha nem állt mellém, persze az si igaz, hogy rám mindenki jó hatással volt, de mi van, ha a szülő szerint rossz hatással van a gyerekre valami?

2016. jan. 13. 10:07
 1/7 anonim válasza:
Nincs gyerekem.
2016. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Plejádi fénymágiával szoktam olyankor a kis szívét eltölteni.
2016. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
fénymágiával? ez nem komoly kérdés, a gyerekeket nem kell megvédeni, alakul ahogy alakul, mennek a maguk útján, minek megvédeni, mitől kell megvédeni, s enki nem bántja őket, ugye?
2016. jan. 13. 11:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt szokták mondani, hogy sokszor az ember félelmei magasabbra jutnak, mint a félelem gerjesztő határai,nincsen félelmi tényállás, de az ember csinál magának, hogy legyen mitől félni, kézzel foghatóvá teszi a félelmet, ha megoldhatja az emer túlvan rajta az ilyen egyébként irreálisan félős embereknél szokták, sirekt kézzel foghatóvá teszik, nem éppen az ellenkezőjét, mert értenek a pszichológiához páran, hogy félelmet gerjesztünk, ami nem megfogható és az életben senki nem oldhatja fel, hanem épp ellenkezőleg, nem megfélemlítjük a félőt és megbélyegezzük, megbüntetjük, amiért félős, hanem oldjuk a félelmeit, annyira, hogy a végén nem kell kézzel foghatóvá tenni, a reális dolgoktól félhet, az irrealitás átérzi és nem válik hatalmassá megoldhatatlanná, de a fényterápiát nem értem, mert sokan azt gondolják szar a piszchológia, mindneki jobban ért hozzá, a költők és a művészek is jobban átlátják, hogy kinek van igaza a bíróságon
2016. jan. 13. 11:39
 5/7 anonim válasza:

KOMMUNIKÁCIÓ, ha gyerekkel őszinte a kapcsolatod, és meg van a megfelelő bizalom, akkor leülsz és megbeszéled vele. Elmondod a véleményed neki, őszintén.

Nagyon sokan hülyéknek nézik a gyerekeket, közbe meg ha néha meghallgatnák őket, és normálisan beszélgetnének velük mint egy felnőttel (igen, jól olvassátok) mint egy felnőttel

Attól még hogy mi okosabbak, tapasztaltabbak vagyunk nem szabad lenézni a gyerekeket. Néha lehet hogy pont a gyerek mond egy olyat, ami elgondolkodtat, és tanít.

Tiltani nem szabad semmit, mert akkor csak azért is azt fogja tenni.

Pl cigi.

Én leülnék a gyerekemmel, elmondanám neki hogy egészségtelen, halált okozhat stb. De nem tiltanám meg neki, sőt hagynám próbálja ki, akár többször is.

Ha rászokik, ő baja. Ő küzdelme. Én mint szülő, figyelmeztettem, megtettem mindent, tiszta a lelkiismeretem.

De ezt csak a cigi. Nyilván ha le akar ugrani egy hídról, visszarántom.

TISZTA NYÍLT KOMMUNIKÁCIÓ, MEGÉRTÉS, ŐSZINTESÉG.

ez kell a gyerekekhez

2016. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés miért az agykontroll témakörben van?
2016. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mert szerintem tudat alatt a gyereket rengeteg irányba lehet befolyásolni, és az agykontroll éppen arról szól, tehát nem direkt odavonszolom a gyereket, hogy nézzed már milyen dolgokról beszélgetnek a nagyon, a fölnőttek, hallod, ejnye-bejnye, te kis aranyos gyerek, aztán nyomok egy édes puszit a halántékára, hanem VAN gyerekpszichológia, gyerekekkel kapcsolatos tudományológia, szerintem a silva is ismeri, tuti
2016. jan. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!