Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiam kúszik, kicsit mászik,...

Kisfiam kúszik, kicsit mászik, feláll. Nem óvom túl. Van aki ezt helyteleníti. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos a kisfiam.6 hónapos kora óta kúszik, pár hete feláll, ül és próbál mászni is. Mondom a konkrét esetet.A konvektor elé(kb 15 centire) raktam 2 műanyag ládát, amiben a kisfiam játékai vannak, mert mindig a konvektort piszkálná. Így elvonom a figyelmét a játékokkal egyrészt és nem is süti meg magát.De ezek könnyű kis ládák, és borulnak ahogy felállna beléjük kapaszkodva. Nem fogom meg, mert meg kell tanulnia, hogy mi sabil és mi nem, és egyébként is puha felületen van. Kicsit rosszul esik neki, ha eldől, de nem sír, tahát nem fájhat nagyon.A konvektorral nem tanítom, hogy jegyezze meg hogy az meleg, és a konektorokat, vezetékeket sem hagyom rá. :))Úgy gondolom, nem baj, ha nem féltem túl. Figyelem és ha olyan gond van amit nem tud megoldani segítek, de egyébként hagyom kicsit "nyühögni". De ezt sokan furcsán nézik. Vagy szabad nevelésnek titulálják.

Ti hogy csináljátok?


2016. jan. 14. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem te csinálod jól! Ha most, picinek megtanulja, hogy LEHET esni, és HOGYAN kell esni, akkor késöbb sokkal kevesebb baleset fogja érni!

Ne hagyd magad elbizonytalanítani, ezzel csak a gyereked érdekeit véded.

2016. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan ekkora az én fiam is ,és itt tart a mozgásfejlödésben is.Bizony van ,hogy beveri a kiságy rácsába a fejét ,arcát.Ilyenkor sír két másodpercet kb.

Egyébként is meg kell tanulniuk a gyerekeknek esni ,a legfontosabb dolog ilyenkor szerintem.

Én sem hagyom magára ,vagy ha nagyot esik megvígasztalom ,de hagyom "kínlódni" ,ha látom hogy megtudja csinálni ,eltudja érni amit akar.Jobb így ,mert ösztönzi a mozgásra ezáltal a fejlödésre.

2016. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Jól csinálod.

Konnektort, konvektort én sem engedtem, hogy tapasztalatból tanuljon.

De nem óvtam, meg kell tanulnia esni, meg hogy mit lehet, mit nem --> hogy kell anélkül csinálni valamit, hogy rommá törje magát, meg ilyenek.

Nem jó szerintem ha túl vannak óvva, féltve, kerítve, bukósisakban tanulnak járni stb stb :)))

2016. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A játékos láda szerintem azért van, mert az övé, annak nem kellene borulnia. Rakj a konvektor elé más valamit akadálynak, a jétékost meg egy kisebbe, jól elérhető helyre, hogy hadd válogasson.
2016. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad lehet, hogy a játékosnak nem kéne borulnia.
2016. jan. 14. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!