Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Le kell adni a családi adókedv...

Le kell adni a családi adókedvezmény igénylőlapot, ráérne az igazolás jövő hónapban?

Figyelt kérdés
Magánrendelésre járok nőgyógyászhoz, holnap (19-én) töltöm a 91. napot. Csak jövő hónap végén lenne a következő terhesgondozás. A nőgyógyász szerint adja le a férjem a meglévő gyerekünkre és jövő hónapban kiadja a terhességre az igazolást. A férjem viszont ragaszkodik hozzá,hogy holnap menjek el a papírt kikérni. Nem akarom, hogy az orvos "hülyének" nézzen, de a férjemnek hiába magyarázom. Elmenjek holnap?

2016. jan. 18. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Én a helyedben elmennék erre az alkalomra oep rendelésre, ott is meg kell írniuk az igazolást.

Egyébként ha jövő hónapban adod le a papírt, akkor is attól a hónaptól jár, amikor betöltöted, nekem anno 2 hónapot utaltak így át. Februárben töltöttem, de a papírt csak márciusban adtam le, mert akkor kaptam ki és a márciusi fizetésemben 2*10.000 volt az adókedvezmény a magzatra. Ha akarják ez is-az is jó megoldás és megoldható.

2016. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

a családi adókedvezményes papírt (igénylőt) add le nyugodtan, ha majd lesz igazolásod. akkor is megkapod a pénzt később.


de én is egyetértek az elsővel, menj el az sztk-ba és kérj egy papírt. Miért is nézne hülyének az orvos? Mert szeretnél adókedvezményt? Mert dolgozol?

2016. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Meggyőzöm a férjem, hogy semmi hátrány nem éri,ha jövő hónapban, utólagosan adja le. Nem akarok azért fizetni, hogy "csak" a papírt kiadja. Sajnos SZTK-n meg annyit kell várni nem sürgős esetben, hogy majdnem ugyanott vagyok. Köszönöm a válaszokat! Így már meg tudom nyugtatni a párom. :)
2016. jan. 18. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az oep fizette, gyeden voltam, mikor a kisebb után a 91.naptól igényeltem a családi kedvezményt. Nem kellett az igazolás, az igénylőlapon rajta volt, hogy nem kell bemutatni, büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy mikortól jár. Azt hiszem, 5 évig kell megőrizni, hátha adóellenőrzést kapsz.
2016. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
tuti fizetned kellene érte? nekem a magándokimnál nem kell, ha pl. csak receptért megyek. szerintem hívd fel azért.:) de mondjuk emiatt ne hiányozz szerintem a munkából, mert nem olyan fontos, csak ha nem probléma elintézned:)
2016. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es jót ír, NEM KELL az igazolás ahhoz, hogy leadja a családi adókedvezményről szóló nyilatkozatot!

Eleve nem is kell mellékelni, nem is szabad mellékelni, nem kérheti a munkáltató sem, mert azt neked kell megőrizned!

2016. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írták páran,de én is megerősíteném.... az az igazolás a tiéd és csak a nav kérheti ellenőrzés céljából. Nem vagy köteles senki másnak oda adni, így nem kell leadni a papír az igényléshez (anno férjem is felvilágosítást tartott a munkahelyén amikor közölték vele,hogy igazolás nélkül nem kérheti)
2016. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Munkából nem hiányoznék emiatt, a másfél éves lányommal vagyok GYES-en. Biztos, hogy fizetnem kell érte az orvosnak. Egy receptfelírás 1500.-, az ultrahangos vizsgálat 6000.-. Még azt is kinézem belőle, hogy ultrahanggal ellenőrzi a babát, mielött kiadja a papírt. Ezt nem rosszallásból írom, ne értsétek félre! Azért is járok hozzá már egy évtizede, mert alapos, megbízható és precíz. Viszont ha nem kell csatolni, illetve a papír bemutatása ráér utólag is, akkor beadom két gyermek után és majd ha kérik, jövő hónapban bemutatjuk. Köszönöm! Ezt nem tudtam.
2016. jan. 18. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!