Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érvényesített családi adókedve...

Érvényesített családi adókedvezmény - nem egyezik az igazolás szerint. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Gyermekem született 2014.08.19-én. 07.15-től (szülés előttől) kaptam GYÁSt, 11.30-ig. (Utána gyes-t, de azt már csak idén igényeltem és kaptam, vagyis elvileg nem tartozik 2014-hez). A 19.sorban automatikusan kalkulált adókedvezmény keretösszege nem egyezik meg a Kormányhivatal által figyelembe vettel (utóbbi kevesebb). A bevallásban beírtam a gyereket, ha a születés hónapjától jelölöm kedvezményezettnek (151.sor), vagyis nem az előtte lévő hónaptól, már akkor is magasabb az adókedvezmény, mint a hivatal szerint. Nem értem, miért, és hova mit kéne írnom, hogy stimmeljen (felteszem, jól számolt a hivatal...?). Írhatok konkrét adatokat, ha úgy könnyebb átlátni.

2015. máj. 19. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány gyereked van, mikortól jár a magzati kedvezmény?
2015. máj. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a 19. sorba nem azt kell beírnod, amit figyelembe vettek, hanem amennyire jogosult vagy...
2015. máj. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A pontos számok, egy hozzáértőnek ez segíthet gondolom átlátni:

Kormányhivatal igazolása szerint:

Bér (GYÁS): 365570

Nyilatkozat alapján érvényesített családi kedvezmény összege: 284274 (!!)

07.15-11.30-ig eső időszakban kaptam, vagyis a várt születés előttől.

2014.08.19-én született a gyerek.


Bevallás harmadik lap:

151: gyereket kedvezményezettnek jelölöm (1-es kód) augusztustól (5 hónap) - próbáltam úgy is, hogy júliustól, illetve a decembert kivettem az idén kapott gyes miatt, de bárhogy vagy több lett, vagy kevesebb.

A várandóssághoz, ha beírtam, hogy 2014.07.15-től veszem igénybe (ahogy a GYÁS-t kaptam) a kedvezményt, ez nem változtatott az összegen, csak a 151.sor számít.


A program által számított adókedvezmény (19.sor): 312.500 (ami nem 284.274).


Mi nem jó? Hová mit kéne írnom?

Mivel ugye feltételezem, hogy nem kapok vissza, és fizetnem sem kell.

2015. máj. 19. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit kaptál a gyás előtt? Dolgoztál? táppénzt? VAlamit biztosan... azokat is bele kell írnod a bevallásba.

A szülés alapján februártól voltál jogosult a kedvezményre, akkor a 19.sorba 687500 ft-t kell írnod!!!

De egyszerűbb lenne priviben, jó?

2015. máj. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A munkáltató által kiadott igazoláson szereplő, év közben érvényesített családi kedvezmény összegével NEM FOGLALKOZUNK!!!!


Év végén az adóbevalláskor kiszámoljuk, hogy arra az adóvére ténylegesen mennyi jár a CSALÁDNAK. Azzal foglalkozunk!


A kettőnek NEM KELL EGYENLŐNEK lennie!


Gondolj bele, ha valaki év közben nem kéri az érvényesítést, annak 0,- Ft-ot igazol le a munkáltató. Akkor azt írja bele a bevallásba? NEM! Azt írja be, amire ténylegesen jogosult!


Azzal számolj, aztán kijön a jó végeredmény...

2015. máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csakhogy én kértem az érvényesítést, ezért feltételezem, hogy kéne stimmelnie.

Mindenkinek köszönöm, közben úgy néz ki, kaptam segítséget is, és lassan legyűröm.

2015. máj. 20. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Most írtam: NEM KELL STIMMELNIE!

Ha Te kérted, ha nem. :)


Pontosan azért nem foglalkozunk azzal az adattal, mert nem kell feltétlenül stimmelnie. Csak a járulékból érvényesített kedvezmény összegével kell foglalkozni, annál nem mindegy, hogy mennyit érvényesítettek év közben!

Az az, amit a munkáltató leigazolt.

2015. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!