Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 éves kor után szülni már...

30 éves kor után szülni már "késő"? Szerintetek engednem kéne?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy hosszú, ha zavar ne olvasd kérlek!

A párommal 25 évesek vagyunk ,7 éve együtt,most lesz az esküvőnk.(én vagyok a nő) Abba már a kapcsolatunk elején megegyeztünk, hogy mindketten szeretnénk majd családot, de 30 után tartottuk ideálisnak,(vagyis főleg én, ő meg csak rábólintott,nem fejtette ki az álláspontját). főleg mert külföldön szerettünk volna családot alapítani, letelepedni ,ami azért idő.

Éltük együtt szépen az életünket,, suli, munka, összeköltözés, eljegyzés,gyűjtögetés, nyelvtanulás. Persze volt ami nem túl jól alakult pl. én rájöttem,hogy nem jó irányba tanultam, nem szeretem a munkámat,de 25 évesen ráérek váltani.

Neki jól alakultak a dolgai, , keresett és jól fizetett diploma, fejlődési lehetőségek, jó munkahely.A külföldre költözés egyenlőre tolódott, hogy majd "ráérünk" még.

Egészen mostanáig. Megemlítettem,hogy jövőre szeretnék elkezdeni egy levelezős diplomás képzést, ő meg közölte, hogy felejtsem el, idén ha minden jól jön össze már külföldre költözünk, itt csak toporgunk, hisz úgyse szeretnénk végleg itt maradni és ő 2 éven belül már gyereket szeretne. (amint rendeződött kint a helyzetünk, munka, lakás téren )

Persze ezen nagyon meglepődtem, hisz 30 éves korunk után kezdtünk volna csak bele, de szerinte idézem:lassan kifutok majd az időből, ha csak halogatom, 30 után már nem egészséges szülni,addig kell amíg fiatal vagyok, amúgy is több gyereket szeretne és akkor meg pláne időben hozzá kéne kezdeni. Kb. ezek az indokai.

Gondolkoztam mi ez a hirtelen fordulás nála, nemrég futólag megemlítette, hogy az anyja érdeklődött mikor lesz már unoka, meg félt minket ,nehogy kifussunk az időből,haladjunk már valamerre. (náluk szokás volt,hogy mindenki fiatalon szült). Meg aztán a munkahelyén is már szinte mindenki családos 30 évesen, akinek meg nincs ,az olyan életvitelt is folytat ami elég negatív számára. Mostanság nem egyszer úgy jött haza,hogy a munkatársak gyerekeiről áradozott.

De azért ezt nem gondoltam volna,hogy csak így közli, az én érveimet meg se hallgatja,makacsul ragaszkodik hozzá.Előtte mindent megbeszéltünk. Szerinte ott is tudok levelezőn gyerek mellett tanulni,ha szeretnék, a tandíj se sokkal több,mint itt, az anyja is úgy csinálta...minden amit felhozok szerinte kifogás. Majd ő segít mindenben. (am tényleg nagyon jó partner, mindenbe segített, támogatott mindig is) De akkor is szerintem önzés a részéről, hogy csak úgy eldönti, meg közli velem, hogy mit akar és pont. Nem ez volt megbeszélve. Rosszul gondolom? Én még nem érzem rá késznek magam, hisz nem is gondoltam rá, nem tudom 2 év alatt megváltozik -e ez bennem. Nem értem hová siet.. Bocsi,hogy kusza lett,de napok óta le vagyok döbbenve.


2016. jan. 19. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Manapság kitolódott a gyermekvállalás, az, hogy régen mi volt a szokás, nem mérvadó, teljesen mások a társadalmi-gazdasági körülmények.

A gond itt valóban az, hogy a párod egyedül akar dönteni a kettőtöket érintő kérdésekben, a te véleményedre nem kíváncsi. Ez pedig hosszú távon gondot okoz.

Elmondhatja, hogy vágyik gyerekre, és szeretne mielőbb családot alapítani, de nem így... ezzel gyakorlatilag tárgyként kezel, aki megvalósítja az ő terveit!

2016. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ne engedj neki. Sosem lesz jó vége annak, hogy ilyen fontos dolgot nem teljes szívből csinálsz. Úgy bánik veled mint valami tenyészkancával. A terhességnek bármikor vannak veszélyei. Az én anyukám majdnem 40 volt amikor én születtem, és köszönöm szépen semmi bajunk.
2016. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Beszéljétek meg, két értelmes ember szerintem dűlőre tud jutni ilyesmiben. Inkább örülj hogy a párod biztos hogy szeretne gyereket, arra meg biztos rá tudod venni hogy várjon még pár évet. Te is emésztgesd a dolgokat, két év alatt a te álláspontod is változhat. Sokan 30 felett vállalnak csak babát, még akkor sem késtél le semmiről, de amúgy meg minél előbb annál jobb, de neked kell érezned hogy mikor jött el az időd :-)
2016. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Gyermeket csak úgy szabad vállalni, ha azt valaki teljes szívből akarja. HA neked még időre van szükséged, akkor nem szabad siettetni. Szerintem sem korrekt, ahogy a párod előadja a dolgokat. Vannak férfiak, akik az esküvő után a tulajdonuknak érzik a feleségüket, és azt gondolják, hogy onnantól kezdve övék minden döntés, és szó. Még most tisztázzátok, hogy egyáltalán hogy gondolja a dolgokat, inkább most derüljön ki.
2016. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem kéne engedned, ez nem így megy. Persze sok minden fontos a gyerekvallalasnál, de a legfontosabb h mindketten akarjátok, úgy érezzétek h itt a legfőbb ideje.

Van egy érzésem az egész sztorival kapcsolatban, ami lehet hogy téves, és csak azért van, mert anno volt egy ilyen pasim. Azért leírom. Szerintem te már nem vagy annyira biztos ebben a kapcsolatban, nem vagy teljesen biztos abban h ő életed párja. Ezt érzi a párod és be akar biztosítani magának.

2016. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért lenne késő 30 felett?

A fiamat 27 évesen szültem. 2 éve voltunk együtt akkor. Nem akartunk konkrétan gyereket, de nem is tettünk ellene sosem, nem védekeztünk egyszer sem, mégsem jött hamarabb. Pedig akkor még nagyon aktívak voltunk, akár napi többször is egymásnak estünk. :D

Most lassan 34 leszek. Szeptember végén döntöttük el, hogy jöhet a következő baba. 2 hónap alatt 3szor voltunk együtt, most 10 hetes terhes vagyok.

Nekünk így jó. El sem tudtam volna képzelni, hogy hamarabb anyuka legyek. Mondjuk mi ilyen idősen jöttünk össze, mint most ti vagytok.

2016. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Párod a múlt században él(annak is az elején).Manapság a nők döntő többsége 30-35 éves kora körül szüli az első gyereket.Én a 2.-at 35 évesen,a 3.-at 40 évesen szültem.Üzenem a Párodnak,hogy köszönjük mindenki makk egészséges.Az én környezetemben az elmúlt évben 3 olyan anyuka szült(ebből 2 első gyereket),akik 36 évesek....
2016. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 25 éves voltam, mikor összeházasodtunk 7 év együttélés után. 7 éves házasok voltunk, mikor szültem, azaz 32 éves. nem érzem, hogy kifutottam az időből, igaz, én nem szeretnék több gyereket.

Az egyik ismerősöm most vállalja a másodikat, 39 éves. Az elsőt 33 évesen szülte.

2016. jan. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!