Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdekelne hogy a Vendi nevet...

Érdekelne hogy a Vendi nevet lehet-e anyakönyveztetni?

Figyelt kérdés
A kislányomat adnánk ezt a nevet, de bizonytalan vagyokazzal kapcsolatban hogy egyátalán elfogadnák-e.

2016. jan. 26. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vendelina van csak, de ha kérvényezed, szerintem elfogadják.
2016. jan. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


Esetleg a Vanda? Hasonlít rá valamennyire.

2016. jan. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
utónévkeresőben én a Vendit is megtaláltam de nekem tetszik a Vendelina ami ha nagyobb lesz sztem kicsit komolyabb hangzású becenévnek pedig tökéletes hozzá a Vendi
2016. jan. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ismerek Vendit, anyakönyvezhető.
2016. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, az, hogy ismersz ilyen nevű embert, nem jelenti azt, hogy MOST anyakönyvezhető is az a név.

Jelenleg nincs benne az anyakönyvi bejegyzésre alkalmas nevek listájában, amit amúgy bárki szabadon megtehet a fentebb linkelt oldalon.

Viszont jó eséllyel engedélyezni fogják szerintem, ha a kérdező kérvényezi, hiszen számtalan hasonló név is adható (pl. Molli, Polli, Meggi, Peggi, stb.), így szerintem a Vendi sem lógna ki a sorból.

2016. jan. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Próbáld meg engedélyeztetni, valószínűleg sikerülni fog.

Külföldi név magyar helyesírás szerint, rengeteg ilyen van már.


Az meg tényleg nem számít, hogy valakit így hívnak, nekem is különleges nevem van mert nem magyar származású vagyok, szerintem az országban nincs még egy és biztos nem is engedélyeznék, erre itt gyakorin láttam, hogy valakinek ajánlották hívja így a kislányát. Ismerősök is gyakoriznak. :D

2016. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A Vendel az nem fiú név?
2016. jan. 26. 14:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De, a Vendel fiú név, így hívják a szomszédunkat is. De ez most hogy jött ide? Írta valaki, csak én nem láttam?
2016. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem. Csak keresgéltem és gondoltam megkérdezem hátha tudjátok.
2016. jan. 26. 17:01
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem lehet, de szerintem keress inkább más nevet, nagyon gázul néz ki fonetikusan leírva, és magyar családnévhez sem illik.
2016. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!