Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alábbiak közül melyiket...

Az alábbiak közül melyiket választanátok? Esetleg van személyes tapasztalat valamelyikről?

Figyelt kérdés

Az alaphelyzet az, hogy egy gyerekünk van, ennyit is terveztünk (férjemnek kettő). Ő 40 feletti, én tíz évvel fiatalabb. Most az mondom, hogy 99%, hogy több gyereket nem akarok.

Felmerült bennem az elköttetés lehetősége, de túl végleges lenne. Mi van, ha neadjisten elválunk, új kapcsolatom lesz és esetleg mégis szeretnék még egy gyereket?


Spirál lenne a másik verzió, de pont itt olvasok sok sztorit, hogy spirál mellett lett terhes valaki.


Állítólag a férfi elköttetés egy kis műtét és tudnak előtte spermát lefagyasztani, ha később mégis szükség lenne rá (akár legyen az, hogy elválunk és a férjem akarna az új kapcsolatban gyereket, vagy mindketten meggondoljuk magunkat), akkor inszeminációval megoldható.


Nekem ez utóbbi tűnik a legbiztonságosabbnak, de mégiscsak a férjem teste, ráerőszakolni invazív eljárást nem akarok.


Az általános fogamzásgátló eszközök nekem macerásak: gumit nem szeretem, tablettához feledékeny vagyok és egy hasmenés is borít mindent, Nuvaringtől fertőzések jelennek meg. A nőgyógyászom is a spirált vagy a férfi elköttetést javasolta, mint két legoptimálisabb opciót.


Ha spirállal vagy vaszektómiával kapcsolatban van valakinek közeli, gyakorlati jellegű tapasztalata, nagyon megköszönöm, ha leírja, hogy mivel járnak a beavatkozások. Mennyire fáj, stb.


2016. jan. 26. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk 1 gyerekünk van, és 100%, hogy nem akarunk többet.

Mégsem köttetjük el magunkat, mert bár volt róla szó, de mint írtad, az olyan végleges.

Én Nuvaringot használok, ami nekem nagyon kényelmes (megkérdezhetem milyen fertőzés jelent meg nálad tőle?).

De bennem az injekció kérdése merült fel (mert hogy ilyen is létezik).

Én tavasszal megyek legközelebb a dokimhoz, megkérdezem majd erről (nekem ő nem javasolta a spirált).

2016. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gombára hajlamos vagyok. Ezerféle vizsgálat volt, a doki annyit mondott, hogy egyszerűen hajlamom van rá. A Nuvaring esetében (jelenleg azt használom) szépen rá tudnak telepedni a gyűrű porózus felszínére, ezért még jobban elszaporodnak.


Gyerek előtt megszakítással védekeztünk, de mivel benne volt a pakliban, hogy akarunk gyereket, maximum időben korábban jött volna. 5 évig nem lettem így terhes (meg soha máskor, kivéve ezt az egyetlen terhességet, amikor már élesben csináltuk). De most már bennem van a félsz, hogy mi van, ha a megszakításos módszer egyszer nem működik és terhes leszek...

A gyereket imádom, de utáltam a terhességet és a szülést. Ha terhes lennék, akkor megtartanánk, de ezt az eshetőséget szeretném elkerülni, mert nekem nagyon nem volt jó időszak, nem szívesen kerülnék ismét ilyen helyzetbe. Viszont valószínűleg az abortusz mellett nem tudnék/akarnék dönteni.

Ezért a megelőzés legjobb, legkényelmesebb módján agyalok.

2016. jan. 26. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:

A vaszektómia is eléggé végleges. Szerintem ha te sem szeretnél véglegesen elzárkózni a későbbiekre való tekintettel, akkor szerintem tőle se várd el :)

Nekem a legkényelemesebb az antibébi tabletta lenne, persze, mint a spirálnál is, ott van az 1% esély.

2016. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem hormonális spirálom van, az én nőgyógyászom ezt javasolta, és meg is vagyok vele elégedve. 5 évre teszik fel, és a statisztikák szerint nagyjából annyian esnek mellette teherbe, mint az elköttetés után.
2016. jan. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem Mirenam volt tobb, mint hatom evig.

Nezz utana, de igen jo a statisztikaja.

Nem olcso, de 5 evig fent lehet.

Az elso 2-3 honapban sokszor volt mellette pecseteloverzesem, de csereben az azt koveto 3 evben a mensim szinte elmaradt (1 napos pecseteloverzes volt a mensi).


De nekem a libidom megszunt mellette, vegul ezert vetettem le.

De allitolag ez nagyon ritka.


Mi harom gyereket szeretnenk, ketto van, iden tervezzuk a harmadikat vallalni.

En az elkottetest biztosan nem vallalnam, sem a ferjem, mert megsem tudjuk, hogy mit hoz a jovo. Meg az is lehet, hogy mi akarunk meg egy gyereket evekkel kesobb annak ellenere, hogy most nem akarunk haromnal tobbet.

2016. jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!