Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitség nélkül munka mellett...

Segitség nélkül munka mellett mikor viszitek a gyereket pl kötelező oltásra v mindenért szabit kell kivenni?

Figyelt kérdés
Màr most sem tudom hogy lesz megoldhato...gyermekemnek heti egyszer gyogytornàja van 15-17 ig ehhez màr 14-kor el kéne hozni bolcsibol.most lesz kötelezo oltas a du-i rendelés 13-17-ig van..mindez mellett megtakaritasomat intezem az ugyintezo is munkaidoben fogad csak es en is szeretnék orvoshoz eljutni pl ekcémàs a kezem..és ez csak pàr dolog a milliobol hogy csak munkaidoben lehet intezni..
2016. febr. 4. 10:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Szoval eddig 2 àllàst kellett elutasitanom mert pl 12 orazni sem tudok.most vagyok egy interjun...napi 8 oràs..
2016. febr. 4. 10:48
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
szabadság, illetve ha orvoshoz mész, oltásra viszed, akkor táppénzt is kérhetsz, ha úgy érzed, nagyon fogy a szabid.
2016. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És még ugye lesz a gyermekelhelyezési per az is több körös lesz..azt sem tudom merjem e mondani interjun hogy kb hol fogok dolgozni hol nem...vagy hasonlot...
2016. febr. 4. 10:52
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha azt mondod, hogy egyedülálló vagy és kicsi gyereked van, akkor számolnak ezzel, hogy esetleg minden 3-4. héten beteg, hogy vinni kell orvoshoz, stb.
2016. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Végeztem.mivel 6-kor kène kezdeni,ez az àllàs is ugrott...
2016. febr. 4. 11:21
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Nekem van férjem, aki mindenben segít, de így is van, hogy hetente 1x korábban kell eljönnöm a munkából, mert mindkét gyereknek egyszerre van edzése/sportfoglalkozása. Mivel a kicsié nincs más időpontban, így kénytelen vagyok elfogadtatni a munkahelyemen. Oltás: egészséges rendelés nincs korábban/későbben? Nálunk 8-kor kezdődik, így 3/4 8-ra odamegyünk, fél9-kor be tudom a gyereket adni az oviba (6 éves oltás), így egy laza 70-80 percet kések majd reggel. Ez van sajnos.
2016. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

#6-os

szerencsés vagy, hogy tudsz 70-80 percet késni reggel... mint ahogy én is, mert megtehetem, hogy elviszem tanácsadásra és egy órával vagy kettővel később érek be a munkahelyemre, elég, ha reggel odacsörgök. és bmikor szólok, el tudok menni fél órával, órával korábban... de ez egy iroda, ahol megtehetem.


egy boltból, pénztártól, szalag melől és még ezer helyről ez nem megtehető :/


Léteznek kifejezetten kisgyerek-barát munkahelyek... de sajnos nagyon kevés.

2016. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Sokszor sehogy.

Nekem pl.elmúlt 3 hónappal 3 éves a lányom, de nem vittem el a 3 éves státuszhoz kért szemvizsgálatra és vizeletvizsgálatra, mert nem jutott rá idő.

Nem vagyok bejelentve, ha nem dolgozok, aznap pénzt se kapok és mivel amúgy is minimálbér alatt kapok, nem engedhetek meg magamnak 1 nap kiesést sem, kivéve persze ha súlyos beteg vagyok, de akkor meg ugye itthon fekszem, nem mászkálok el semerre.

Segítség nélkül nagyon nehéz gyereket nevelni.

2016. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

re7. Igen, tisztában vagyok vele, igyekszem is nem visszaélni ezzel. De tény, nem olyan helyen dolgozom, ahol a reggeli pontos be nem érkezés összedöntené az ügymenetet. Ha nincs kész a munkám határidőre, akkor van gond.

Kérdező, később se lesz jobb. A nagyobbik gyerekem most készül iskolába. Ez a jelenlegi számításaim szerint +4-5 nap szabadságot igényel. 1 nap hogy megnézzük, hova írassuk, aztán a beiratás, aztán majd ismerkedés az iskolával, stbstb. (ez továbbiakban nőhet, ha több iskolát néznél meg.) káosz.

2016. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha orvoshoz kell menni, ahhoz nem muszáj szabit kivenni, mehetsz táppénzre arra a napra, de sok helyen ilyenkor el is engedik a dolgozót, ha csak mondjuk egy órára kell elmennie.

Egyébként tudom, nagyon gáz, hogy szinte mindent csak munkaidőben lehet elintézni, ez még annak is szr, akinek nincs gyereke. Nekem annyiban volt szerencsém, hogy nálunk a péntek rövidített nap volt, mert a hét többi napján fél órával korábbra jártunk dolgozni, így pénteken hamarabb elmehettünk. De mondjuk sok esetben ez sem volt segítség, mert pénteken más helyeken is hamarabb zárnak, pl. a bankokban.

Szerencsére ha a gyerekkel ilyesmi miatt kell orvoshoz menni, arra oda szoktunk érni, de persze csak a rendelés utolsó pillanatában, de szólunk előre, hogy csak így tudunk menni. Vagyis most nem, most itthon vagyok, de amíg dolgoztam, addig így volt. Hiába van férjem, ő tovább dolgozik mint én, bár volt már olyan, hogy neki kellett elkéretőznie/szabit kivennie, de ez szokott a ritkább lenni.

Úgyhogy ha orvoshoz kell menni, arra én a szabimat nem pocsékolnám el, kell az a szünetekre, sőt, még arra sem elég. Jó, bölcsiben még csak-csak, de már oviban is problémás, iskolában meg aztán pláne.

2016. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!