Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valami tuti módszer arra,...

Van valami tuti módszer arra, hogy ne fájjon a gyerkőcnek a gyors növekedés? (lábzsibbadás/fájás) Valami krém (amit piciknek is szabad), vagy esteleg magnézium?

Figyelt kérdés
A 17 hónapos kisfiam mostanában hol a hátsó örlők miatt, hol pedig azért sír éjjel nagyon keservesen,mert fájlalja a lábát.Fájdalmasan sír, közben fogdossa, mozgatja a kis lábfejét, rúgdos, stb. Ha én hozzáérek a lábához elhúzza és még jobban üvölt.Jó ideje nem tud aludni emiatt...és persze mi sem, pedig jó lenne, mert április 2-re vagyok kiírva a tesóval.

2016. febr. 6. 08:27
 1/6 vfrtom ***** válasza:
100%
Üvöltve sír a gyereked? Talán elvinni orvoshoz? Ilyen hozzáállással várod a másodikat? Szégyen.
2016. febr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
A lányomnak (8 éves) nagyon gyakran fáj a lába. Én is ilyen voltam. Nálunk nem kezdődött ilyen hamar, mint nálatok. Én azért elvittem orvoshoz, először legxintett, aztán elküldött vérvételre és ortopédiára. Szervi bajt nem találtak, de legalább megnyugodtam. Ami segít: felmelegített meggymagpárnát teszek a lábához. Ha ez sem segít, akkor sajnos marad a Nurofen.
2016. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a növekedés miatt fáj a lába. Lehet hogy nem is a lába fáj. Megmondani gondolom még nem tudja. Vidd el orvoshoz!
2016. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 17 hónapos a lányom, és fogalmam sincs róla, hogy éjszaka miért sírna, ha sírna, pedig már a második gyerekem. Ez egy nagy hülyeség, amit írsz. Nem tudod megállapítani, hogy miért sír. Vagy mondta, hogy Anya, nagyon fáj a lábam!? Vidd el orvoshoz. 4 éves kis okos a nagyobbik lányom, de még nála sem lehet biztosra megállapítani, hogy mije fáj, hiába mondja.
2016. febr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

3 gyerekem van,de egyik se üvöltött...igen,fájt a növés,de nem sírtak keservesen.A legkisebbem 3 éves múlt,de kisebb korában sem ordított,üvöltött.Sírt,fogta/mutatta a kis lábát.Esetleg doki?!Azért ha jó ideje nem tudna ettől aludni,már utána jártam volna.Tudom,tudom,áprilisban szülsz.Én 7 hónapos terhes voltam,amikor a középső,akkor 4 éves gyerekünknek mandulaműtétre kellett mennie.Én aludtam bent a kórházban,én voltam ott mellette.Kicsit sem kerestem mentséget arra,hogy lassan szülök....

De tényleg:miért nem viszitek orvoshoz?Nem tudtok aludni....engem ez kicsit sem hat meg.Az sokkal inkább,hogy a Fiad nem!

2016. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az kimaradt, hogy a gyerekorvost kérdeztem, hogy szerinte mi lehet a baj. De annyi volt a válasz, hogy sok gyerek nagyon megszenved a fogzással, meg rosszat is álmodhat, nincs ennek a gyereknek semmi baja. Ezzel viszont nem sokra megyek :( A környékünkön nem sok lehetőség van más gyerekorvosra, így akkor inkább most már magánúton keresek valamit. Ha sír, és megkérdezem, hogy mi fáj, mutatja. Homeopátiával alapból próbálok neki segíteni, vagy ha nagyon sír, akkor Nurofen.

Elhihetitek, hogy az a legfontosabb, hogy ő rendben legyen. Eddig nagyon sok féle tanácsot kaptam már (pl. sírhat azért is, mert így dolgozza fel a napját...dehát, nem verjük, nem üvöltözünk vele, játszik, sétálunk,együtt főzünk, takarítunk, teregetünk, jókedvű gyerek...a másik, hogy "másé is ezt csinálta, de elmúlt").

Ha megemlítettem, hogy én megnézném azért, hogy minden rendben van-e, még ha nem is látszik semmi, le lettem hurrogva. A gyerekorvos egyenesen kinevetett, hogy ne vicceljek már!!!Ő nem ad ilyenekhez beutalót.

A "kedves" minősítéseket annak veszem, hogy valóban nem írtam regényt a részletekről, csak nagyjából a lényeget.

Mindezek mellett erősítést kaptam, hogy nem én vagyok paraanyu, hanem igenis ez nem normális és menjek tovább, ha itt nem megy (a lakóhelyemen, akkor máshol). Szóval köszönöm! :)

A fogak jönnek, az látszik,a lábát meg abból sejtem, amit ő csinál, a hol fáj kérdésre mutatja, alapból fogja, mozgatja. De csak éjjel. Nappal nagyon jól elvan.

2016. febr. 7. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!