Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után dohányzás.10...

Szülés után dohányzás.10 hónappal szülést követően visszaszoktam. Hasonló cipőben jár vki?

Figyelt kérdés

A téma bizonyára megosztó,köpködést nem kérek. Én is utálom magam miatta. Amint megtudtamh terhes vagyok letettem a cigit,és egész idáig rá se gyujtottam.


Az első szálat azért szívtam el,mert megtudtam h a párom megcsal és ideges voltam. Aztán követte a többi. Most már ott tartok h nagyon kell,kattogok ha vmiért nem tudok rágyujtani. Nagyon utálom magam érte,hisz eddig kibirtam. Beszélni a függőségemről sajnos nem tudok senkivel,mert a közvetlen környezetemben mindenki elítélne és valljuk be jogosan.


2016. febr. 14. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gyermeked érdekében tudtad abbahagyni. Most ugyan az van. Légy erős!
2016. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Szia!

Terhesen leraktam a cigit,kéthónapos volt a fiam mikor újra rá gyújtottam,mert össze vesztünk a férjemmel de kissebb dolog miatt mint ti,minket a baba nem össze hozott hanem szét szedett,ne értsetek félre szeretjük imádjuk egymást de én nem vagyok oda azért mikor bele szól h mit hogyan csináljak a babával,bele okoskodik mikor semmit nemtud mit hogyan kell,e miatt sok a vita ami cigivel végződik,szégyellem én is nagyon de az idegességemre jobb megoldását nem tudok.

Ma már 9hónapos lesz a fiam azóta tart a dohányzás,és egyre több de már nem a vita miatt hanem egyszerűen kell ami nagyon szomorú,de nemtudok mit csinálni..

Kitartás,lehet h lesznek itt lealázó okos kitűnő anyukák de köztük is dohányzik biztosan valaki ill.dohányzott.

2016. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolj a babára. A szoptatás szempontjából is fontos, hogy ne dohányozz.

Ha mindenképpen dohányzol, akkor semmiképp se a lakásban, és ne a baba közelében.

Hiszen a te függőségeddel nemcsak a saját egészségedet rombolod, hanem a babáét is, aki semmiről sem tehet. És mivel baba, még arrébb se tud menni, ha mellette dohányzol.

Ha már nem szoptatsz és nem a gyerek közelében teszed és nem irtózatos mennyiségeket, csak 1-2 szálat, amikor épp ideges vagy, akkor én nem tartom ezt olyan nagyon borzalmas dolognak.

2016. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg csökkenteni a napi adagot, nekem így sikerült. Az első hónap nagyon nehéz de ki fogod bírni. Drukk! :)
2016. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nem szoptatsz és nem a babával egy légtérben gyújtasz rá, akkor pont annyira káros, mint bárki másra (mármint rád nézve).


A kérdés az, hogy a szoptatás miatt probléma ez neked, vagy a gyerektől függetlenül szerettél volna leszokni és az a baj, hogy nem sikerült?

2016. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem szoptatok már ,és mivel nem vagyok igénytelen nem a lakásban cigizek ,és nem is akkor amikor a.babakocsit tolom.Naponta 4-5 szálat szívok ,nem tartom nagy ügynek.Cigi után kezet mosok ,kiöblítem a szám hogy ne legyek túl büdös a fiamnak.9 hónapos egyébként.Ja ,és terhesség alatt nem cigiztem ,pont jól jött ki mert hirtelen meg is undorodtam töle.
2016. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem a cigi a probléma. Abba tudod hagyni, ha amúgy rendben vagy. Nem letenni kell a cigit, hanem megszűntetni azt, ami miatt szükséged van a pótcselekvésre. Függőségről így lehet végképp leállni. Keress egy jó pszichológust és segítségedre lesz abban, hogy az alap problémával nézz szembe és ne a cigivel. Az csak egy pozitív hozadéka lesz, hogy nem menekülsz rossz irányba. A másik hibáztatása (ez esetben a párodé) nem neki rossz, hanem neked. Ez sem megfelelő taktika, főleg nem hosszú távon. A cigire te gyújtasz rá. Tudod.
2016. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is visszaszoktam. Aztán télen leszoktam, mert macerás volt mindig felöltözgetni, hogy kimenjek egyet füstölni. Most dobozba gyűjtöm azt a pénzt, amit cigire költenék.
2016. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is visszaszoktam miután nem szoptattam. A baba közelében sose cigizek.

Csak napi 4-5 szál egyébként is terhesség előtt napi 15-20 volt.

Nem veszélyeztetem a babát úgyhogy őszintén nem érzem, hogy ezért szar ember lennék.

2016. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Erős láncdohányos voltam.Terhes lettem kb az 5-6.héten teljesen letettem.Szerencsémre undorom lett tőle.

Most hogy a második teimeszterben jobban vagyok néha kívánom.Nem a cigit hanem a szokást,hogy kiülök az erkélyre,főleg most hogy egyre naposabb az idő.De hamar elmúlik ez az érzés csak egy pillanat kb..

Viszont előre látom hogy vissza fogok szokni rá (szülés után). Én szerettem cigizni nem akartan leszokni csak arra az időre míg terhes vagyok/szoptatok.

El lehet ítélni nyugodtan..Az én problémám és nincs bűntudatom (nincs miért),mivel terhesen letettem és nem cigivel fogok szoptatni sem..

Nem ettől lesz szar anya valaki.

2016. febr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!