Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet választanátok?

Melyik nevet választanátok?

Figyelt kérdés

Sajnos a férjem vezetékneve elég gyakori (Tóth), ezért szeretnénk valamilyen különleges nevet adni a gyerkőcöknek. Férfiak közül amik tetszenek: Círus, Evariszt vagy Osszián, a női nevek közül meg Dzsamila, Vulfia és Szkarlett.


A férjem anyja persze ellenzi ezeket, de neki a Sára, Erzsébet meg a Mária elfogadható egyedül.



2016. febr. 14. 15:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, soha nem szoktam ilyet írni, de ezek a nevek tényleg borzalmasak, főleg a Tóth mellé. Még röhejes is.

Adjatok inkább neki 2 nevet, Tóth Boglárka Eszter, Tóth Zalán Zoltán, vagy akármi.

2016. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A Sára nem rossz.

A nektek különlegesek borzasztóak. Gondoljatok a gyerekre is, milyen attrocitások érik majd az iskolába, mert szét fogják cincálni szegényt a neve miatt...

2016. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azért ellenzi, mert idegennek érzi és magyartalannak, de majd megszokja. Mondjuk a felsoroltak közül nekem sem tetszik egyik sem, talán a Szkarlett, de nem így magyarosan leírva. Szerintem keresgess még, vannak még különleges, ritka, de mégis szép nevek.

Tudom, hogy sokan nem szeretik, de ha mást nem, akkor legyen két neve a gyermeknek, és akkor mindenki boldog lehet.

2016. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok híve a régies neveknek, persze semmi gondom velük, attól, hogy az én fiam nem régies nevet visel, de a te általad írt nevekhez képest inkább ezerszer legyen Sára, Mária vagy Erzsébet.

Ne haragudj és nyugodtan pontozz le, vagy tegye meg bárki, de ezek a nevek, amiket leírtál, ezek borzalmasak!

2016. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha már mindenképp Círus vagy Osszián lesz a gyerek, legalább annyi jó érzés legyen bennetek, hogy két nevet kapjon és a második legyen egy egyszerűbb, letisztultabb név, hogy ha 18 éves elmúlt, tudjon választani. Bár ha egyet adtok, az fix, hogy megváltoztatja egy neki tetszőre, és lássuk be, teljesen érthető lesz! :)
2016. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezek borzasztóak, de tényleg! A Sára ami szép, de a többiről nem is hallottam.. Az anyósommal én nem foglalkoznék, hogy neki mi tetszik, de hát ezek a nevek..
2016. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a gyerekkel lenne a legnagyobb kiszúrás, ha ilyen vagy hasonló nevet kapna.

Megértem, hogy ilyen vezetéknévhez szeretnétek valami egyedibbet, de azért van átmenet a Sára és a Vulfia között...

Az én férjem Varga, ami szintén nagyon gyakori név.

A fiaink pedig Boldizsár Attila és Szilárd Zsolt. Kimondható, érthető, szép nevek, vállalhatók gyermek- és felnőtt korban is, és nincs belőlük egy tucat az óvodában. Ha lányunk lett volna, ő Veronika Zsófia lenne.

2016. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt kifelejtettem, hogy anyós szerint fiúnak csakis a Béla név lehet, mert már generációk óta ezt öröklik a család férfi tagjai... Férjemnek is van legalább 4 Béla unokatesója, azt meg ugye mondanom se kell, hogy ő is az.
2016. febr. 14. 15:48
 9/27 Yuc3 ***** válasza:
100%
Szia! Kérlek fogadd el az anyós godolatat s inkabb legyen eredetibb mint nevetsrges a gyereked! A Sára nagyon szép ffibol pedig inkabb Béla mint bármely általad felsorolt! Kérlek ne add neki ezeket a nevetséges neveket!
2016. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért a Bélan és az általad felsorolt agymeneses neveket kívül van még pár. ...
2016. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!