Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves gyereketek hány kg és...

2 éves gyereketek hány kg és milyen magas? Van egy tulsúlyosom, de nemtudom mennyi az átlagos.

Figyelt kérdés
Lányom kb 85 cm es 17 kg. 2 honap mulva lesz 2 éves. Sosem volt vékonyka, de ez már szembetűnően sok. Mindig is duci volt, mindig ráhahytam hogyha majd szaladgálni fog, lefogy. De nem... pedig egész nap le sem ül. Nem eszik sokat, mit tudnék tenni érte?

#Tulsúlyosbaba
2016. febr. 15. 04:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
A fiam 88 cm, és 12 kg. Egy hónap múlva 2. Bár ő meg elég vékonyka. A kislányod orvosát kérném meg, hogy vizsgálja ki a gyermeket, mert nem látod indokoltnak a súlyát, hisz nem eszik sokat, és sokat mozog. Ő tudna tovább irányítani a megfelelő szakorvosokhoz.
2016. febr. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

86 cm és 12 kg,egy hónap múlva 2 éves.

Lehet ilyen testalkatú,genetika.....de ha nem hagy nyugodni vidd el gyerekorvoshoz!

2016. febr. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
A fiam 2 évesen 92 cm és 15,5 kg volt.
2016. febr. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 évesen 17 kiló, és 110 centi, de ő nagyon vékony volt mindig is. 2 évesen olyan 11-12 volt.
2016. febr. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Most múlt két éves a fiam. 95 cm és 14 kg. A te lányod nekem nagyon ducinak tűnik így, de ha a védőnő szerint rendben van, akkor ne aggódj.
2016. febr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
2 év 2 hónaposom 14kg és 92centi.
2016. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

nekem az 5évesem 17 kiló (és 104 centi)

ez nagyon sok.

nem akarok hülyeséget mondani, de 2 évesen talán 11 kiló körül volt.


amit tehetsz, hogy nagyon odafigyelsz arra, hogy mit eszik.

értem én, hogy nem sokat, és nyilván próbálsz a lehető legjobbakat adni neki, de talán összességében az összetétel nem jó a napközben elfogyasztott ételeknél. talán túl sok a szénhidrát és a zsír.

és kisgyerekeknél gyakori hiba (nem mondom, hogy nálad is, de hátha), hogy nem tud a szomjúság és az éhség között különbséget tenni... így egész nap képes rágcsálni. nem sokat, de az álladnóan, sokszor kicsitből sok összejön. legyen mindig elől neki akár palackban is, szem előtt, ahol játszik víz, vagy tea (tapasztalat, hogy az almás-csipkebogyósba ízesítés sem kell, max egy kis kanálnyi méz).


nemsokára itt a tavasz. biztos még aktívabb lesz, ha most sem egy kifejezetten nyugis, fenéken ülős gyerek... segíteni fog a szabadban eltöltött idő is :)

2016. febr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
esetleg egyébként egy vérvétel sem ártana. pajzsmirigy irányába... sajnos ilyen kicsi gyereket is érinthet a dolog.
2016. febr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A lányom 2 évesen 85 cm és 13 kiló volt és így sem volt vékony. A fiam ugyan pont 17 kiló volt 2 évesen, viszont 97 centi. Tényleg soknak tűnik, vidd el kivizsgáltatni, lehet, tényleg valami anyagcsere/pajzsmirigy/akármi baka van.
2016. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Lányom 88 cm és 12 kg. 2 hónap múlva lesz 2 éves. Nem mondanám soványnak, de husinak sem. A kettő között van pont.
2016. febr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!