Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 46 m2-en hárman? 2 szobás...

46 m2-en hárman? 2 szobás lakás, konyha külön van.2 felnőttnek és egy gyereknek elég?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 10:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Vélemények?

Saját tapasztalatok?

2016. febr. 21. 10:27
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Bizonyos ideig. Nalunk hasonloak a parameterek, lanyom 1 eves mult de mar alig varom h koltozzunk. Apa szokott ejszakas is lenni, nappal alszik ha rossz ido vankesz kaosz csendben lenni ebben a lakasban. Eleinte megodhato siman, de egy orokmozgo gyerekkel mar kicsi sztem. Lanyomnakisalig van jatekter, szal alig varom hogy osz legyen eskoltozzunk ;) ;)
2016. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Egyenlöre elég szerintem igy hogy 2 szoba van. Mi jelenleg egy szobàban vagyunk az egy évesünkel, alig vàrom hogy kész legyen a màsik szoba.
2016. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát mi se tervezzük hosszú távra, de jelenleg nem tudunk nagyobba menni.
2016. febr. 21. 10:32
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :))
2016. febr. 21. 10:32
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez az elosztástól is függ. Ha jó a beosztása, akkor én simán vállalnám.

Voltam már olyan kétszintes nagy alapterületű házban is, ahol nem férnénk el négyen, mert olyan a kialakítása, és 56nm panelban, amiben simán elférnénk.

2016. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Eleg, nem kenyelmesen, csak olyan mar azert vhogy menedzselhetoen eleg
2016. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Mi most vettünk lakást, és éppen ugyanez volt a dilemmánk, mint neked. Mi végül úgy döntöttünk, hogy kell a nappali, így 1+2 félszobásat vettünk.


Annyi volt a különbség, hogy nálunk a két szobás az belvárosi polgári lakás volt (45nm), így az nagyon csábított, de ésszel kellett gondolkodni, nem a szívünkkel, így vettünk egy kintebb levő (de még metrónál levő) panellakást, 1+2szobás, 56nm. (Mi nem költözünk még oda, egyelőre kiadjuk, de később lehet, hogy igen. Több gyermekünk nem lesz, csak ez az egy.)


Nem tudom, melyik városban éltek, de a lakások azért jól pörögnek pl. Budapesten, szóval ha 5 év múlva nagyon kicsinek találjátok ezt, és kellene egy nappali, néztek esetleg egy nagyobbat, akár hitel nélkül is, takarékkal. Ha viszont hosszabb távra terveztek, akkor érdemes lehet olyan hely, ahol van nappali. Vagy, ha esetleg több gyereket szeretnétek majd mégis.


Én magam társasházi téglalakásban nőttem fel, két szobás, 60nm-esben, és rossz volt, hogy nem volt közösségi tér igazán, de azért felnőttem.:)

2016. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, bocsi, most látom, hogy közben írtad, hogy nem hosszútávra terveztek:)


akkor esetleg még egy ötletem van: megvennétek a 2 szobásat, kiadnátok és kintebb, máshol kivennétek egy nagyobbat? sokan csinálják ezt a környezetemben (mi is). persze ez nagyon függ az albérletpiactól a városotokban, és attól is, hogy nektek ez megfelelő életforma-e.

2016. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

A nappalit is szobának számoljátok?

3 hónapos koráig laktunk nappali+háló elrendezésű 40 nm-es lakásban. Mivel ebben a korban amúgy is egymás fenekében kell lenni, nem osztott, nem szorzott.

Mi aludtunk a hálóban, ő pedig a nappaliban, a dohányzóasztalra tett mózeskosárban. Tavasz végi baba volt, földre nem akartuk letenni, de ahhoz már jó idő volt, hogy 40 centi magasságban ne fázzon. Légzésfigyelőt is rá tudtuk tenni a mózesre, séta előtt meg kivettük.


Utána költöztünk nappali+ 2 hálószobás házba. Az első egy hónapban a mi hálószobánkban volt az ágya, hogy szokja, aztán átköltöztettük a saját szobájába. Már két éves, azóta is ez a rendszer és nagyon gyorsan megszokta, hogy saját szobában alszik. Annyira, hogy más jelenlétében el sem alszik.


De szerintem szoktatás kérdése, mert az egyedül alvásra és a szülőkkel alvásra is szoktatható. Neki az lesz a természetes, amire kondicionálják.


Most, hogy két éves, már kell neki a tér, mert rengeteget megy, minden érdekes, mindenhol ott akar lenni, futkározni, mindent megnézni.

2016. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!