Ádám név tetszik?

Figyelt kérdés

Ezt szeretnénk a babának, ha fiú lesz, de anyum Éva, és nagyon lebeszélne a dologról, mert Karácsonykor van a névnapja, és hát ez nekünk se jönne be annyira. Van még névnap szeptember 9-én, nem találjátok ki, mikorra vagyok kiírva...

szóval a kérdés, hogy lehet-e kérvényezni, hogy máskorra is bejegyezzék a naptárba, vagy ez nagyon egyéni probléma, és ilyennel nem foglalkoznak?


Ezek ellenére ti adnátok ezt a nevet? Nagyon nehezen tudtunk megegyezni, és ez jól cseng a vezetéknévvel együtt is.


2016. febr. 21. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezer meg ezer Ádám és Éva éli túl, hogy két ünnep esik egy napra. Biztos, hogy ilyen indokkal nem fognak nektek még egy névnapot csinálni, de ettől még én adnám ezt a nevet.


Az unokatestvérem Éva, és december 23-án született. Mindig jót szórakozunk rajta, és jól megünnepeljük, hogy egy évre elég legyen! :)

2016. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó név, bármikor tarthattok névnapot, mikor akartok, nagy a valószínűsége, hogy nem a kiírt napon fog születni, emiatt nem változtatnék, túl vannak értékelve az ilyenféle ünnepek.
2016. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik és nem történik semmi, ha karácsonyra vagy a szülinapja körül lesz névnapja. És aki karácsonykor születik? Az egyik unokatesóm december 25-én született, nem érzi ennek a hátrányát.
2016. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nekem tetszik:) Engem nem befolyásolna, hogy karácsonykor van a név napja..ha beleszerettetek ebbe a névbe akkor ne egy ilyen "kis" dolog vegye el a kedveteket tőle.


Boldog babavárást, És írd meg majd hogy döntöttetek:)

2016. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam Ádám, ráadásul december elsején született.:-) Hidd el remekül meg lehet oldani. Gyakorlatilag az egész december az övé :-D Ez volt az egyetlen fiú név,ami tetszett, ráadásul eredetileg dec. 21-re voltam kiírva, de ez sem akadályozta meg,hogy ezt a szép, és örök nevet adjuk neki,!
2016. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én adnám ezt a nevet a gyermekemnek, mert nekem nagyon tetszik. Ha mindkettőtöknek tetszik a név és jól is megy a vezetéknévhez szerintem ne agyaljátok túl ezt a névnap kérdést. Az meg, hogy szeptember 9.-re vagy kiírva, nem jelenti azt, hogy aznap is fogsz szülni, sőt, jó eséllyel nem, szóval ez ne legyen akadály szerintem.

Én amúgy Viktória vagyok és karácsony előtt van egy nappal a névnapom, mégsem zavar, de nem vagyunk egyformák persze.

2016. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem beszélne le a névről hogy karácsonykor van a névnapja, az már annál inkább hogy dunát lehet rekeszteni az Ádámokkal és minden harmadik gyerek Ádám (barokkos túlzással) :-D Emiatt nem választanám. Ennél csak a Bence nagyobb tömegnév.
2016. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a környezetemben egy kisfiú sincs, akit így hívnak, sőt, hirtelen nagyfiú sem jut eszembe
2016. febr. 22. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Évek óta az első 4-ben van a leggyakrabban adott nevek között, szóval nagyon különös helyen vagy kis faluban lakhatsz ha pont elkerültek téged az Ádámok :-D
2016. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sem tudok sokat a környezetemben, pedig elég nagy a gyerekes ismeretségi köröm, sőt kapaszkodj meg, Budapesten élek :-D Jó pár éve van egy pár új divat név, vagy épp az ellenkezője, az ősmagyar nevek,na azokkal lehet Dunát rekeszteni..
2016. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!