Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a pro és mik a kontra...

Mik a pro és mik a kontra érvek egy csak lányokból/fiúkból álló többgyermekes (3 vagy több) családnál?

Figyelt kérdés

Igazából egy iskolai feladathoz kellenének érvek, de egyedülálló anyukával egyke 14 éves gyermekként elég nehéz ilyet írni, úgy ,hogy a környezetemben sincs senki ilyen helyzetben. Saját tapasztalatok lennének a legjobbak de bármilyen segítséget szívesen fogadok 😊

Előre is köszönöm a segítséget!



2016. febr. 24. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincsenek pro és kontrák, a gyerekek neme nem kívánságműsor.
2016. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Három lányom van. Azt tudom leírni, ami nálunk van. Empatikusak egymással, ritka a verekedés, inkább szavakkal bántják meg egymást. Gyakori a nyafogás, és a manipulatív sírás.

Nagyon jól eljátszanak együtt, sok közös kedvenc van, mint mesefigurákban, mind szerepjátékokban. Szeretnek öltözni, rajzolni, társasozni. Összességében nyugisak, a lakásban is jól elfoglalják magukat. Nincs rohangálás kiabálás.

Kis korkülönbséggel születtek, nagy az összhang.

A barátnőmnek 4 fia van. Összességében elevenebbek, hangosabbak. Jobban igénylik, hogy egyedül is játszhassanak, de együtt is jól elvannak. Gyakoribb a verekedés, kiabálás. Nehezebb rávenni őket, hogy leüljenek, és elmolyoljanak valamivel (kivéve a legózás). Nem annyira sértődékenyek.

Remélem segítettem.

2016. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló én is ezen a véleményen vagyok de sajnos ezt nem fogadják el a feladat megoldásaként

Második válaszoló nagyon szépen köszönöm, igen segített😊

2016. febr. 24. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
4lányom van. Mikor az ikrek megszülettek, előtört a nagyobbakból az anyai ösztön, gondoskodóak, pátyolgatják egymást, odafigyelnek, nehogy a másik rosszat csináljon, megsérüljön. Együtt szeretnek lenni, külön-külön nem akarnak barátokhoz járni vagy mással játszani a játszótéren. És imádják azapjukat, és nagyon tudják, hogy kell az ujjuk köré csavargatni... ha fiúk is lennének, biztosan borulna ez a nagy összetartás. Vszínű a fiúk lennének a rosszcsontok, a bajkeverők. Egymás agyára mennének egy bizonyos életkor alatt. De. Én nagyon szerettem volna, hogy a lányoknak legyen egy bátyjuk, nekem is jó lett bolna, ha van kihez futni annak idején.,,
2016. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, elsőnek igaza van. :) Ez ebben a megfogalmazásban akkor lenne helytálló, ha tényleg kívánságon múlna.

Ellenben megpróbálok válaszolni neked. Nekem 2 gyerekem van, mindig az volt az álmom, hogy 2, vagy 3 lányom legyen. Érvek: egyszerűen nekem ez tetszett, a fiúkkal nem igazán tudtam játszani, a lányokkal jobban kijöttem (másnak meg pont a fiúk jönnek be jobban). Valamint lehet érv az öröklés is gazdasági szempontból, bár ez engem annyira nem izgatott. Pl. egynemű gyerekeknél öröklik a cuccokat, játékokat a további gyerekek. Hasonló lehet az érdeklődési kör, járhatnak ugyanarra a különórára is. Lakhatnak egy szobában. Hallottam olyat is, hogy azért csak fiúk, hogy fennmaradjon a név, persze ez ma már nem releváns, bárhogy lehet a vezetékneveket variálni.

Aztán megszületett a lányom. Nagyon bejött, hogy lány, viszont egyáltalán nem az a nőcis típus.:) Ennek viszont rengeteg előnyét láttam, ami csak megerősítette a korábbi vágyamat, hogy a következő is lány legyen. De fiú lett.

Itt jön be a másik szempont: a különböző nemű gyerekek által megtapasztalt dolgok. Máshogy nevelem a fiamat, teljesen más világ, de nagyon tetszik. Nálunk eleve külön szobában vannak, egy csomó játékot örökölt így is, ruhákat is. Még az ovis jele is ugyanaz. Van olyan különóra, amire együtt járnak (úszás), van azonosság az érdeklődési körükben is. Nagyon örülök, hogy másodjára fiam lett. :) Viszont tuti biztos, hogy ugyanennyire örülnék, ha lány lett volna.

Tehát gyakorlatilag nem gondolom, hogy egyik, vagy másik jobb lenne, egyszerűen úgy kell szervezni az életet, hogy a családnak a legjobb legyen, ha egynemű, ha különböző nemű gyerekek vannak.

2016. febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!