Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki igényelte mostanában a...

Aki igényelte mostanában a CSOK-ot használt lakásra. Mennyibe került összesen?

Figyelt kérdés

Házunkat áruljuk,máshol szeretnék venni máikat,1 gyerkőcre igényelnénk a csok-ot,600 ezer ft elvileg esetünkben.

De kérdeztem otp-t,kis bankoknál is és olyan furcsa,nem egységes az igénylés ára?

Kell értékbecslést fizetni,kell tulajdoni lap,kell a banknak fizetni valami díjat vagy hogy is van ez? Minkét helyen mást mondtak.Az otp pl,hogy nekik nem kell fizetni semmit (nem kérnek eljárási díjat vagy ügyintézési költséget)

Kinél hogy alakultak ezek a dolgok?


2016. febr. 26. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy vesszük fel (ugyanennyit), az OTP-nél akarjuk. Ők adtak egy tök jó tájékoztatót és részletesen megbeszélték velünk a dolgokat. Szerintem ti is menjetek be és beszéljétek át velük benn. Nem kérnek érte pénzt.
2016. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi tak.szöv.-nél igenyeltük.

Nem volt díja,de egyéb költségek igen.

Értékbecslés kb.30000

NAV-tól igazolás(köztartozás mentességről)3000 Ft.

OEP-től szintén (biztosítási jogviszonyról)3000.

Földhivatali költségre mar nem emlékszem 6-7000 kb.

De valoban,mi is kaptunk egy részletes tájékoztatót.

2016. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy kértek-e hitelt mellé vagy nem. Sok bank kér 1%díjat, maximum 30 ezer Ft-ot, ha hitel nélkül igényli az ügyfél.
2016. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az otp-nél voltunk,elvileg ők nem kérnek díjat,ha nem kérünk mellé hitelt.

Igen,én is láttam,hogy sok bank 30.000 ft körüli összeért intézi.

Köszi a többit,azt tudtam,hogy kell értékbecslés... a többit viszont nem tudtam,de így már tudunk előre spórolni rá (mint ahogy az illetékre is meg az ügyvédi költségre és a mi házunknak kell majd energetikai besorolás is; áh... jó sokba lesz mire a végére érünk.)

2016. febr. 28. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!