Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeke (i) tek mennyire...

Gyermeke (i) tek mennyire vannak rákattanva a Minecraft-ra?

Figyelt kérdés

Kérdésem nyilván ahhoz szól, aki érintett a témában :)


Nálunk rettenet, hogy mindig ez a téma! Ha nem az Xbox-on nyomják, akkor a tv-n a Youtube-on nézik, ahogy más játszik. A sulisnak könyvei is vannak, mondjuk azzal nincs bajom, ezt legalább szívesen olvassa, nem úgy, mint a többi ezer mást :)

Másoktól úgy hallom, hogy ekkora nagy őrület nincs. Talán nálunk amiatt lehet, hogy 2-3 éve könyörögtek már Xboxért és saját telefonjuk, tabletjük sincs (osztálytársaknak van, óvoda óta...)

Karácsony óta tart, mennyi idő, mire lemegy ez a láz? Kibírom addig ép ésszel, hogy szinte csak ez a téma? :)


2016. febr. 27. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A fiaim (13) most kezdtek el vele játszani, vagyis most jutottunk el odáig, hogy belementem. Sokat olvastam róla mielőtt megvettük, és azért is bólintottam rá végül, mert ahogy olvastam (illetve az érintett ismerősök is ezt erősítették meg), ez egy kreatív játék, olyasmi, mint a LEGO, és ha már mindenképp játszik a gyerek, akkor legalább ez legyen az.


Nálunk is sokszor téma ez, viszont hétköznap napi 1 óránál többet nem tölthetnek az Xbox és/vagy a laptop előtt.


Nem tudom, mennyi idősek a gyerekek, de optimista vagy, ha azt gondolod, hogy ez lecseng, én pont arra számítok, hogy rosszabb lesz, jönnek új játékok stb. :)

2016. febr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Igen ők is nagyon szeretik de fejenkènt 1-1 óra (2en vannak) ,ès nekik ennyi elèg is volt. Van amikor beèrik. Napi fèl órával is :) hány èvesek a gyerekeid ?
2016. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

9 és 6,5 évesek a gyerekeim.

Hétköznap nem nagyon játszanak, mert heti 5 edzésre járnak, este fél 7 előtt nem érünk haza.

Hétvégén viszont képesek lennének egész nap játszani! A múltkor beteg voltam és hagytam őket, nem volt erőm az ágyból sem kimászni, na hát ők maguktól nem hagyták volna abba még este sem...

De a játék egy dolog, viszont hogy örökké arról beszélnek, na az már tényleg gáz :)

Abban reménykedem, hogy ez csak átmeneti és majd alább hagy a lelkesedés.

Illetve, hogy ha jobb idő lesz, akkor többet tudunk kimozdulni és így nem lesz rá annyi idejük :)

2016. febr. 27. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Napi 1-1 ora gepezes van hetkoznap ... Hetvegen tobb de nagyresz ez megy :-) viszont en is jatszom vele :-) szoktunk lan-ozni is egyutt, epiteni ezt azt pl az iskolajukat meg labirintust meg sok minden mast is

Szerveren jatszanak altalaban

Most lesz a MesterMC tali arra is megyunk kapnak majd rangot

Mondjuk meg mindig jobb mint ha gta-t myomnak vagy wow rpg jatekok stb...

Ja en az anyjuk vagyok :-)

2016. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj, csak ezt neeee :D 8 éves a nagyobbik fiam, imádja ezt a játékot, ami alapvetően nem gond, de állandóan azt hallgatom tőle, hogy mit hogyan kell craftolni, milyen modok vannak, meg pvp aréna, meg redstone kézikönyv, meg a fene se tudja még mi (jézusom, most esett le, hogy javarészt már értem is, hogy miket magyaráz a gyerek), én ezt egy éve hallgatom már tőle. Kb. fél éve kapta meg a játékot, de már előtte is rá volt cuppanva, ő ugyanígy a tévén nézte Youtube-on, hogy mások hogyan játszanak (néha még most is szokta, de már ettől tényleg annyira a hajamat tépem, hogy inkább nem terrorizál ezzel).

Már be kellett vezetni azt a szabályt, hogy az asztalnál, étkezés közben nem beszélünk a Minecraftról.

Jó, mondjuk engem olyan nagyon nem zavar a dolog, csak nekem tök unalmas ez a téma, de azért hála az égnek másról is tud beszélni, meg nagyon sokminden érdekli, rengeteget olvas is, meg bicajozik, logikai játékokkal játszik, sokat társasozunk, kártyázunk, imád velem sütni-főzni, szóval nem mondanám, hogy a teljes érdeklődési köre csak erre a játékra korlátozódik, csak hát attól még ez egy mindennapos téma nála, amitől én már kaparom a falat. De egyszer majdcsak megunja.

Különben a suliban is erről beszélgetnek szünetben a gyerekek, úgyhogy nem csodálkozom semmin :)

2016. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A kicsi amúgy a múltkor már ezért nem akart edzésre menni (pedig amúgy imádja), mert tudja, hogy azokon a napokon nem játszhatnak. Persze nem hagytam magam, hiszen leigazolt sportolók, nem lóghatnak csak úgy, na meg tényleg szereti a gyerek :)

Szerencsére azért ők is foglalkoznak mással is, de valahogy visszatérő téma a Minecraft és fára mászás vagy focizás közben is arról beszélnek egymással, hogy majd mit meg hogy fognak építeni :D

2016. febr. 28. 07:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, azért megnyugtató, hogy nem csak az én gyerekem beszélne egyfolytában a Minecraftról :D
2016. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kb. 14 éves korukra növik ki, aztán jön a bulizás. Nem tudom melyik a rosszabb:)
2016. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!