Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Követitek Jaxon Strong életét?...

Követitek Jaxon Strong életét? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Nekem a szívem szakad meg érte, annyira édes, szép baba... De sokszor én magam sem tudom eldönteni, hogy szegényke tényleg akarva csinálja egyik másik mozgását (vagy mikor ugye próbálkozik kimondani, hogy i love you), vagy csak a véletlen műve. Illetve nem is tudom biztosan, hogy ő most microcephaliában, vagy anencephaliában szenved? Mert ha előző, akkor tökre lehetséges, hogy vannak akaratos mozgásai, meg felfogja, hogy mi van körülötte.
2016. febr. 28. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy gondolom, hogy a szülők döntése volt az, hogy magukban megítéljék azt, hogy tudnak e neki olyan életet biztosítani, mellyel teljesebb életet élhet. Nem utolsó sorban kellett arra gondolniuk, hogy egy 100%-os figyelmet igénylő kis emberkére a nap 24 órájában vigyázzanak.


Nagyon sokan kérdőjelezik a döntésük helyességét, de én úgy tartom, hogy tartsuk tiszteletben mások álláspontját.

Szívből remélem, hogy ez a kisfiú ameddig él, rengeteg szeretet fog kapni és egyszer legyen egy olyan orvos, aki az életminôségén tud javítani.


A szülők gondolom úgy látták, hogy ha elvetetik, esélyt nem adnak. Ha véletlenül nem tartották volna meg és pár év múlva részben gyógyítani tudnák, akkor iszonyat lelkiismeretfurdalásuk lenne.


Az ilyen esetben mind a két döntést tisztelem, ha elveteti azt is, ha nem, azt is.


Nagyon sokan támadják őket, rengeteg primitív ember létezik, melyek nem tudnak azonosulni mások látásmódjával/érzelmeivel.

Ha már megszülte, akkor minek azt írni, hogy miért szülted meg.. Torz.. Ronda.. "Cirkuszi"-igen, ezt írták.

Ő is ember, csak más.


Most én azt mondom, hogy én nem lettem volna elég erős, hogy megtartsak egy ilyen rendellenességgel küzdő babát. Aztán ki tudja?! Most így gondolom, de ha itt lenne a szívem alatt.. Nem tudom, hogy a szív és ész harcban ki győzne.


Gondolom sok negatív és gyűlölködő komment/válasz fog születni, ami igazán undorító.

Nem azzal van vaj, hogy valaki nem tartaná meg, hanem azzal, hogy milyen szavakkal illetik.

2016. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

A szülei nem normálisak. Volt választásuk, tudták, hogy soha nem fog normális életet élni, mégis megtartották, és mutogatják, mint valami cirkuszi látványosságot. Nem próbálkozik az a szerencsétlen kimondani semmit, ugyanis gyakorlatilag nincs agya, csak az agytörzs fejlődött ki. Annyi van, hogy az alapvető életműködések megvannak. De soha nem fog beszélni vagy bárhogy kommunikálni, járni, enni, de még mosolyogni sem. Ráadásul süket és vak is.

Erre a betegségre ami neki van (anencephalia) soha nem lesz gyógymód. Nem fognak tudni agyat növeszteni neki a semmiből.

Gondolom az ősanyák majd jól lepontoznak, de nem érdekel.

2016. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, baromi rosszul tudod, nem süket!

A sajàt gyereked becézgesd cirkuszi látványossàgnak:-)

2016. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

"Szívszorító pillanat volt, mikor először a kezemben tartottam, közben az orvosok arról beszéltek, hogy vélhetőleg soha nem fog tudni beszélni, járni, látni és hallani, még arról sem fog tudni, hogy éhes. Nem számítottak arra, hogy képes lesz harcolni."

[link]

" A kicsi ugyanis agy nélkül született, semmire nem képes, és szinte semmit nem fog fel a világból."

"A betegséggel született kicsik nem tudnak érzelmeket kifejezni, gondolkodni, de nem éreznek éhséget, és járni, beszélni, hallani sem képesek."

[link]


Ez aztán az élet...

Egyébként nincs saját gyerekem, de ha lesz, és a terhesség alatt kiderül, hogy beteg, egy percig nem fogok gondolkozni azon, hogy megtartsam-e.

2016. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Épp most olvastam egy amerikai cikket, ott pl microcephaliat írnak, ami nem egyenlő az anencephaliával.

Nem tudom én sem eldönteni,mhogy egyetértek e a szülők döntésével vagy sem, bár azt mindenképpen hozzátenném, hogy ilyen súlyos fejlődési rendellenességgel én biztos nem vállaltam volna (még enyhébbel sem, amennyiben állandó felügyeletet, gondozást igényel élete végég..,). Mindenesetre én nagyon szurkolok neki, annyira gyönyörűséges baba, és sokszor tényleg elgondolkodtató egyik másik reakciója, legalábbis nagyon szeretném hinni, hogy némely akaratlagos volt.

2016. febr. 29. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Egész pontosan m microhydranencephalia.
2016. febr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!