Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, elvállalnátok...

Mit csinálnátok, elvállalnátok? 2 gyerekem van, a kicsi 6 hós, most kínálkozott egy munkalehetőség majd októbertől várnának.

Figyelt kérdés

A pénz nem sok, annyi mint a gyedem, viszont nem tudni, hogy ha a lány 2 éves lesz, utána lesz e egyáltalán bármilyen munka a környékben.

Így viszont 1 évesen bölcsibe kell adnom a kislányt,így is alig foglalkozok vele, mivel a bátyja (3 éves) nagyon nehéz korban van,iszonyat hisztis stb. Mivel a fiamat csak októbertől veszik fel oviba,így semmi időt nem tölthetek a lányommal kettesben (pedig úgy vártam ezt az időszakot), hanem mehet ő is 8-4ig a bölcsibe:(


2010. ápr. 1. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
nehéz kérdés. több mindent kéne tudni anyagi helyzetedről, meg mindenféléről. én nem mennék vissza 8 órába, max. 4 órába, amíg van pénzünk csekkekre, meg kajára...de szerencsére, nem is kell, mert a férjem jól keres.
2010. ápr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Ha a pénzed nem lesz több,mint a mostani gyeded,nos...én nem vállalnám el.Én elég optimista ember vagyok és bízom benne,hogy helyre áll a munkahelyi piac.Lehet,hogy nem mostanában,de egyszer.Szomorú,de ez van.Sok családot,minket is megviselnek ezek a dolgok,de én úgy gondolom és érzem,hogy a gyerekeimmel töltött időt nem pótolhatja sem pénz,se semmi és senki.

Ne érts félre,nem rosszindulatból írtam az előző mondatot és tudom,hogy te sem jó kedvedből mennél dolgozni,csak leírtam a véleményem.Szerintem ekkora gyerekeknek az édesanyjuk mellett a helyük.Én is itthon vagyok,mert várom a babát és itthon van velem a 3 éves kislányom is.Úgy gondoltam,nem adom oviba,hiszen úgyis év vesztes,de pláne azért nem,mert így vele lehetek.

2010. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom... Ha a pénz nem is több, mint amennyit most kapsz, szerintem talán ne. Vagyis én nem tudom, hogy az eddigi munkahelyeddel mi a helyzet.
2010. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Hasonló helyzetben vagyok (kivéve a munkalehetőséget) és én nem vállalnám el. Nekem is 3 éves a nagy és még csak 3 hós a kicsi. Én is úgy érzem, hogy alig tudok a kicsivel foglalkozni, nagyon várom a szeptembert az ovi miatt.
2010. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha a szakmámban szeretnék elhelyzekdni 8amiből a diplomámat szereztem) akkor nem nagyon lesz rá lehetőség 2 év múlva. Persze addig kitalálhatok mást is, dehát ez ugye nagyon nem előre tervezhető.

Én is azt érzem hogy a kislányommal töltött időt később semmi se adhatja vissza, de ugyanakkor meg mindenki azt mondja körülöttem, hogy egy ilyen lehetőséget nem szabad kihagyni, és mentek már mások is bölcsibe 1 évesen...

Közben meg nekem megszakad a szívem ha arra gondolok, hogy mással fog elindulni, vagy mondja ki az első szavait és stb...

Ráadásul nekünk valószínűleg nem lesz több gyerekünk, tehát a lányom az utolsó babám.

2010. ápr. 1. 18:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle bántó szándék NÉLKÜL kérdezem,hogy erre nem gondoltatok,amikor a 2.babát vállaltátok?ŐSZINTÉN JÓBÓL kérdezem.Nekem is 2 gyerekem van,a kicsi 23 hónapos,de már most fáj a gondolat,hogy majd óvodás lesz,pedig mi szeretnénk még gyereket...szval ha nem a pénz miatt,akkor ne vállald el.
2010. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Márhogy mire nem gondoltunk? Hogy egyszer majd közösségbe kell menjen?De, arra nyilván igen de nem 1 évesen gondoltam.

A munka meg ez nem az az állás amiről eljöttem szülni (mivel azóta elköltöztünk) és ez hogy itt hirtelen felszabadul egy hely, nem lehetett előre tudni, sőt mindenki azt mondta, hogy nem lesz mostanában állás itt.

2010. ápr. 1. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudom, mit tennék a helyedben, de ma reggel hallottam a tv-ben egy mondatot:

Nem a gyerekkel töltött idő mennyisége a fontos, hanem a minősége.


Ha te attól nyugodtabb leszel, hogy elvállalod, akkor tedd azt, mert ha egy kicsit is bánni fogod, akkor hiába van a gyerkőccel többet, ha lelkifurdsalásod lesz közben.

Én így gondolom.

2010. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 19.45-ös vagyok.Nem úgy értettem,hogy arra nem gondoltatok-e,hogy esetleg kínálkozik majd ilyen alkalom.De már írod,hogy költöztetek,és nem is számítottál rá.Hát,ebben az esetben valóban nehéz a döntés.Én(amennyiben nem jár több pénzzel,és Nálad ez a helyzet)nem vállalnám be a munkát.
2010. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia:

En mar egy nagymama vagyok de amikor nekem voltak kicsik a gyerekek KB> olyan mint a tied most anyagi okokbol kellet visszamenem dolgozni. Hogy a kislanynak mi a jo kitudja. Szerintem nelegyen lelkiismeret furdalasod es valald el az adott lehetoseget. Ha a fiu hisztis plane nagyon jo lessz neki ha nem veled lessz oszezarva egesz nap. O most feltekeny a kicsire de ha ugyesen kezeled tudsz rajta valtoztatni. A hetvegek pedig adnak lehetoseget hogy bensoseges kapcsolatba legy a 2 gyerekkel. Termeszetesen a dontest neked kell meghozni.

Ha belegondol az ember hogy gazdag KAPITALISTA orszagokban nincs ilyen lehetoseg a noknek. Persze ott mas az anyagi korulmeny. Megtehetik 1 fizetesbol de JOL ELUNK. DE!!!! a karier az elorehaladas a jovo ott is megallitja a 1-2 honapi szulusi szabadsagot. A szemem elott jatszodott le egy tv bemondo hirados no 2 het utan miutan megszuletett a gyermeke mer ujra a studioba ult es folytatta.Ha te ugy gondolod a kariered a fejlodesed azt kivanja menj akkor valald el az allast. Nagyon sok szerencset es boldogsagot kivanok neked.

2010. máj. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!