Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvállalnátok? Most kaptam...

Elvállalnátok? Most kaptam egy maszek munkát- nem bejelentett, csak időszakos - egy családi napköziben, ahol 20hónapostól,2 évesig vannak gyerekek.

Figyelt kérdés

A gond csak az h 14 hetes terhes vagyok. Beszéltem a védőnőmmel, aki azt mondta, hogy szerinte nem érdemes elvállalnom, mert többet vesztek, mint nyerek. Azt mondta, ott olyan magas a fertőzés veszély, hogy veszélyeztetném a babámat, pl. himlővel, meg társaival.

Szerintetek?


2011. szept. 1. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha a védőnőd nem javasolja akkor szerintem sem kéne elvállalnod, bár kérdezd meg róla a nőgyógyászodat is. Én nem vállalnám el a helyedben, de a te döntésed!
2011. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a védőnődet. Nem magán óvodáról, magán bölcsiről van szó, hanem csanáról. Régen néztem már utána, de ha jól emlékszem ott max. 7 gyerek lehet, pont ez a lényege, hogy mivel családi a légkör, a létszám, így a fertőzésveszély minimális.

Ha a nőgyógyászod nem látja akadályát, hogy dolgozz, akkor simán elvállalható.

2011. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, kicsi a létszám, de ott meg pont az a baj, hogy van, hogy beteg gyereket is befogadnak, mert hát a szülő fizet vagy 50.000Ft.-ot havonta...
2011. szept. 1. 16:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám. Iszonyatos dolog egy fertőzés egy terhesség alatt. S mindegy, hogy most mekkora az esélye, a lényeg, hogy én inkább kerülném a sokgyerekes helyeket. Persze máshonnan is össze lehet szedni, de itt végképp.
2011. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, én is így gondolom, köszi a válaszokat.
2011. szept. 1. 16:35
 6/12 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, nem kell valamiféle orvosi igazolás a gyerekeknek?

Én elvállalnám, mert jól jön a pénz, aztán meg nem kell belebújni a gyerekek arcába...

2011. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én elvállalnám. Kevés a gyerek, ha sokgyerekes anyuka lennél, és a nagyok betegek lennének, akkor se tudnál mit csinálni, el kell őket látni. Persze ha tudjátok nélkülözni ezt a bevételt, akkor ne utasítsd vissza.
2011. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mármint akkor utasítsd vissza.
2011. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na,igen,várandósan másképp gondolkodik az ember. Az egyik véglet,hogy : igen,pocakos vagy,nem lenne jó megfertőződni.

Másfelől viszont pénz is,és ennyi erővel az utcára se menjen ki az ember,mert ősszel már a levegőben is ott vannak a bacik... Hát,nem tudom elvállalnám e!

Figyelembe venném a doki véleményét,és hogy mennyire van szükség a pénzre.

(nálunk pl. télen felvállaltam,hogy fát hordok be ,mérek -nem is kis mennyiséget megmozgattam- mert kellett a pénz. Felelőtlenségnek tűnik,de amikor van már 2 gyerkőc,akiket el kell látni...


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!


Üdv: 2gyerkőcös,38hkm

2011. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
NEM: se várandósan, se normál állapotban.
2011. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!