Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 kisgyerek,50nm es albérlet...

2 kisgyerek,50nm es albérlet a magyar- oszták határnál, osztákba ingázó férj, mennyire kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Borsodiak vagyunk.4hónapos és 2éves gyermek. Fizetjük a lakáshitelt még kb.8évig. De nagyon fel kellene újítani a lakást, amire csak úgy van lehetőség hogy a férjem külföldre(ausztriába) megy dolgozni.de nm akarunk szétválni a gyerekek végett sem (a 2éves rendkivül apás).Arra gondoltunk, hogy kb 4-5évre albiba költöznénk a határhoz közel és a férjem onnan járna át a szomszédba.

Esetleg vki hasonló szituban?


2016. márc. 3. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi laktunk másfél évig 56 nm-es albérletben három gyerekkel, úgyhogy ez a része szerintem, ha nem is kényelmes, de átmenetileg kivitelezhető. Meg azt is megértem, ha olyan helyre költöztök, ahonnan férjed tud járni dolgozni, nem csak kéthetente egy napot találkoztok. Gondolom, az albérletet így is, úgy is fizetni kéne, hiszen férjednek hétközben valahol kell aludnia. Az egyetlen ami miatt kicsit bizonytalan lennék, hogy a nagyobbik gyereknek nem biztos hogy szerencsés lesz majd az első vagy második osztály után teljesen máshova költözni, de lehet hogy ez is csak az én parám, sok gyerek vált iskolát, és nincs belőle problémájuk.
2016. márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én mennék! Hasonló do.gon gondolkodunk mi is, csak nálunk nincs hitel, saját házunk van. Mi el szeretnrnk adni és odaköltözni véglegesen a határ szélére, hogy ausztriába átjárhasson a férjem dolgozni. Mi a 3. Babánkat várjuk, és ezen a környéken ahol élünk nem túl jók a munkalehetőségek.
2016. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja nm jól írtam, nm 5 év hanem 4-4,5 év, így a sulit már itthon kezdené a kisfiam.
2016. márc. 3. 09:13
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha mi nm mennénk akkor kb. 3év kinti munka is elég lenne, de fontosabb h együtt legyünk.
2016. márc. 3. 09:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a kicsi 3 éves koráig gyesen tudsz lenni. Akkor eleve van 2,5 évetek arra, hogy kipróbáljátok, megy -e ez a megoldás. 50 m2-en el lehet lenni két pici gyerekkel. Ha anyagilag jobban jöttök így ki, akkor szerintem nincs nagyon mit gondolkozni róla. Számolj utána, mi mennyi (utazás a férjednek, albérlet, fent kell tartani a meglévőt is, stbstb), ha így jobban jöttök ki, akkor hajrá.
2016. márc. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen. 3éves korig kapom a gyest. Addigra összegyűlik kb.fél év szabadságom.aztán még a maradék időt mgpróbálom fizu nélküki szabin tölteni, de ha nm megy, vagy úgy már nagyon kevés a pénz akkor valószínű h én a gyerekekkel egy kicsit hamarább visszatelepülök mint a férjem.
2016. márc. 3. 10:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én itt lakom a határ mellett.Arra készüljetek, hogy errefelé nagyon el vannak szállva a bérleti díjak, és kevés is az albérlet, időben kezdjetek el keresni,hogy találjatok.Van már munkaígérete a férjednek ?Ha bejelentett munkát sikerül találni akkor a magyar családi pótlék és az osztrák családi pótlék közötti különbözetet vissza lehet igényelni, ami sokáig tart ugyan de elég sokat fizetnek ( ami jól jöhet a lakásfelújításhoz)
2016. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A férjem hentes. Van 3 olyan ismerőse akik már több alkalommal hívták, mindegyikkel jó viszonyban van. A mostani állasát húsvét előtt nm akarja otthagyni, így húsvét után veszi fel a kapcsolatot az ismerőseivel. Először ő menne csak kb.2-3hónapra ausztriába (hogy legyen induló tőkénk:kaució,költözés), aztán néznénk albérletet a határhoz közel. Igen nézegettem az árakat. Ha mindent számolunk akkor havi 150ezret tudunk majd félretenni.
2016. márc. 3. 14:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Az szuper. Én azt mondom, ha meg tudjátok oldani gyertek.
2016. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!