Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használ valaki Miréna spirált?...

Használ valaki Miréna spirált? Hormonális méhen belüli fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Felrakats és kiváltás előtt állok, de sok bennem a kétely, mert egyszerre kb 50 ezret hagyok ott felrakással együtt. Sok negatív véleményt olvastam és nem tudom mit csináljak. Túlsúlyos vagyok, nem tudom ez számít-e valamit. Sokszor van rendellenes folyásom, emiatt is félek. A mellékhatásaitól is, pl. libidó csökkenés egyebek. Hogy tudom majd megszokni ilyesmi. Nem tudom mit csináljak, mert gyógyszert nem szedhetek vérnyomás miatt. Óvszert utáljuk, védekezni meg kell. Egyelőre még szoptatok, engem ez megvéd, de csökken a szopik száma a hozzátáplálás miatt, úgyhogy emiatt S.O.S-é vált a fogamzásgátlás. Jó lenne, ha tudnék dönteni biztosan, mert 50 ezer az nem kevés pénz, hogy kidobjam az ablakon, ha nem válik be.
2016. márc. 6. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre még szoptatok, engem ez megvéd.....igen jó páran vannak akik szintén ezt hitték!

Az első időkbe a köztes vérezgetések nem voltak valami jók,de aztán pár hónap múlva eljutottunk addig,hogy egy mensi szinte 3 nap se és végig tisztaságival. 2,5 éve van fent és semmi panaszom,de persze ez nem jelenti azt,hogy ez így is marad vagy nálad is minden okés lesz mert ez is mint sok más mindenkinél más.

2016. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor 1 éven belül levetetve a felét visszafizetik, ha esetleg nem válik be.


Nekem lassan 3 éve van fent. Ódzkodtam tőle, de nem találtam semmi mást, ami megfelelő lenne.


Amivel elégedett vagyok:

- 10 perc volt a felrakás és csak egy kicsit kellemetlen,

- az évi ellenőrzésen kívül nem kell vele törődni,

- a tablettákkal ellentétben nem okozott libidócsökkenést,

- nem görcsölök annyit és csökkent a vérzésem mennyisége,

- 50e Ft/5 év, azaz 833 Ft/hó, ennyiért nincs más fogamzásgátló :)


Negatívumok:

- 15 kilót híztam, amióta fent van :((((((((((((

2016. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már nincs semmiféle pénzvisszatérítés. Utánaolvastam. köszönöm a válaszokat! remélem még lesz válasz.
2016. márc. 6. 15:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Levosert van, ez is olyan mint a Miréna csak más márka. Én is nagyon sokáig ódzkodtam tőle, végül rászántam magam. Az első kb. fél évben voltak köztes pecsételgető vérzéseim, de aztán elmúlt. Semmi mellékhatást nem érzek.

Egyébként a szoptatás nem véd, a harmadik babám szoptatás mellett fogant, egy ismerősöm pedig úgy lett terhes szoptatás alatt, hogy meg se jött a menzesze, mert még az első menzesz előtti peteéréskor teherbe esett.

2016. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele. engem véd. egyszer sem estem teherbe szoptatás alatt menzesz nélkül. amint abbahagytam a szoptatást és megjött első ciklusban terhes maradtam, de köszönöm az infókat!
2016. márc. 6. 16:21
 6/12 A kérdező kommentje:
Három gyermekem van.
2016. márc. 6. 16:21
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amikor megjon az elso mensi, elotte mar van egy peteeres. De nem az en dolgom, hanem a tied.


A Mirenarol:

Nekem 3 evig volt fent. A funkciojat tokeletesen betoltotte, nem estem mellette teherbe. En nem is hiztam.

Mensim alig volt mellette, ami igen kenyelmes. Az elso ket honapban igaz, hogy folyamatosan pecsetelo verzesem volt, illetve az elso ket hetben a cerjemnek volt vele annyi gondja, hogy nagyon kemeny volt a jelzoszal es megszurta, amikor egyutt voltunk. De azutan az is bepuhult (rovidebbre nem akartam vagatni, mert feltem, hogy akkor nehez lesz leszedetni, mert igy is keveset hagyott rajta az orvos).


Sajnos nalam hatranya is volt, vegul emiatt valtam meg tole. A libidom aprankent nullara csokkent. Utana szinte mar az elso ciklusban visszatert. Nekem borproblemaim is lettek, nagyon sok gyulladt pattanasom lett. Sokaig azt hittem, hogy mastol. Ugyanugy az elso nyartol, ahogy fent volt, kijott a napallergia, ami elotte soha nem volt es a kovetkezo ket nyaram is errol szolt. Ezt sem hoztam osszefuggesbe a Mirenaval, mert a borgyogyasz azt mondta, hogy 30-as evekben szokott altalaban a problema jelentkezni es zsirosabb boru noknel, azoval elkonyvelem a sajat szerencsetlensegemnek.

Mult tavasszal szedettem le a Mirenat es megszuntek a pattanasok, valamint ismet volt egy nyaram napallergia nelkul. Meg nem konyvelem el, hogy a Mirena volt az oka (vagyis nem a mirena, hanem a hormonalis valtozas, amit okozott), tehat ezt ne vedd figyelembe, mert lehet, hogy semmi osszefugges nincs a ket dolog kozott. Ez csak az en tippem, egy-ket myar es kiderul, hogy lesz-e maskor is ilyen gondom Mirena nelkul is.


De!

Lehet, hogy neked az eg vilagon semmi gondot nem okozna, hiszen a tobbsegnek nincs vele baja. De nincs olyan fogamzasgatlo, ami mindenkinek egyforman jo. Attol, hogy nekem nem volt jo, neked meg lehet ez a tokeletes.


En nem bantam meg, hogy kiprobaltam, ennyivel tapasztaltabb vagyok.

2016. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! köszi a részletes választ! pont az ilyen mellékhatások miatt ódzkodom tőle. Zsíros bőrű vagyok én is. 50 ezer sok pénz, hogy csak úgy azt mondjam, egye fene lesz ahogy lesz. Tartok tőle. Egyszer szedtem fogamzásgátlót és az is nagyon rossz volt. Egyszerűen nem tudom mi lesz a megoldás. Lehet a szimpla óvszer, akármennyire is utálom. Gondolkodtam a három havonkénti injekcióban is, de az orvosom arról lebeszélt. Hüvelygyűrűben is, de az sem szimpatikus. Fejfájós vagyok attól is tartok, hogy ezek a készítmények csak felerősítik. Te hogy védekezel azóta?
2016. márc. 6. 18:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Az injekcioval az a baj, hogy az nagyon eros. A mirena elvileg nem igazan (hormonalisan). De az injekcio tomeny hormonkeszitmeny, legalabbiz 7 eve meg ezt mondtak nekem rola.

Nekem huvelygyurum is volt meg lanykoromban, en azt szerettem, akkor semmilyen mellekhatasat nem tapasztaltam es kenyelmes volt.


Mi ovszert hasznaltunk miutan leszedettem a Mirenat, utana semmit, mert babat akartunk. Sikerult is, de sajnos elveteltem es megint ovszereztunk. Most ismet nem vedekezunk.

Az ovszer erre jo, de hosszutavon nekunk kenyelmetlen.


A sima spiralon nem gondolkodtal?

Az olcsobb is, ha megse valna be, akkor nem olyan nagy aldozat.


En a huvelygyuruhoz fogok visszaterni, ha egyszer meglesz a harmadik gyerekunk is, eddig az volt a legjobb.

2016. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy 35 évesen életemben először kényszerülök hosszútávú fogamzásgátlóban gondolkodni. Lánykoromban gumi volt, meg nem is volt olyan kapcsolatom, amikor kellett volna hosszan. Férjemmel meg szinte sose védekeztünk komolyabban, csak, lesz, ahogy lesz módon. Most már ez nem járható út, mert három gyerekünk van és ennyi elég. Van szintén három gyerekes ismerősöm, aki nem akar többet és nekik az óvszer a védekezés, és megfelel nekik. Én ezzel a gondolattal nehezen tudok megbarátkozni.
2016. márc. 6. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!