Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használ valaki Miréna spirált?...

Használ valaki Miréna spirált? Hormonális méhen belüli fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Felrakats és kiváltás előtt állok, de sok bennem a kétely, mert egyszerre kb 50 ezret hagyok ott felrakással együtt. Sok negatív véleményt olvastam és nem tudom mit csináljak. Túlsúlyos vagyok, nem tudom ez számít-e valamit. Sokszor van rendellenes folyásom, emiatt is félek. A mellékhatásaitól is, pl. libidó csökkenés egyebek. Hogy tudom majd megszokni ilyesmi. Nem tudom mit csináljak, mert gyógyszert nem szedhetek vérnyomás miatt. Óvszert utáljuk, védekezni meg kell. Egyelőre még szoptatok, engem ez megvéd, de csökken a szopik száma a hozzátáplálás miatt, úgyhogy emiatt S.O.S-é vált a fogamzásgátlás. Jó lenne, ha tudnék dönteni biztosan, mert 50 ezer az nem kevés pénz, hogy kidobjam az ablakon, ha nem válik be.
2016. márc. 6. 14:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapja van fenn, az első 2hétben volt néhany mensi szerű görcs, és más semmi. Időben jött meg, de tisztasági betét is bőven elég volt. Ellenőrző UH a napokban volt, a helyén van, teszi a dolgát.

37 éves vagyok, hosszútávú megoldást kerestem. Tablettát szedtem, de van túlsúlyom, így egyre rizikósabbnak gondoltam 35 felett.


Nekem megérte, ha továbbra is így marafnak a dolgok :)

2016. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én másfél év után leszedettem. Kifogtam egy olyan orvost, aki nem tudta feltenni...még jó hogy volt ott más doki is. Libidó nulla, még másfél év után is szinte folyamatos vérezgetések voltak. Az elején írtak fel rá vérzés csillapítót és antibiotikumot, semmi változás. Kialakult egy jó nagy cisztám is (lehet nem a spiráltól), bár mellékhatásként szerepel....a jelzőszál eltűnt, mázlim volt hogy simáén le tudták venni. Ettől eltekintve, a funkcióját betöltötte, semmit nem éreztem belőle, és a párom sem. Most nekünk is nagy kérdés a fogamzás gátlás, de spirál soha többet.
2016. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!