Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi a reális...

Szerintetek mennyi a reális ára az anyatejnek?

Figyelt kérdés
Nekünk nem jár a TB szerint ingyenesen. Nagyon kevés tejem van és a tápszertől kiütéses a gyerek. Van, aki adna (megvan minden szükséges vizsgálata), de nem akar pénzt kérni érte. De szerintem ez azért nem fer... Mennyit kellene fizetnem érte, hogy mégis megérje mindkettőnkenk?

2016. márc. 8. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kér pénzt akkor szerintem ne erőltesd, inkább vegyél nekik valami ajándékot ami mondjuk jó lesz az ő gyerekének vagy ilyesmi! Akár a végén majd egy nagyobb dolgot amire szükségük van.
2016. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ha valakinek sok a teje, az ingyen adja oda az anyukának és a védőnővel kell kitöltenie egy papírt és literenként 1800 ft ot fizetnek az anyának.

az én fiamnak volt tejtesója, és így működött.

2016. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De arra figyelj, hogy hasonló korúak legyenek a picik, akitől kapod a tejet.


Szerintem is vegyél a gyereknek valamit.

2016. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tejleadó voltam.1800 ft volt litere.Miután elmúlt a kislány 6 hós,már nem írták fel receptre.Én utána is adtam nekik,mert a kislány nagyon tejes volt.Nem fogadtam volna el pénzt,de jól esett mikor hoztak egy doboz pelenkát.Arra mindig nagy szükség van.
2016. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezért is kérdezem, mert tudom, a TB 1800 Ft-ot ad literéjért. Kereshetne olyan anyukát,akinek kifizetné TB. Nekem viszont ennyi pénzem azért nincs...
2016. márc. 8. 10:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nincs szüksége a pénzre.Szerintem fogadd el,ha szívesen adja,és vegyél valamit a babának.
2016. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fogadd el, ha ingyen adja. Max 4 hónap korkülönbség lehet a donor anyuka babája és a tiéd között, erre figyelj oda.(Én is tejadó voltam, innen tudom)
2016. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el, és örülj, hogy ilyen ismerősöd van, aki nem csak az üzletet látja ebben.

Szerintem nincs reális ára, nem lehet, hiszen úgy kellene hogy járjon minden babának, mint mondjuk a közgyógy-os gyógyszerek... hiszen alapvető szükséglet, és ezt kellene inkább előnyben részesíteni a tápszerrel szemben mindenhol.


amit megtehetsz, hogy kedveskedsz anyukának, pl kis csokival, gyümölcslével, friss gyümölccsel, vagy a babának valami aprósággal.

2016. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!