Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi napi kosztpénz reális...

Mennyi napi kosztpénz reális ebben az esetben?

Figyelt kérdés
3 fős család: apa, kismama anyuka, 3 éves gyerek. Legyen benne reggeli, ebéd, vacsora, gyümölcs, joghurt, minden.
2014. ápr. 4. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 4-5 ezer forint kell.
2014. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ügyesen, előre vásárolva, akciókat megragadva, napi 3000-3500 forintból ki lehet hozni.
2014. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az akciókat nézed, és nem vagy lusta több helyre elmenni, akkor még 2-2,5 ből is kijössz. Én legalábbis kijövök. Persze ehhez az kell, hogy ne az üres szekrény legyen csak otthon, az alapok (liszt, tojás, cukor, fűszerek, étolaj, ilyesmi) legyenek meg.
2014. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az alap dolgokat is meg kell valamiből venni ill. pótolni. Lusta nem vagyok, csak terhesen, kocsi nélkül nem bírok azért messzire gyalogolni.
2014. ápr. 4. 17:35
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Havi 60-80.000-ből ki lehet jönni. Az napi 2000-2500kb, és jókat eszel.

Tegyük fel az 5000 Ft szombat vasárnapra.

Veszek egy csirkét, 1200ft. 2 kg burgonya 250ft.

1 csomag leves zöldség( répa zeller gyökér, karalábé, hagyma, darab kelkáposzta) készen 300 Ft. 250ft egy üveg savanyúság, cékla, vagy csalamádé, vagy uborka. A csirkét felvágom, burgonyát megpucolom. A farhátból, zöldségekből leves, a mellét combját, szárnyát a burgonyával Tepsibe rakom, beszórom csirke fűszerrel, s megsütöm. Ez 2000 Ft, 2 napi ebéd. 1 kg kenyér 250 Ft, 1 májkrém 200ft, 20 dkg felvágott 300ft, 1 vajkrém 250 Ft, 1 kígyóuborka 200ft, 5 paradicsom 200t. 1 paprika 100ft. 1500 ból van 2 napra reggeli, vacsora.

Még van 1500 Ft-om, 600ból veszek 1 kg banánt, 1 kg almát, s 900 Ft-ból veszek 2 l tejet, az 400ft, 1 csomag puding port 50ft, 1 Margarint 150ft, 4 tojás 150 Ft, Liszt cukor 100ft, és készítek egy lúdlábat.

5000-ből van gyümölcs, zöldség, reggeli vacsora, főétel 2 napra, s mèg sűrűre is telik belőle!

2014. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, ki hol eszik, főzöl-e.

Ha a férjed a munkahelyen, a gyerek az oviban eszik, akkor költségesebb a dolog. Ha főzöl, és mindenki azt eszi, akkor 3000/nap elegendő kell, hogy legyen.

Nálunk 4 fős a család, a kicsivel itthon vagyok, a férjem itthonról visz kaját, vagy hideget eszik. Minden nap főzök levest és másodikat is. Így mi 2500/napi kosztpénzből jövünk ki (pontosan tudom, hogy ennyi, mert minden költést írunk)+ oviebéd a nagyobbiknak (8000Ft). Kertünk van, ahol gyümölcs terem, minden évben készítek befőttet, lekvárt. Mindig van gyümölcs, tejtermék (joghurt, túró, néha túrókrém, túrórudi, tejszelet), sokszor sütök süteményt, így nasira nem megy el sok, bár nagy jégkrémfalók vagyunk, és mindenből a minőségit vesszük.

2014. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ van-e kerted.

Ha nyáron befőztél 100 üveg lekvárt, lecsót, savanyúságot és van a pincében 100 kg krumpli meg 20 kiló répa, a padláson aszalt gyümölcs és magok szárítva, az udvarban meg 25-30 baromfi, 2 malac nyilván van mihez nyúlni, van mivel kiegészíteni, ha csak keveset költesz.

Nyilván a kertészkedés meg állattartás is pénzbe kerül, de ha ügyesen csinálod jóval olcsóbban kijön, mintha megvennéd.

De ha nincs is időd, akkor is érdemes szezonjában olcsón megvenni a zöldséget/gyümölcsöt és befőzni ill. lefagyasztani (babának főleg megéri, kis poharakban lefagyasztottam nyáron a gyümölcsturmixokat és azt kapta a 300-400 Ft-os bébiétel helyett).

2015. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!