Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » ŐSZINTÉN, belefér és ha igen...

ŐSZINTÉN, belefér és ha igen mikor egy nevelő pofon?

Figyelt kérdés
Nem agyonverés,csak egy pofon? Nyugodtan leírhatod az igazat,nem ismer senki itt.

2016. márc. 8. 19:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

persze hogy bele. ki nem kapott párat fiatalként ebből a generációból? én lány létemre is talán egyszer max kétszer (pl mikor tüzet raktam a szobában...)

ettől még kifogástalan a kapcsolatom a szüleimmel. Én sem jártam volna el akkor másként. Sőt nagy hibájának tartom a mai generáció nevelésének azt, hogy a szülők teljesen alárendelik magukat a gyereknek és nem mernek még rászólni sem

2016. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
ja és hogy mikor: semmiképp sem azért, hogy azt erősítsem a gyerekben hogy én vagyok a főnök..ez nem arról szól hogy így akarom magam alá rendelni vagy megmutatni hogy hatalmam van felette. De ha pl lop, vagy átver, vagy olyat követ el ami később már komolyabb gondot is okozhat, azt csírájában kell elfojtani
2016. márc. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Mit jelent az, hogy nevelő pofon? Ha az a nevelési cél, hogy az agresszió helyénvaló, akkor a pofon erre alkalmas.


Ugyanakkor nem vagyok szent, hibátlan, és volt már, hogy indulatból - egyszer - eljárt a kezem. (Nem pofon volt, fenékre csapás.) Nem volt értelme, haszna, ezt hamar beláttam, viszont nem is tartom magam rettenetes szülőnek azért, mert dühömben és tehetetlenségemben eljárt a kezem. De ez erről szól, a szülő tehetetlenségéről, a neveléshez az égvilágon semmi köze.

2016. márc. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
17%

Pofonokkal nem mész semmire.

Még kiskorában kell elkezdeni szép szóval nevelni, meg kell tanulnia ha valamire azt mondod neki hogy nem. Ezt fogja megszokni.Később már hiába adsz neki pofonokat, az esetek többségében nem segít.

2016. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
15%
Az utolsó hozzászólóval egyetértek!
2016. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
hát nem tudom, nálam hatásos volt a pofon.
2016. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
Én sose kaptam pofont,a gyerekem sem,szerintem olyan megalázó,de nem ítélem el azt aki adott már,biztos van olyan helyzet amikor én is le tudnék kenni egyet,bár ezt maximum kamaszkorban tudnám elképzelni.Fenekére 1-2-szer rácsaptam már,nálunk oly annyira hatásos volt,és annyira rosszul esett neki,hogy ma már elég azt mondanom,hogy a popsira lesz csapva és abbahagyja a rosszaságot.
2016. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
nekem belefér. Én is kaptam, egész gyerek és kamaszkoromban összesen háromszor. Mindháromszor megérdemeltem. Egyszer rossz társaságba kerültem, és pénzt vettem el a szüleimtől, egyszer nagyon csúnyát mondtam rájuk, és egyszer jogsi nélkül elkötöttem a kocsit és beletolattam a garázsba. Mindezek ellenére nagyon jó a kapcsolatunk, mindent meg tudunk beszélni és én is úgy érzem hogy megérdemeltem a pofonokat, egy pillanatig sem haragudtam rájuk. De komoly ok nélkül sosem emeltek rám kezet. Én is így akarom majd nevelni a gyermekem. Amit lehet szép szóval, de ha nagyon muszáj, akkor, nagy ritkán egy-egy pofon belefér.
2016. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekkorban akkor, ha közvetlen életveszélyt kell elhárítani. Ha kirohan a kocsik közé, pedig sokszor el lett mondva, akkor inkább a pofon traumatizálja, mint egy lökhárító. Utána persze nyugodtabb körülmények között ismét át kell beszélni a dolgot.

De bármi olyasmi ide tartozik, ami a testi épségét súlyosan veszélyezteti, pl. darálógépbe akar nyúlni, stb.


Mást nem igazán tudok elképzelni.

2016. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

7: azért gondolod így mert sosem kaptál. Én nem mondanám megalázónak...inkább elgondolkodtatott...és utána nem győztem jóvá tenni amiért kaptam.

Persze ehhez kell egy szellemi érettség is...egy 3 évest hiába ver valaki pofon...nyilván nem értené nem is szabad még megütni..tinikről, kamaszokról, általános iskolai rosszul elsült csínyekről beszélek

2016. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!