Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Észerevettétek hogy néhányan...

Észerevettétek hogy néhányan a szoptatás ellen kampányolnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért van ez? Egy anya általában a legjobbat akarja a gyermekének.
2010. ápr. 2. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Mire/kire gondolsz? Én pl. 9,5 hónapos koráig szoptattam a lányom, és magától szokott le. Őszintén szólva nem bántam, mert nagyon utáltam szoptatni. Iszonyúan fájt az elején, sokat szenvedtem, utána már csak bimbóvédővel volt hajlandó enni. Állandóan sterilizálgatni kellett, figyelni, nehogy otthon maradjon, csak fekve szopott rendesen, így nagyon helyhez voltunk kötve. De ha nem szokik le, 13-14 hónapos kora körül már lehet, hogy leszoktattam volna. A környezetemben, aki nem szoptatott, az azért nem tette, mert nem volt teje, bárhogy kínlódott. Úgyhogy nekem nincs rossz tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
2010. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Linkelnél kérdéseket, amikben ilyet észleltél?
2010. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Mámrint "hivatalosan", vagy csak úgy, emberek a saját szakállukra? Mert én egyiket sem tapasztaltam. Maximum aki nem szoptatott, azok között van olyan, aki azt mondja, hogy nekik ez jobb is volt így. És? Olyat még nem hallottam senkitől, hogy "Én nem szoptattam, te se tedd, mert az rossz, a tápszer sokkal jobb."

Ellenben külföldön sok helyen mindkét módszer előnyeiről és hátrányairól felvilágosítják az anyákat, és nem nézik le pl. a kórházban, akármelyiket is választja. Sajnos ez itt nálunk nem megy egyenlőre.

2010. ápr. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Igen sajnos.

Amikor azt írja, nyugodtan adj 3 hónapos babádnk almát, az övének sem lett semmi baja:-((

2010. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

utolsónak:

ez nem lenézés kérdése, egy anyának azt kell megadnia a yerekének, ami a legjobb és ha valaki azért nem szoptat, mert nem akar(nem nem tud, nem akar), az egy önző valaki

2010. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Előnyei és hátrányai?

Felsorolnád kérlek az előnyeit a babára nézve?

Linket majd este, most nincs időm végigolvasni az egész oldalt.

2010. ápr. 3. 09:09
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Na pontosan erről beszélek. Mint mindig, mindenben, itt is vannak épp úgy előnyök, mint hátrányok.

De látom ide megint begyűltek a fanatikusok. Régen még belementem ilyen vitákba (függetlenül attól, hogy én is szoptattam), de mostmár eléggé fárasztónak tartom ezeket, szóval bocs, de ezt inkább passzolom. Akinek kedve van, keressen a témában angol nyelvű oldalakat, magyart úgysem nagyon fog találni, mert itt csak az éppen preferált módszert lehet isteníteni.

2010. ápr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Vagy nem tudsz válaszolni...
2010. ápr. 3. 20:52
 9/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
54%
Te se tudsz linkelni...
2010. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Á, hagyjátok, csak kötözködni akar...
2010. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!