Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek a lakhatási körülmények...

Ezek a lakhatási körülmények nagyon szörnyűek? Kimerítik a kiskorú veszélyeztetését? Joggal mondanak el minket mindennek anyósomék?

Figyelt kérdés

Most fogunk költözni az újonnan vett és felújított házunkba. Paraméterei a következők:

- Hatalmas udvar, ami körbe van kerítve

- Tető és csatorna rendszer új

- Külső szigetelés nincs, csak vakolat, ami több helyen meg lett bontva átalakítások miatt, így nem szép látvány

- Új ablakok, ajtók

- Belülről minden fel van újítva, az összes vezeték, vízrendszer, fűtésrendszer, minden újra lett vakolva

- Fürdőszoba vadonatúj, van minden berendezés benne

- Aljzat és födémszigetelés meg lett csinálva

- Beltéri ajtók viszont még nincsenek

- Szobabútorok, ágyak, mosógép, hűtő, gáztűzhely, mikró, tv székekkel van

- Ami viszont nincs az ülőgarnitúra, illetve asztal, székek konyhabútor is régiek lesznek kölcsönbe, a mosogató beépítést még nem tudjuk, hogy megoldható-e, lehet, hogy a fürdő csapnál kell egy ideig mosogatnunk.

A probléma ott jön, hogy anyósomék szerint hallatlan, hogy egy három éves gyerekkel ilyen körülmények között akarunk élni. A ház szerintük úgy néz ki, mint ami összedőlni készül (40 éves, így vannak repedések, de statikailag rendben van, ez az építész, a statikus és kőműves véleménye is), illetve valóban nem szép látvány, hogy a vakolat több helyen javítva lett, de csak így megoldható, hogy az ablak helyére ajtó került, ajtó helyére ablak és így tovább. Emellett szerintük külső szigetelés nélkül jégverem lesz és a fatüzelés miatt reggelre ki fog hűlni, így meg fog fázni a gyerkőc. A fatüzelésű kazánt pedig veszélyesnek tartják kisgyerek mellett. Másrészt szerintük nem szabadna tábori körülmények közé vinni a gyereket. Most azt lengették be, hogy feljelentenek minket a gyermekvédelmi hatóságnál, amiért a ház életveszélyes, nincs mosogatási lehetőség (mindenféle hasmenéses betegség melegágya), elkülönített rész a gyereknek az beltéri ajtók hiánya miatt, és mert egészségre veszélyes, hogy nincs jól szigetelve a ház, illetve szerintük nem megoldott a fűtés, mert csak akkor lesz meleg, ha raknak a kazánra. Őszintén megmondom tudom, hogyha rendes vizsgálatot tartanak, akkor nem lesz bajunk. De félek tőle, ha kijön Marika néni a helyi gyermekvédelmis, akkor valóban azt fogja mondani, hogy a ház veszélyes, mert nem szép látvány, és nem fogja érdekelni a szakvélemény, amit a statikus és az építész ad. Azt is tudom, hogy fűtés, hideg-és melegvíz is olyan feltétel, amit a gyereknek biztosítani kell, de ez van a házban, csak mosogató nem lesz (lehet) két hónapig. Illetve szerintük annyira lehangoló a ház üressége (csak pár függöny van és nem mindenhol van rendes csillár, és nincs pl előszoba), hogy ez lelkileg megterhelő a gyereknek. (Tudom, hogy nem a legoptimálisabb körülmény ez egy gyereknek, de amikor belevágtunk az egészbe, akkor nem láttuk azt előre, hogy én lebetegszek, kiesek a munkából hosszú időre, százezrek elmennek a gyógykezelésemre, így elúsztunk annyira, hogy a külső szigetelést egy évvel napoljuk, illetve pár bútort csak pár hónappal később tudunk megvenni. Azért nem várnánk a költözéssel, mert fenntartani az albérletet is meg a saját házunkat is, nem egyszerű mutatvány.)

Van rá esély, hogy a gyámhatóság élből elutasítja őket vagy ha van bejelentés, akkor mindenképpen jönnek? És ilyenkor érzésre döntenek, vagy pl a ház statikai állapotáról elfogadnak szakvéleményt?


2016. márc. 21. 18:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyósodék három nemzedék óta összkomfortban élnek, ezért elképzelhetetlen számukra, hogy vaskályha mellett is életben lehet maradni?

Tegyél be a konyhába két szép nagy lavórt, és tedd le a nagyesküt, ha kell, hogy ott szoktál mosogatni. Akár a kútról is hozhatnád a vizet, az nem tilos, mint ahogy az sem, hogy a fürdőszobából hozod.

Az előszoba nem kötelező. Vannak lakások, ahol rögtön egy tágas nappali féleségbe nyílik a bejárati ajtó.

A hideg és meleg víz sem kötelező. A gyereket fürdetni kell, a ruháját kimosni kell, de ha te ehhez a sparherten melegíted a vizet, és kézzel mosol teknőben, ahhoz senkinek semmi köze. A gyerekvédelmet se érdekli, kivéve, ha nem adsz a gyereknek vacsorát, amíg fel nem hasogatott egy láda fát, és nem hozott 10 vödör vizet a kútról. De itt se a melegvíz hiány lesz a probléma.

Fűtésetek meg van. Nyugtasd meg anyósodat, hogy ha még mínuszok lesznek, hajnalban fel fogsz kelni, és raksz a kályhára, mielőtt kihűlne.

2016. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Előre mondom, hogy nem értek hozzá, hogy ezek a dolgok hogyan mennek, de abban is biztos vagyok, hogy sok múlik az adott személyen, aki dönt. Anyám bíró volt, ne tudd meg, miket nem mondtak a kirendelt szakértők a szülő ellen, anyám viszont kiszűrte azt, ami teljesen oktalan kötözködés volt). Azt azért nem várnám el egy hatóságtól, hogy érzésre dönt meg hogy nem szép látvány... Szerintem a leírtnál nagyságrendekkel rosszabbakat láttak már, tudják, milyen az. Nem ideiglenes vakolathiány meg pár statikailag nem problémás repedés...

Budapesten vannak lakások, amikben nincs fürdőszoba... Vannak házak, amikben nincs víz... Mégis teljesen legálisan s tisztán élnek benne emberek. A komoly problémák szerintem nem itt kezdődnek s én személy szerint megértem, amiket leírtál.

A gyerek megfázása megalapozatlan, ha ki tudjátok fűteni a házat a kazánnal. Gondolom, az nem a ház közepén van, hogy könnyen odamehessen hozzá a kicsi...


Nekem ugyan nincs gyermekem, de sokakhoz hasonlóan előszobám sem, csillár is csak egy (mondjuk lámpa akad, de régiek. de ez mit számít? egy pucér körte sem egészségtelenebb vagy veszélyesebb), s az első 1-2 évben függöny se volt, és? :D Nem hiszem, hogy a függönyhiány lelkileg megterhelő egy gyereknek, ilyet még nem hallottam (viszont egyszerű változtatni rajta)... Kissé túlreagálják a dolgokat, az az érzésem. S mondom, egy kicsit is normális hatóság nem kap sokkot egy repedés és egy kis ronda fal miatt, látott már különbet is s a szakmaiságnak valami nyoma azért csak van.

Mi majd lakhatási engedélyt kérünk az építkezés után, eresz kell, a belső lépcsőhöz korlát kell (hogy gyerek számára se legyen veszélyes), de hogy nincs a teraszon korlát (nincs 1 méter a föld és a terasz között, így nem kell) vagy szín a házfalon, az konkrétan nem érdekli őket. Ebből s a magyar valóságból extrapolálok, hogy akkor talán gyereknél sincsenek extrém igények...

2016. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elsovel egyetertek :) Masik dolog hogy minek is menne ki a gyerekvedelem egy koltozes miatt!? Nulla kozuk hozza..
2016. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

*amikben nincs wc

Lehet, hogy fürdőszoba van, én elképedtem és elmenekültem a lakás megnézése előtt, pedig nagyon kellett albérlet Budapesten, igényem szinte semmi, de azért mégis, folyosós közös wc... S ott is élnek emberek.

2016. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne, de tolunk egy sarokkal feljebb, 3 gyerek felváltva hordja a vizet a köz kutrol, fával tuzelnek, es a kb egy max 2 szoba lehet abba a házba mert a fele mar ledőlt. 3 kiskorú gyerek el ott...


Nalunk cserépkályha van es meg egyszer sem szólt a védőnő hogy kapcsoltam be a fűtést..


Amikor be költöztünk nem volt arra pénzünk, hogy a nappalit leburkoljuk, ugyhogy betonra raktuk a kanapét kb 4 hónapig éltünk igy, egy szobában aludtunk ahol csak padló filc volt, es matrac mert agy keretre nem telt...


Mar 3 eves a lanyom egy eve lakunk itt, mostmar teljesen kesz van köszöni szepen nem lelki sérült teljesen boldog gyerkőc mostmar saját szobával


Mas kerdes, hogy meg az en anyósom (aki egyebkent eleg elviselhetetlen) sem a gyermekvédelemhez akart fordulni, hanem azon volt, hogy mielobb rendbe tegyuk... Ha egy tányér levest adott akkor azt de volt hogy a parkettaba adtak bele stb...


Kétlem, hogy veszély fenyegetné de a családdal gond van...

2016. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már leírtak mindent. Annyival egészíteném ki, hogy én egészen biztosan elküldeném őket a jó büdös francba, nem kímélve őket. Mi az hogy feljelentenek titeket?? Normálisak?? Ha annyira problémájuk van a házzal, akkor segítsenek be, hogy hamarabb elkészülhessen és kész. Nem pedig feljelentgetni... Ugyan nem tiltanám a gyerekünktől őket később, de hogy megkapnák a magukét az egészen biztos.
2016. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és "belengetném" nekik, hogy nem akarjátok, hogy a gyereketek valaha is találkozzon velük... Persze csak vicc, hogy jól összeszarják magukat.
2016. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj le! Ha a bejelentés miatt kimennek körülnézni nem fogja érdekelni őket sem az előszoba sem a kanapé, az alapfeltételek pedig biztosítottak!

A drága mamának pedig meg lehet mondabi, hogy nem szeretnéd őket életveszélyes helyzetbe hozni, igy inkább maradjanak otthon!

2016. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy sokan élnek rosszabb körülmények között. Anyósom szerintem éppen a saját lelkiismeret furdalásomat érzi meg, hogy magamat okolom, amiért nem sikerült mindent patentre vágni, és erre erősít rá ezekkel a hülyeségekkel. Már sok rossz húzásuk volt, csak a jó szívünk miatt bocsátunk meg mindig. Egyébként egy szöget nem vertek be a házba, csak kritizálnak mindent, elsősorban a szüleimet, akik viszont szívük-lelkük kiteszik, hogy segítsenek.

2016. márc. 21. 20:52
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor nektek tényleg nagyon jó szívetek van, és leginkább birka türelmetek.

Egyszer veszi valaki a szájára a szüleimet, ott ásta el magát és soha többé nem felejtem el és nem bocsátom meg. A szüleim bármit megtennének értünk, a párjainkat fiaikként szeretik, mindig ott segítenek ahol tudnak. Soha semmit nem vártak cserébe, csak adnak és adnak és adnak. Hol anyagilag, hol lelkileg.


A szüleid is hasonlóak lehetnek, ha egyszer azt írod, hogy szívüket-lelküket kiteszik.


Nem lennék képes megbocsátani, ha valaki őket szapulja.


#6

2016. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!